26.10
2023

20 жовтня в Палаці культури «Світло-пільський» відбулася прем’єра вистави народного аматорського театру ім. Ю.Дзбановського «Чорторий». Вперше у своїй історії театр поставив спектакль за твором місцевого автора – актора Олександрії Вознюка. Режисер – Тетяна Бессмольна. Одноактова комедія розповідає про те, як чоловік, перебравши оковитої, потрапляє в омут, де чорти водяться. Вони, як хочуть, крутять пиякою на прізвище Твердолобий.

Чорторий – це і є омут, коловерть, крутіж. Актуальна (на жаль) в усі часи тема дає простір для фантазії. Тож глядачі сприйняли виставу добре. У головному герої дехто впізнав себе або своїх рідних, друзів, знайомих.
«У важкі часи, коли рівень психологічної напруги постійно зростає, хочеться розрядити обстановку, дати можливість людям відволіктися від проблем, відпочити і поглянути на себе і на своє оточення з іншого ракурсу. Щоб усі посміхнулися, набралися життєвих сил та енергії, – сказала напередодні прем’єри режисерка вистави Тетяна Бессмольна. – Сподіваємося здивувати і розсмішити глядачів. Повсякденне горе країни змушує людей сумувати. Рідко коли зустрінеш усмішку, і це дуже боляче. Прагнемо подарувати людям хвилинки розрядки і радості. Бо хто сміється, у того більше здоров’я, а здорова нація – здорова країна. Отож дивіться і смійтеся на здоров’я».

Режисерський задум удався. Актори театру Дзбановського якнайкраще втілили образи своїх колоритних персонажів. Олександр Богуцький (алкоголік Твердолобий) дуже сміливо змінив амплуа і яскраво обіграв «подвиги» вічно п’яного чолов’яги – вдаритися головою об стовп, знести куму сарай, пристати до інтелігента і вчинити бійку. Романтичного інтелігента, який між тим уміє за себе постояти, зіграв Ігор Бурчак. А Ірина Давидюк (самогонщиця Параска) змогла передати хватку і хитрість «підприємливої» жіночки, яка продає не пійло, а «ліки для душі». Наставником Твердолобого виступає суворий поліцейський у виконанні Андрія Літвінова – уві сні він «надихає» пияку на подвиги, а наяву – на шлях істинний. Бо ж усе дійство – це сон, який наснився Твердолобому на п’яну голову.

Для підкреслення теми та сюжетних ходів у виставу введені додаткові персонажі – чорти. Серця глядачів підкорило найменше «чортенятко» – трирічна Анечка Кучеренко. В інших ролях: Тетяна Тавакалова, Наталія Волкова, Тетяна Черноус, Оксана Радомська, Вікторія Молотюженко, Оксана Загоренко, Ліза Щекотова. Хореографічні номери – народний хореографічний ансамбль «Лілея» ОФККіМ, керівник – Ярослав Жир.
Олександр Вознюк зазначив, що п’єса «Уві сні та наяву», за якою поставлений «Чорторий», написана ним на основі гуморески багато років тому. У ній у сатиричній формі показано, що коїться з людиною, яка напивається «до чортиків». «Задумайся, Твердолобий, поки не пізно».


Фото Віталія Попкова
О.Маріїнська

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень