Для тих містян, які звикли кожної весни приїжджати на збір ягід до підприємства «Олександрійська полуниця», буде прикрою новина про те, що цьогорічний збір був останнім – підприємство перепрофілюється на вирощування фруктів.
Великий теніс по праву вважається одним з елітних видів спорту. Це один з найстаріших видів, який виник у XIX столітті. Є в Олександрії люди, які люблять великий теніс.
А ви знали, що більшість серцево-судинних захворювань, які раніше лікували в спеціалізованих центрах, тепер можна вилікувати не виїжджаючи з міста? Для цього знадобилось кілька років наполегливої та кропіткої праці медиків Олександрійської центральної міської лікарні, щоб зробити те, що раніше вважалося неможливим для містечкового лікувального закладу.
Чим займається сьогодні митниця, які завдання виконує під час воєнного стану, що імпортують та експортують у нашій області? На ці та інші запитання кореспондента «ОТ» відповів Євген Скібіцький – начальник Кропивницької митниці, зоною діяльності якої є територія усієї Кіровоградської області.
Минуло майже три місяці, як у місті закінчився опалювальний сезон. Літо наближається до свого апогею, і зараз, у період літнього сонцестояння (як відомо в природі, це саме зараз, у другій декаді червня), якось в голову не часто приходять думки про опалювальні батареї, «санітарні нормативи кімнатної температури» і… про тарифи на централізоване теплопостачання.
Знову олександрійці прославили наше місто на міжнародній музичній сцені. В минулому номері ми писали про талановиту скрипачку – ученицю музичної школи Єлизавету Погорілу, яка виборола перемогу в трьох музичних конкурсах, і ось ще новина – баяніст та акомпаніатор Олександрійського театру, керівник народного аматорського інструментального оркестру народних інструментів «Камертон», лауреат міжнародних конкурсів, музикант вищої категорії Олександр Пилипенко виграв поспіль три міжнародні конкурси. Ми зустрілися з Олександром після його повернення із Всесвітнього конкурсу баяністів-акордеоністів, що проходив в Італії.
Сьогодні у рубриці «Ми – одна сім’я» ми розповімо про Дар’ю Шульженко – молодого лікаря, який поповнив ряди медиків терапевтичного відділення районної лікарні. Лікар-терапевт приїхала до нас із Маріуполя після початку бойових дій. Тікати від війни їй довелося двічі, а Олександрія стала для неї та її родини другим домом майже випадково. Ось її розповідь.
Нещодавно учениця музичної школи Єлизавета Погоріла виборола перемогу в трьох музичних конкурсах. У Всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан» у номінації «Струнно-смичкові інструменти» Єлизавета здобула найвищу нагороду – Гран-прі (викладач Світлана Городецька, концертмейстер Ірина Федоренко).
Напевне, кожен, кому доводилося відвідувати лікарні Олександрії, може впевнено сказати, що краще районної лікарні у нас немає жодного медичного закладу. Багато років зусиллями її персоналу та керівництва на чолі з Валентиною Гарагулею заклад здобував найвищу репутацію. Проте кілька років тому почалося реформування закладів медицини, згідно з яким відбувається злиття двох головних лікарень міста. Сьогодні багатьох хвилює і цікавить, як іде цей процес та чи піде він на користь пацієнтам та медикам?
Потрапити на першу лінію фронту журналісту, тим паче цивільній людині, практично неможливо, а взяти участь у бойовому завданні – це взагалі за межею фантастики. Проте у кожного правила є свої винятки. Для кореспондента “ОТ” та керівника благодійного фонду “Шлях до життя” Анатолія Тримбача таким “винятком” стала поїздка до місця дислокації міжнародного батальйону України, а саме – до чеченського батальйону імені шейха Мансура, у якому служить наш відомий земляк Володимир Дожджаник…
15 червня в Палаці культури “Світлопільський” відбувся сольний концерт Павла Зіброва. Автору цього матеріалу по роду занять часто доводиться бувати на подібних заходах, але це було щось особливе! Не думав, що 66-річний “дідусь української естради” може півтори години, не випускаючи ні на мить мікрофон із рук, “тримати” зал на одному диханні, доводячи його до божевільних овацій.
До Дня медичного працівника, який відзначався донедавна в Україні 18 червня (Указом Президента України перенесено на 27 липня), ми приготували матеріал про одного з найкращих лікарів міста – Павла Куницю. Лікар-кардіолог, завідувач терапевтичного відділення районної лікарні, він відомий олександрійцям, як людина, що врятувала життя багатьом своїм пацієнтам.
Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові, а в Україні кожного року її потребує більше 200 тисяч людей (за даними довоєнного часу). І саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів. День донора відзначається в Україні й усьому світі 14 червня. З цієї нагоди ми відвідали відділення трансфузіології Центральної міської лікарні та поспілкувалися з його завідувачкою Наталією Гончар.
З кінця травня в місті розпочав роботу кінотеатр «Блокбастер». Як розповіли в його адміністрації, це всеукраїнська мережа, яка має свої кінотеатри у багатьох містах країни. Вона спеціалізується на показах нових та прем’єрних стрічок.
Так трапилося, що з недавніх пір в Олександрії замість однієї благодійної організації, що опікувалася безхатніми тваринами, з’явилися дві. Не будемо вдаватися в деталі розколу між колишніми однодумцями, скажемо лише, що двоє засновників і беззмінних членів організації – Леся Пінковська та Олена Котова покинули ГО “Друг” ті заснували громадську організацію “Зоодопомога”.
Нещодавно шанувальники відпочинку біля Оліївського озера були приголомшені новиною: усі під’їзди до водойми перекриті залізобетонними блоками з написами “Проїзд обмежено. Ландшафтний заказник”.
Найзатребуваніша послуга автомобілістів стала доступнішою для олександрійців – у нашому ЦНАПі відкрився новий напрямок роботи – «Транспорт». Тепер тут можна отримати послуги з обміну та видачі посвідчення водія (без складання іспиту) та реєстрації/перереєстрації транспортних засобів (без проведення експертного дослідження).
На початку квітня ОКВП «Дніпро-Кіровоград» сповістив абонентів про те, що мораторій на повірки лічильників, який був накладений у квітні минулого року, відмінено. Новина викликала неоднозначну і бурхливу реакцію, тож ми попросили прояснити ситуацію в адміністрації ОВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград».
Нещодавно студія творчості «Покоління NEXT» здобула чергову перемогу на фестивалі – на цей раз це були Гран-прі та чотири перших місця, які посіли вихованки студії на Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв Energy Danc & Music Fest, що проходив в Одесі.
Цьогорічні національні відбіркові змагання з адаптивних видів спорту «Ігри Нескорених» у Львові принесли призове місце 39-річному Сергію Майданюку, жителю Олександрії, юристу, військовому, який у серпні минулого року в результаті поранення втратив нижню кінцівку. Воїн уперше взяв участь в подібних змаганнях і одразу став одним із найкращих.
Терапевт, ендокринолог, дієтолог, кардіолог. Діагностика, лікування. УЗД внутрішніх органів (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок, сечового міхура, простати, щитоподібної залози, м’яких тканин, молочних залоз. УЗД на дому. Попередній запис обов’язковий. Ліц.Наказ МОЗ України №452 від 21.04.2017 р. Т. 068-630-84-49, 095-630-84-49
БУРЕНИЕ СКВАЖИН. Опыт работы. Быстро, качественно. Без заезда техники в труднодоступных местах. Работаем только с качественными материалами. Всесезонно. Выезжаем в районы и ближайшие области. Т. 097-020-91-90, 095-741-19-61
Приватний прийом лікаря-отоларинголога Дахнія Андрія Ігоровича (ендоскопія,лазеротерапія), години прийому: 14.30 – 18.00 (пн.-пт.), в суботу – з 9.00 до 13.00. Тел. 067-705-97-76. Ліц. МОЗУ АГ №598715, 19.04.2012 р. МОЗУ