1.06
2023

Нещодавно студія творчості «Покоління NEXT» здобула чергову перемогу на фестивалі – на цей раз це були Гран-прі та чотири перших місця, які посіли вихованки студії на Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв Energy Danc & Music Fest, що проходив в Одесі.

Конкурсантів оцінювало професійне журі у складі заслужених діячів естрадного мистецтва України, викладачів, акторів, режисерів та продюсерів авторських шоу, керівників ансамблів та членів Спілки кінематографістів України.
До конкурсу дівчат готував викладач сценічної мови та акторської майстерності студії творчості «Покоління NEXT» – завідувач сектора по роботі з дітьми Палацу культури «Світлопільський» Владислав Мурований. Він та керівник студії Анастасія Бушмакіна були нагороджені Почесними грамотами від організаторів фестивалю-конкурсу за високу професійну майстерність, творче ставлення до роботи, педагогічний талант та душевну щедрість…
Ми привітали колектив з нагородами, поспілкувалися з його засновницею Анастасією Бушмакіною та розпитали про її шлях до творчого успіху.
– Я народилася в Олександрії, закінчила школу, потім Дніпровський коледж культури та мистецтва за фахом естрадного вокалу, пізніше магістратуру в Кропивницькому педагогічному університеті ім. Винниченка, – розповідає Анастасія. – В 9 років мама відвела мене до вокального колективу “Нові імена”. Керівник колективу Наталія Заболотнікова зуміла зацікавити і так поставила процес навчання, що вокальне мистецтво стало невід’ємною частиною мого життя. Саме вона надихнула мене та прищепила любов до співу. Тож по закінченні школи я вже чітко знала, куди піду вчитися далі.
З 2015 року почала працювати в Олександрійському БДЮТ, де була вільна вакансія вокального керівника. Я дала оголошення про набір дитячих груп і коли побачила величезну кількість бажаючих, спочатку розгубилася і, чесно, трохи злякалася. Проте крок за кроком почало приходити натхнення – бажання займатися улюбленою справою перемогло острахи та додало впевненості.

Так почали працювати перші три групи дітей віком від 5 до 15 років. Навчання будую в ігровій формі, до кожного учня шукаю особистий підхід. Для кожного віку дітей підбираю розспіванки та репертуар. Потім обов’язково треба дати заспівати в мікрофон – це додає впевненості у власних силах, і можна переходити до методик навчання співу.
Саме працюючи в Будинку творчості, я створила в 2015 році свою студію «Покоління NEXT», а через чотири роки відчула, що треба розвиватися, створювати власний колектив. Були сумніви, були коливання, були розмови з близькими. Не всі поділяли мій оптимізм, але я все ж таки вирішила: треба йти “у вільне плавання”! Тож я створила громадську організацію “Територія вокального мистецтва”, підшукала приміщення і почала працювати. Попередньо сповістила про ці плани своїх вихованців та їхніх батьків, і вони мене підтримали. В цьому ж році наш колектив став клубом за інтересами при ПК “Світлопільський”, що дало змогу виступати колективу на великій сцені.
Ще працюючи в БДЮТ, я почала возити колектив на різні вокальні конкурси та фестивалі. Перший усіх прийшов у 2015 році на фестивалі “Сузір’я успіху”, що проходив у Дніпрі. Два моїх ансамблі посіли перші місця, а 5-річна Єва Трауцька стала переможцем. Потім ми кожного року по кілька разів виїжджали на різноманітні вокальні заходи. Це був чудовий досвід для розвитку нашої творчості. Нові знайомства, спілкування з однодумцями, з конкурсантами, суддями додавали досвіду, розширювали кругозір, підказували нові ідеї.
За 8 років ми брали участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах по всій Україні, в таких містах, як Харків, Одеса, Київ, Дніпро, Запоріжжя, Бердянськ, Львів та Полтава. Лауреати І,ІІ,ІІІ премій Гран- прі та супер Гран-прі. Не можна виділити якийсь один, кожен фестиваль для нас важливий, бо це досвід, нова сходинка у розвитку дитини та колективу.

З 2019 року в нас започаткувалася традиція щоліта виїжджати до Бердянська, де проходили дитячі пісенні фестивалі. Також ми стали обов’язковими учасниками всіх культурних заходів, що відбуваються у місті.
На даний час в студії навчається 55 учнів, це чотири ансамблі плюс солісти. Незважаючи на молодий вік колективу, вже маємо випускників, які продовжують розпочату в студії справу. Так, Заур Алієв, що зараз навчається в медичному університеті Дніпра, співає в різних студіях, а Лія Бискуб після закінчення 9-го класу вступає до нашого коледжу культури на кафедру вокалу. Вона має на меті продовжувати мою справу і хоче створити свою студію співу.
До 2022 року в студії було два напрямки – вокал і хореографія, яку веде Олена Васільєва і є постановницею всіх наших номерів, а з минулого року в нас з’явився новий курс – акторська майстерність, який веде Владислав Мурований. А вийшло все з того, що кожного року учні здають екзамен з вокалу. До екзаменаційної комісії ми запрошуємо відомих людей, ерудованих у вокальному мистецтві. Так ось минулого року ми запросили Владислава оцінити здібності наших дітей, а він у свою чергу запропонував створити новий акторський напрямок навчання. І саме він узявся вести ці курси.
Що з цього вийде і взагалі оцінити нашу роботу олександрійці зможуть уже 24 червня. До цього дня ми готуємо шоу-програму на зразок відомої “Ліги сміху”. А 30 червня на сцені ПК “Світлопільський” відбудеться великий звітний концерт студії. Захід буде благодійним – збиратимемо донати на підтримку ЗСУ. Такий концерт, який називався “Діти за мир у всьому світі”, ми вже проводили минулого року. Тоді було зібрано 14700 гривень, на які ми купили бензопили для наших захисників.
А ще треба сказати, що нещодавно ми мали честь виступити перед матчем чемпіонату України з футболу. Перед початком матчу “Олександрія” – “Динамо” (Київ) наш соліст Матвій Захарченко заспівав гімн України. Для нас це було великою гордістю, адже такий випадок, коли 10-річний соліст співає на стадіоні перед початком матчу, відбувся вперше!
Що в наших подальших планах? Працювати, виступати, готуватися до нових конкурсів, фестивалів, концертних заходів, чекати перемогу і допомагати нашим захисникам.
В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень