30.10
2023

Проєкти на основі цифрових активів приносять найбільший прибуток тим, хто вчасно зробив інвестицію в них. Крипто-лаунчпад – це стартова платформа, яка може функціонувати як окремий DEX-сервіс, так і на основі централізованої біржі. На лаунчпаді ви знайдете різнопланові криптопроєкти, які шукають фінансування, при цьому пропонують свої токени за мінімальною ціною.

[Читати детальніше]

30.10
2023

Багатофункціональність ноутбуків забезпечує їх поділ на кілька категорій, що дозволить знайти пристрій для роботи, навчання, розваг, перегляду фільмів, серфінгу в інтернеті та активації різноманітних ігор. Останні ігрові ноутбуки є максимально продуктивними, функціональними і доповнюються великим набором додаткових переваг.

[Читати детальніше]

26.10
2023

У Карпатах на території Національного природного парку відбувся фотопленер «Жовтнева палітра Карпат». У ньому взяли участь і олександрійці – члени фотоклубу «Наш формат» Палацу культури «Світлопільський». Вони побували на метеостанції, у високогірному біологічному стаціонарі Львівського університету під горою Пожижевською і планували сфотографуватися на Говерлі з прапором Олександрії. Чи вдався цей задум? Чим здивували і вразили олександрійців осінні Карпати? Подробицями цікавої подорожі поділився керівник фотоклубу «Наш формат», знаний в Україні та за її межами фотохудожник Віталій Попков, переможець престижних українських та міжнародних фотоконкурсів.

[Читати детальніше]

26.10
2023

20 жовтня в Палаці культури «Світло-пільський» відбулася прем’єра вистави народного аматорського театру ім. Ю.Дзбановського «Чорторий». Вперше у своїй історії театр поставив спектакль за твором місцевого автора – актора Олександрії Вознюка. Режисер – Тетяна Бессмольна. Одноактова комедія розповідає про те, як чоловік, перебравши оковитої, потрапляє в омут, де чорти водяться. Вони, як хочуть, крутять пиякою на прізвище Твердолобий.

[Читати детальніше]

26.10
2023


Скоро зима

У дні жовтневих похолодань олександрійці все частіше звертають свої погляди на димові труби котелень КП «Теплокомуненерго” з підсвідомою надією побачити, як з них в атмосферу піднімаються характерні «викиди», що означало б реальний початок опалювального сезону.

[Читати детальніше]

26.10
2023

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

Старий зошит підписаний простим олівцем: “Спогади про війну і на тимчасово окупованій території 1941-1943 рр. старшого лейтенанта у відставці Петра Гавриловича Братка”. На пожовклих сторінках – детальний виклад того, що довелося пережити колишньому директорові школи механізаторів з Олександрії. Петро Братко був розвідником, разом з групою привів трьох “язиків”, після поранення у боях потрапив у полон, втік і два місяці ночами пішки добирався додому, пройшовши 350 кілометрів.

[Читати детальніше]

18.10
2023

Для історії немає дрібниць. Інколи достатньо однієї невеличкої речі, аби клубок загадок, таємниць і спогадів почав розмотуватися, відкриваючи те, що приховує минуле. У даному випадку такою відправною точкою стала на перший погляд непримітна червона намистинка…

[Читати детальніше]

18.10
2023

12 жовтня в Олександрії в Палаці культури «Світлопільський» виступив суперпопулярний український неосоул-гурт ADAM. Його заснували у 2014 році саундпродюсер і автор пісень Михайло Клименко та його дружина і муза Олександра Норова. Вокаліст колективу Міша Клименко відомий своєю співпрацею із зірками української сцени: Олександром Пономарьовим, The Alibi Sisters, Марією Яремчук, Тонею Матвієнко та іншими. Він писав музику для телевізійних проєктів каналів «Новий», «ICTV», «1+1» та багатьох інших.

[Читати детальніше]

17.10
2023

Якщо у Києві ціни на оренду житла з лютого 2022 року впали більше ніж уполовину, то в Олександрії все зовсім навпаки. Вільного житла майже не залишилося, і не те що квартири, а навіть старі будинки здаються переселенцям за плату, яка ще рік тому для провінційного містечка здавалася скаженою. І люди платять – немає куди подітися. На Західній Україні ще дорожче. Спочатку начебто всіх все влаштовувало. Але все частіше виникають складні ситуації. Наприклад, така, про яку написала харків’янка Вікторія (прізвище не називаю з етичних міркувань).

[Читати детальніше]

17.10
2023

У попередньому випуску “ОТ” нашим співрозмовником був голова Приютівської ОТГ Андрій Коломійцев, з яким ми поговорили про життя громади в умовах нинішніх реалій та про виклики, пов’язані з воєнним станом у країні. І хоча в таких умовах щось прогнозувати чи планувати наперед є, за великим рахунком, справою досить непевною, все ж найближчих та деяких не надто віддалених у часі планів розмова не оминула. Далі – пряма мова (у контексті продовження теми).

[Читати детальніше]

13.10
2023

Історія одного училища

Рубрика: Новости. Автор: Olena

10 жовтня 1955 року відкрився Олександрійський професійний ліцей, який старше покоління жителів міста все ще за звичкою називає ПТУ №13. Будівля головного корпусу ліцею на Покровській площі, 18 – одна з найбільш гарних в Олександрії. Сьогодні ліцей, який об’єднав колишні ПТУ №№ 7, 13, 17 і 33, став центом професійно-технічної освіти міста. Але мало хто знає його справжню історію.

[Читати детальніше]

13.10
2023

Де в Олександрії найсмачніша випічка? Звичайно, у вас може бути власна думка з цього приводу, але всі, хто хоч раз купував випічку у «Файно Маркеті», погодяться – саме тут. У магазин мережі «Файно Маркет» на вулиці 6 Грудня, 139а приїздять покупці з усього міста й округи. Тут працює власне виробництво, тому в приміщенні завжди витає запашний аромат, який заворожує.

[Читати детальніше]

13.10
2023

Однією з найбільших громад Олександрій-щини вважається Приютівська об’єднана територіальна громада, утворена в процесі децентралізації влади в Україні трохи більше шести років тому. Нагадаємо, вона включає в себе селище міського типу Приютівку і 8 старостинських округів (Протопопівський, Войнівський, Костянтинівський, Косів-ський, Новоселівський, Лікарівський, Недо-гарський та Андріївський). Це 25 населених пунктів, де проживають близько 12 тисяч мешканців (станом на початок 2022 року). Сьогодні наш співрозмовник – голова Приютівської ОТГ Андрій Коломійцев. З ним ми говорили про життя громади в умовах нинішніх реалій та про виклики, пов’язані з військовим станом у країні. Передусім посадовець зауважив ось на такій обставині:

[Читати детальніше]

13.10
2023

Зараз при виборі побутової техніки на перший план виходять питання енергоощадності. При цьому під ощадністю розуміють не лише низьке споживання електрики. Враховують і те, як часто доводиться витрачати час на елементарне обслуговування техніки. Якщо ви пам’ятаєте часи, коли холодильники треба було розморожувати власноруч, то знаєте, що це не сама приємна справа, що відніме у домогосподарки шість – вісім годин дорогоцінного часу. А краще їх приділити сім’ї чи догляду за власною красою.


#Холодильники Самсунг з Ноу Фрост: їхня ключова перевага#

[Читати детальніше]

13.10
2023

В Укрпошті — вигідно:

  • комунальні, бюджетні, освітні й інші платежі з комісією від 10 грн незалежно від внесеної суми;
  • можливість оплатити комунальні послуги без очікування паперових рахунків — є інформація про актуальну суму заборгованості вже після 10-го числа;
  • поповнення рахунків будь-яких мобільних операторів України за декілька хвилин з комісією 7 грн.

А ще — просте оформлення страхового поліса як у відділеннях, так і на сайті.

Щоденно компанія надає поштові, фінансові й інші послуги у понад 27 000 населених пунктах України — і мегаполісах, і невеликих селах. Десь — у стаціонарних відділеннях, десь — на новеньких автівках, проте завжди — поруч.

Обирайте Укрпошту!

13.10
2023

Волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурний простір Гончаренко центр запустили безкоштовну майстерню 3D-друку у Добровеличківці на Кіровоградщині. Тут відвідувачів навчатимуть базовим правилам друку та допоможуть опанувати принтер для виготовлення необхідних для Сил оборони виробів.

[Читати детальніше]

9.10
2023

У разі виникнення раптового болю в м’язах чи суглобах на допомогу прийде ефективний лікарський препарат Меновазин. Лікарський засіб представлений у формі розчину для зовнішнього застосування та у формі спрею з різним об’ємом, що дає змогу підібрати кращий варіант.

<h2>Принцип дії Меновазину</h2>

[Читати детальніше]

6.10
2023

Психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, який дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати життєві стреси, результативно працювати. Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Він існує для того, щоби привернути увагу до проблем та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. Але останнім часом акценти ставляться на підтримку психічної рівноваги будь-якої людини. Щодо нашої країни, то психічний стан українців уже півтора року дуже важкий і нестабільний.
Про це – наша розмова з лікарем-психіатром, дитячим психіатром, завідувачем стаціонарного відділення Олександрійської психіатричної лікарні Вадимом Мозговим.

[Читати детальніше]

4.10
2023

10 запитань юристу

Рубрика: Новости. Автор: Olena

У неділю, 8 жовтня, своє професійне свято відзначатимуть судді, слідчі, прокурори, нотаріуси, юрисконсульти й адвокати – усі причетні до юриспруденції. Символом свята є Феміда — загальновизнаний образ правосуддя. Найчастіше її зображують із зав’язаними очима, в руках вона тримає меч і ваги. Ваги — древній символ міри та справедливості. На терезах правосуддя зважуються добро і зло. Меч символізує відплату і духовну силу, а пов’язка – неупередженість. День юриста України — привід, щоб привітати всіх знайомих служителів Феміди з професійним святом. А ми напередодні цієї дати поставили 10 запитань юристу ГО «Десяте квітня» Галині Клочко.
1.Розкажіть про себе. Звідки Ви, де навчалися, де працювали і працюєте, чому вибрали професію юриста.

[Читати детальніше]

3.10
2023

29 березня 2017 р. урядом України було прийнято рішення про ліквідацію Держсанепідслужби, але в календарі державних свят та пам`ятних дат досі залишається професійним святом День працівників санітарно-епідеміологічної служби, який призначено на другу неділю жовтня. Тим часом ця служба за останні роки пройшла доволі мінливий і складний шлях реформувань, і цей шлях пертурбацій продовжується. На даний час функції колишніх санстанцій роздали в МОЗ, Держпрацю та Держпродспоживслужбу. Про нинішні повноваження впливової служби, яку колись дуже поважали (а якщо точніше – боялися, як вогню) недбайливі господарники практично усіх напрямків суспільної діяльності, ми і спробували розібратися з фахівцем реформованої санепідслужби. І наперед попереджаємо читача: розібратися в усіх тонкощах буде дуже непросто… А наш співрозмовник – це головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрій Спільник.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень