1.06
2023

На початку квітня ОКВП «Дніпро-Кіровоград» сповістив абонентів про те, що мораторій на повірки лічильників, який був накладений у квітні минулого року, відмінено. Новина викликала неоднозначну і бурхливу реакцію, тож ми попросили прояснити ситуацію в адміністрації ОВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Нам пояснили, що 7 квітня втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України за номером 412, згідно з якою до завершення воєнного стану повірка лічильників не була обов‘язковою. Нова постанова про закінчення мораторію набуде чинності 4 червня 2023.
Згідно із цією Постановою, споживачі повинні подати прилади обліку на повірку протягом трьох місяців після завершення опалювального періоду (до речі, подання на повірку приладів обліку стосується не тільки води, а й газу, електроенергії, теплопостачання). Повірку лічильників на воду треба робити кожні чотири роки
В Олександрії опалювальний сезон закінчився 31 березня. Тобто з цієї дати споживачі, у яких минув термін повірки лічильників, повинні зробити її протягом трьох місяців. Коли мине період, який уряд передбачив на повірку приладів обліку, наступні три місяці споживачам нараховуватимуть по середньому споживанню домогосподарства. Потім за частиною 4 ст. 17 Закону України про житлово-комунальні послуги застосовується комерційний облік у разі відсутності або несправності розподільчих вузлів обліку і нарахування розміру плати здійснюється за статтею 9 Закону України “Про комерційний облік” від 22.11.2018″.
Також ми попросили спеціалістів Водоканалу відповісти на запитання, які найчастіше лунають від наших читачів.
– Як дізнатися про дату повірки лічильника?
– Про це повинно бути написано в паспорті вашого вузла обліку або в особистому кабінеті на офіційному сайті постачальника послуги.
– За чий рахунок здійснюється повірка квартирних засобів обліку води?
– До прийняття Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» було передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки. що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з водопостачання.
З набранням чинності Законом про комерційний облік змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку води та теплової енергії (як квартирних, так і будинкових).
Зокрема, Законом про комерційний облік було виключено вимогу щодо здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки, що є власністю фізичних осіб, за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з водопостачання.
Разом з тим, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування було доручено забезпечити перегляд тарифів на послуги з централізованого водопостачання в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії й води.
Відтак, повірка засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти споживачів.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону про комерційний облік, вузол розподільного обліку – це вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.
Таким чином, прилади обліку води, що забезпечують індивідуальний облік споживання води в квартирі багатоквартирного будинку, в розумінні Закону про комерційний облік, виконують функції вузлів розподільного обліку.
Згідно з частиною другою статті 6 Закону про комерційний облік обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.
Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про метрологію, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, за статтею 9 Закону України “Про комерційний облік”, а в разі його відсутності – відповідно до підпункту 3 п.4 ст.1 «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі послуг», оскільки для розподілу не приймаються показання вузла розподільного обліку (квартирні лічильники) , що зняті (надані), починаючи з дати встановлення факту виходу його з ладу (закінчення строку повірки засобу обліку) або встановлення факту несанкціонованого втручання в його роботу (самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, у т.ч. порушення цілісності пломби) до дати прийняття на абонентський облік відремонтованого чи заміненого квартирного лічильника.
Г. Сергєєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень