30.06
2023

А ви знали, що більшість серцево-судинних захворювань, які раніше лікували в спеціалізованих центрах, тепер можна вилікувати не виїжджаючи з міста? Для цього знадобилось кілька років наполегливої та кропіткої праці медиків Олександрійської центральної міської лікарні, щоб зробити те, що раніше вважалося неможливим для містечкового лікувального закладу.

Отже, в Олександрії запрацював кардіологічний центр, де проводять консультації, діагностику та малоінвазивні методи лікування серця: стентування та встановлення кардіо-стимуляторів. Працюють тут три лікарі-хірурги серцево-судинного профілю. Це Євген Люлька, Анастасія Пузирьова та Юлія Резніченко.
Спеціалістів даного профілю не вистачає в Україні. Проте спільними зусиллями адміністрації лікарні, місцевої влади та НЦЗУ було придбано необхідне дороговартісне обладнання, розхідні матеріали та залучено лікарів.
– У нашій лікарні запрацював ангіограф – це новітній апарат, за допомогою якого проводять рентгенологічне дослідження судин серця, щоб визначити місця їхнього звуження або закупорення, – говорить Юлія Резніченко. Раніше, щоб пройти цю діагностичну процедуру – коронарографію, треба було їхати до обласного центру або іншого великого міста, а зараз, до речі, як й інші дослідження або операційні втручання нашого профілю, проводимо в нашому місті, треба лише мати направлення від свого сімейного лікаря або кардіолога.
– Це направлення медицини має зараз великий попит, – продовжує Юлія Резніченко. – Це золотий стандарт лікування, який прийнятий у всьому світі. На сьогоднішній момент це найбільш точний метод діагностики. Врешті-решт це дозволяє пацієнту повернутися до повноцінного життя за короткий термін. До того ж, новий метод дозволяє 90 відсотків хірургічних втручань нашого профілю робити на місці.
– Стентування стало можливим в Олександрії,– запевняє Анастасія Пузирьова. – Стент – це мініатюрний пристрій, що дозволить розширити просвіт судини зсередини, тим самим відновивши повноцінне кровопостачання серця. Встановлення кардіостимулятора показане для пацієнтів, у яких є порушення ритму роботи серця. Зі слів Євгена Люльки, обстеження та підготовку пацієнтів проводять олександрійські лікарі, а безпосередньо встановлення кардіостимуляторів виконує він. Кардіостимулятори бувають різних виробників та видів дії (одно-, дво- та трикамерні). Цей прилад можна порівняти з механічною частиною серця. Якщо серце не може самостійно вирішувати, який ритм потрібно задавати або взагалі не працює в певні моменти, то на допомогу приходить механічний пристрій.
Вищевказані методи обстеження та лікування не потребують довготривалого перебування в лікарні. В середньому пацієнт спостерігається в стаціонарі від 3 до 7 днів. Після виписки всі пацієнти знаходяться під наглядом та на прямому телефонному зв`язку з нами. Лікування проводиться частково за рахунок міського бюджету та НЦЗУ, частково за власний кошт пацієнта (медичні препарати, які не передбачені в національному переліку лікарських засобів).
Треба додати, що ми тісно співпрацюємо з провідними спеціалістами відомих кардіологічних центрів України. Завдяки чому наші пацієнти мають можливість отримати високоспеціалізовану вузькопрофільну консультацію або направлення до цих центрів.
Відділення й надалі продовжує набирати обертів та розширювати спектр наданих послуг. Зокрема проводяться всі необхідні заходи, для того щоб лікування стало ще більш доступним для мешканців міста та району. Треба зазначити, що до цього часу в Кіровоградській області такі дослідження й операції проводили лише в обласному центрі.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень