23.06
2023

Напевне, кожен, кому доводилося відвідувати лікарні Олександрії, може впевнено сказати, що краще районної лікарні у нас немає жодного медичного закладу. Багато років зусиллями її персоналу та  керівництва на чолі з Валентиною Гарагулею заклад здобував найвищу репутацію. Проте кілька років тому почалося реформування закладів медицини, згідно з яким відбувається злиття двох головних лікарень міста. Сьогодні багатьох хвилює і цікавить, як іде цей процес та чи піде він на користь пацієнтам та медикам?

Ось ці запитання ми і поставили виконуючому обов’язки директора Олександрійської центральної районної лікарні Сергію Голопьорову.

– Реформування української медицини триває багато років, але основний етап розпочався у 2018 році, коли почав діяти інститут сімейних лікарів.

У квітні 2020 року медичні установи вторинної ланки Олександрії, як і всієї країни, перейшли на нову модель фінансування.  Якщо до цього кошти виділялися згідно з параметрами – кількість працівників, розмір площі тощо, то з 2020 року фінансування почало визначатися обсягом наданих медичних послуг.  Для цього Кабінет Міністрів та Міністерство охорони здоров’я України підготували програму медичних гарантій, які дозволять пацієнтові отримувати перелік безкоштовних медичних послуг.  Це той принцип, за яким раніше вже запрацювала первинна ланка.

Що це змінило для пацієнта?  Наприклад, вас щось турбує, і ви йдете до свого сімейного лікаря.  Той вирішує, що вам потрібен вузькопрофільний фахівець і виписує електрон-ний напрямок.  Він дає вам право вибрати медичний заклад конкретної спрямованості і пройти там лікування.  І саме ця установа отримає гроші за ваше лікування.  Простіше кажучи, чим краща репутація конкретної лікарні, чим більше туди звертатимуться пацієнти, тим більше фінансування вона отримає.

Стосовно Центральної районної лікарні, то якщо раніше розпорядником її коштів була районна державна адміністрація, то після реформування – Національна служба здоров’я України. А місцева влада дофінансовує сплату комунальних послуг, закупівлю деяких ліків, доплачує лікарям заробітну плату.

Із січня 2023 року планувалося розпочати  третій етап, який передбачав кластеризацію медичних закладів. У нашій області повинно бути три опорні лікарні, одна з яких – Олександрійська, створена шляхом об’єднання двох наших головних лікарень. Проте цей проєкт з відомих причин поки що не втілюється, хоча деякі його етапи вже впроваджуються. Так, ще у 2020 році сесією районної ради було прийняте рішення про передачу Олександрійської центральної районної лікарні в комунальну власність міської ради, а у 2021 році – про реорганізацію закладів охорони здоров’я і про включення районної лікарні до складу Центральної міської лікарні. Це мало відбутися у березні 2022 року, проте розпочалася війна, тож виконання рішення було відтерміноване до закінчення війни.

А до цього, у березні 2022 року, пологове відділення було переведене до відповідного відділення Центральної міської лікарні, у червні 2022 року стоматологічне відділення “районки” – до міської стоматологічної поліклініки. Інші відділення працюють, як і раніше.

Що дасть реорганізація і об’єднання? Розшириться профільність лікарні та її відділень, з’явиться можливість закуповувати нове обладнання, надавати нові та більш якісні послуги, відбудеться скорочення адміністративного апарату. Адже після об’єднання не треба буде утримувати, наприклад, дві бухгалтерії або юридичні служби.

Стосовно чуток про  скорочення медичного персоналу, то їх немає і не буде. Лише якщо за власним бажанням.

Тож, сподіваюсь, що від створення єдиного медичного простору виграють усі – і пацієнти, і медичні працівники.

С. Іванов

Один комментарий

  • LEO пишет:

    Краща? Ну якщо друге місце це найкраща, то мабудь так.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень