30.06
2023

Три Гран-прі від Пилипенка

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Знову олександрійці прославили наше місто на міжнародній музичній сцені. В минулому номері ми писали про талановиту скрипачку – ученицю музичної школи Єлизавету Погорілу, яка виборола перемогу в трьох музичних конкурсах, і ось ще новина – баяніст та акомпаніатор Олександрійського театру, керівник народного аматорського інструментального оркестру народних інструментів «Камертон», лауреат міжнародних конкурсів, музикант вищої категорії Олександр Пилипенко виграв поспіль три міжнародні конкурси.
Ми зустрілися з Олександром після його повернення із Всесвітнього конкурсу баяністів-акордеоністів, що проходив в Італії.

– Я усе життя присвятив музиці, – розповідає Олександр. – Дитинство пройшло у Кременчуці, де за моїм бажанням у 7 років мене відвели до музичної школи-студії. Після переїзду до Олександрії, в 1974 році я вступив до місцевого Училища культури, а в 1977-му – до Київського державного інституту культури. До речі, навчався разом з Михайлом Поплавським – майбутнім ректором цього славетного закладу.
По закінченні вишу 10 років працював викладачем у музичній школі. Потім ще 10 років – викладачем в Училищі культури, де директором був Віталій Карпов. Усі роки грав на баяні, складав музику. І постійно працював, працював над собою, відточуючи навички, що, гадаю, і допомогло здобути у майбутньому таких вершин.
Чесно кажучи, я після цих перемог досі не можу оговтатися. Аж не віриться, що це трапилося, бо це дійсно знакова подія – як кажуть друзі, моє триразове Гран-прі гідне книги рекордів Гіннеса!..

Отже, в минулому році я вирішив узяти участь у Міжнародному конкурсі музичних народних інструментів, що проходив онлайн у Дрогобичі. Відзняв свій виступ на телефон та разом з заявкою відправив до відбіркової комісії. По завершенні конкурсу дізнаюсь, що отримав друге місце в категорії композитор-виконавець. Можливо, це й надихнуло мене на подальші кроки. Вже у травні цього року відправив заявку на 5-й Міжнародний конкурс “Адажіо”, що проходив у Туреччині. У своєму 20-хвилинному виступі я виконував як класичні твори, так і обробки українських народних пісень. У підсумку 17 членів журі із 17 країн світу поставили 100 зі 100 балів та одностайно проголосували за присвоєння вищої нагороди – премії Гран-прі.
Після цього, 4-11 червня я отримав ще одну Гран-прі в Міжнародному онлайн-конкурсі, що проходив в Італії. А вже на 17 червня отримав запрошення на Всесвітній конкурс баяністів-акордеоністів в італійське місто Розето-дельї-Абруцці. Сім членів журі із таких країн як Франція, Італія, Америка, Китай, Латвія, Фінляндія, Німеччина віддали свої голоси за присвоєння мені вищої нагороди Гран-прі, поставивши 98 балів зі 100…
Користуючись нагодою, хочу подякувати міській владі та особисто міському голові Сергію Кузьменку за надану допомогу. І, звичайно, своїм близьким – дружині та синам – за моральну підтримку!
Планую не зупинятися на досягнутому та готуватися до нових конкурсів. Як і раніше, вважаю, що для досягнення мети потрібно працювати і ще раз працювати. А головне, щоб це було твоєю улюбленою справою!


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень