13.10
2023

Волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурний простір Гончаренко центр запустили безкоштовну майстерню 3D-друку у Добровеличківці на Кіровоградщині. Тут відвідувачів навчатимуть базовим правилам друку та допоможуть опанувати принтер для виготовлення необхідних для Сил оборони виробів.

За словами організаторів, у такий спосіб вони прагнуть популяризувати 3D-друк серед українців та залучити їх до волонтерської діяльності. Адже кожен власник принтера навіть у домашніх умовах може створювати необхідні українським воїнам вироби: скиди, стартові платформи для дронів або конектори для «Старлінків».

Крім того, проєкт має зруйнувати міфи про нібито складність та небезпечність 3D-друку, а також допомогти ДрукАрмії у боротьбі зі спекулянтами, які намагаються «впарити» військовим деталі, собівартість яких не перевищує кількох гривень.

«Головний принцип ДрукАрмії – військові не мають платити за наші вироби. Навіть за доставку. Вони вже платять тим, що захищають нас. Впевнений, що спільний із Гончаренко центром проєкт допоможе донести ідею такого волонтерства до ще більшої кількості українців. Це важливо, бо друкувати для війська можуть всі: і підлітки, і дорослі, і літні люди. А отже, допомагати під силу кожному», – зазначає співзасновник ДрукАрмії, український блогер та волонтер Євген Вольнов.

Як зазначив директор Гончаренко центру Добровеличківка Роман Холін, усі заняття в просторі безкоштовні, а майстерня 3D-друку працюватиме як у форматі майстер-класів, так і для друку виробів на замовлення військовослужбовців.

«Цей курс дозволить відчути себе частиною великого та важливого процесу, підтримуючи наших військових. З освоєнням навичок 3D-друку ви зможете активно сприяти перемозі, друкуючи необхідні запчастини для дронів та іншої техніки. Важливо долучитися, навчитися та відчути себе корисним», – зазначає керівник освітнього простору.

У межах проєкту відвідувачі центрів зможуть пройти базовий курс із користування 3D-принтером, навчитися правилам друку та самостійно запустити виготовлення перших виробів. 

Наразі команда Гончаренко центру Добровеличківка формує першу групу для навчання 3D-друку. Аби долучитися, достатньо заповнити форму за цим посиланням

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень