1.06
2023

Найзатребуваніша послуга автомобілістів стала доступнішою для олександрійців – у нашому ЦНАПі відкрився новий напрямок роботи – «Транспорт». Тепер тут можна отримати послуги з обміну та видачі посвідчення водія (без складання іспиту) та реєстрації/перереєстрації транспортних засобів (без проведення експертного дослідження).

Кожен водій знає, скільки клопоту, часу і нервів доставляє процедура отримання водійського посвідчення або реєстрація транспортного засобу. Проте зараз це в минулому – з травня Олександрійський ЦНАП запровадив надання цих послуг через свою установу. Більш того, час надання послуг становить усього два робочих дні!
Як розповіла начальник Центру надання адміністративних послуг Світлана Яременко, робота над впровадженням автотранспортних послуг розпочалася ще в 2021 році та продовжувалася навіть під час запровадження військового стану. Так, 23 лютого 2022 року вийшла постанова Кабінету Міністрів України, яка зобов’язала сервісні центри надавати ці послуги лише за умови подвійного ламінування документів, тож те обладнання, яке було придбане раніше і на яке вже були отримані доступи для роботи, виявилися недіючими. Довелося через асоціацію ЦНАПів України звертатися до Кабінету Міністрів для погодження безкоштовної передачі нам нового обладнання, оскільки на обладнання, що було придбано раніше, були витрачені кошти з міського бюджету.
Треба зазначити, що попередньо низкою аналітичних центрів та міжнародних організацій була проведена робота по вивченню проблеми сервісних центрів МВС, яка показала, що діюча система отримання посвідчень або реєстрація транспортних засобів вимагає корінних змін через велике перевантаження.
Також треба зазначити, що після адміністративного реформування до нашого району приєдналися Онуфріївський, Петрівський та Світловодський, в яких немає сервісних центрів – вони були ліквідовані у зв’язку з укрупненням територій. Тож зважте, яке навантаження було на єдиний у районі Олександрійський центр!
Після дослідження цих питань почалася підготовка до передачі повноважень від МРЕО до ЦНАПів. До процедури підключилося і саме Міністерство внутрішніх справ, яке виступило ініціатором таких змін, а безпосередньо Олександрійському ЦНАПу допомогло кременчуцьке комунальне підприємство “Міськоформлення”, послугами якого олександрійський центр вже давно користується.
– Вважаю, що такий крок дуже важливий для наших громадян, – сказала Світлана Петрівна, – адже в Олександрії дуже велика кількість автотранспортних засобів і їх кількість зростає кожного року.
Також ця нова послуга буде зручною для жителів міста, адже наш заклад розташований у самому центрі Олександрії, тож немає необхідності їздити до МРЕО, що розташований у мікрорайоні Перемога.
На сьогоднішній день черг на дані послуги в ЦНАПі немає, тому можна через наш сайт або безпосередньо в установі вибрати зручний час. Обслуговує послугу підготовлений спеціаліст, але якщо кількість звернень буде зростати, ми завжди зможемо підключити додаткових працівників.
На жаль, на період військового стану нам не дозволяють працювати з вторинним ринком автотранспорту, тож ми можемо обслуговувати лише засоби, придбані в автосалонах. Але, сподіваюсь, що прийде час, і нам дозволять працювати і з вторинним ринком. Це дозволить надавати послуги величезній кількості автомобілістів та допоможе швидко і зручно вирішувати їхні проблеми з переоформленням транспорту.
Отже, для отримання адміністративних послуг з обміну та видачі посвідчення водія необхідно звернутися до ЦНАПу з наступними оригіналами документів: паспорта громадянина України (у разі надання ID-картки надається довідка про реєстрацію місця проживання особи); ідентифікаційного кода; діючої медичної довідки (у разі наявності не обов’язково); наявного посвідчення водія; платіжного документа (квитанція) про оплату послуги.
Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.
Необхідні документи для отримання адміністративних послуг з реєстрації транспортних засобів (без проведення експертного дослідження (первинний ринок): паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки надається довідка про реєстрацію місця проживання особи); ідентифікаційний код; документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника); документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу (для первинної реєстрації); документ, де зазначена вартість транспортного засобу (для первинної реєстрації транспортного засобу); документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (для первинної реєстрації або перереєстрації у зв’язку із встановленням ГБО); свідоцтво про реєстрацію т/з (для перереєстрації у зв’язку із встановленням ГБО); платіжний документ (квитанція) про оплату послуги.
Необхідні документи для отримання адміністративних послуг з перереєстрації транспортних засобів (без експертного дослідження (зміна анкетних даних власника)); паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки надається довідка про реєстрацію місця проживання особи); ідентифікаційний код; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; документ, що підтверджує зміну особистих даних (у разі їх заміни); платіжний документ (квитанція) про оплату послуги.
Послуги надаються протягом двох робочих днів. Прийом громадян здійснюється в порядку черги за талонами. Графік роботи: вівторок- четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця- з 8.00 до 15.30, вихідні – субота та неділя, понеділок – не прийомний день.
Телефон для довідок: 0-800-40-44-45.
Під час повітряної тривоги прийом громадян не проводиться.

С.Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень