Олександрійська міська централізована бібліотечна система вкотре доводить, що слоган «Класні та сучасні» якнайкраще характеризує її працівників, які не те що йдуть в ногу з часом, а навіть випереджають його. Вже понад 20 років ОМЦБС успішно реалізує грантові проєкти, міцно тримаючи лідерство у цьому напрямку серед усіх закладів галузі культури і туризму Олександрії.
Є люди, які, попри незрячість, змогли досягнути висот і змінити світ на краще. Вони доводять, що втрата зору не створює перешкод на шляху до досягнення мети і не заважає отримувати задоволення від життя. Серед них: Гомер – сліпий старець, який є найвідомішим незрячим давніх часів; Луї Брайль, що створив рельєфно-крапковий шрифт; Андреа Бочеллі, відомий італійський співак, яким захоплювався сам Паваротті, Девід Бланкетт – англієць, що став міністром внутрішніх справ в уряді Тоні Блера; Стіві Вандер – знаменитий американський музикант і композитор і багато інших. Та не лише всесвітньовідомі особистості стають для оточуючих променем світла. Є такі в кожному місті, і в Олександрії також. Як приклад – вчитель Павло Подолян, який 27 вересня відзначає своє 60-річчя.
Дві старовинні скрині, прядки, ступу, ціпок, старовинну сорочку, рушники, вишиті картини, музичні інструменти, мотанки, макет українського двору і багато чого іншого можна побачити в єдиному в Олександрії музеї у дитячому садочку. Він знаходиться у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №39. Усі експонати мають доповнену реальність – за допомогою QR-коду можна перейти за посиланням і «оживити» картинку – послухати колискову, звуки тварин і природи, тріск вогню у печі, шкварчання борщу тощо. Щодня у музеї проходять заняття з народознавства усіх груп дитячого садочка.
Щорічно 27 вересня у світовій спільноті відзначається Всесвітній день туризму — свято, запроваджене з метою популяризації цього виду заняття, висвітлення його внеску в глобальну економіку, розвитку зв’язків між народами різних країн. Свято встановлене Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в місті Торремолінос (Іспанія).
Нещодавно міський голова Сергій Кузьменко зустрівся із президентом місії IMOCE Анатолієм Коломійцем та з керівницею благодійного фонду «Еммануїл-IMOCE» Регіною Пилипенко. Місто вже не перший рік співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Міжнародне служіння благодійності «Еммануїл-IMOCE», який надає гуманітарну допомогу вразливим категоріям населення, організовує літній відпочинок для дітей загиблих воїнів, проводить культурно-розважальні заходи для малечі. Один із напрямків діяльності, яким займаються зараз, – допомога родинам у життєвих обставинах. На зустрічі були обговорені перспективи подальшої співпраці. Про діяльність місії та міжнародного благодійного фонду розповіла президент міжнародного благодійного фонду «Міжнародне служіння благодійності «Еммануїл-IMOCE» Регіна Пилипенко.
14 вересня виповнилося 100 років від дня народження Інни Шульги, засновниці та першого директора Олександрійського міського Державного музею Миру, Почесного громадянина Олександрії, делегатки Першого Всесвітнього форуму українців, краєзнавиці та музеєзнавиці.
У кожному місті є легенди. Про саме місто та про його мешканців. Деякі люди стають легендами ще за життя. І нам пощастило бути з ними знайомими. Серед таких – Володимир Ілліч Самінський (4.02.1938 – 12.09.2019). 12 вересня – виповнилося 5 років, як його не стало.
На честь Карпа Хазана, підпільника, розстріляного нацистами у 1942 році, названо провулок у мікрорайоні Перемога. Раніше цей провулок називався Ремісничим.
17 вересня в Україні указом Президента від 2008 року встановлено День рятівника. Його відзначають працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадяни, які зробили внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. Про будні, особливості поточного періоду в діяльності місцевого підрозділу рятувальників ми розмовляємо з начальником Олександрійського РУ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області Дмитром Колісником.
Кожному з нас доводиться приймати складні рішення, а значить – критично оцінювати ситуацію. Часто ми навіть не розуміємо, що для вирішення проблеми викорстовуємо саме цю навичку. Більше того, багато хто не знає, що навичку критичного мислення можна розвивати цілеспрямовано, і що саме це вміння значно полегшує життя, робить ваші мрії ближчими. Спікеркою подкасту “Must have: Навички майбутнього” на тему “Критичне мислення та вміння комплексно вирішувати проблеми”, що проводився в Олександрії тренінговим центром «Мозаїка» за фінансової підтримки Британської Ради в рамках проєкту «Активні громадяни». стала Світлана Девчич, підприємиця, керівниця рекламного агентства “Алігатор”.
«Ми всі прагнемо добрих стосунків з оточуючими. Але з усіма, на жаль, вони не складаються. От, наприклад, я на роботі як не намагаюся бути з усіма привітною, все одно відчуваю, що мене не люблять. Наче і ставляться з повагою, але я відчуваю, що то напускне, не щире. Цікаво, чи одне і те саме – повага і любов? І якими способами можна їх заслужити? Хотілося б прочитати коментар психолога, буду дуже вдячна». Валентина Бурковська
«24 з 50-ти досліджених онлайн-медіа використовують у своїх матеріалах про жінок елементи мови ворожнечі, сексизму, дискримінаційної лексики та стереотипізації щодо жінок» – такі результати дослідження українського Інституту масової інформації, проведеного у серпні 2024 року. Цей невтішний висновок можна вважати прологом до теми Тренінг для медіа «Гендерночутлива журналістика: від репортажу до редакційних принципів», який нещодавно провела українська громадська організація “Жінки в медіа” спільно з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. Захід проходив онлайн з усіма бажаючими представництвами вітчизняних ЗМІ за допомогою Zoom — програми для організації відеоконференцій, «Олександрійський тиждень» долучився до цього заходу.
Нещодавно у Республіці Польщі пройшов захід, спрямований на обмін досвідом та розширення співробітництва між польськими і українськими громадами. Це вже третій навчальний захід, що проходить у наших польських друзів із запрошенням українських представництв протягом цього року в рамках даного проєкту. Серед учасників – 20 представників деокупованих, тимчасово окупованих та тилових громад з різних областей України, зокрема Херсонської, Миколаївської, Харківської, Запорізької, Кіровоградської, Чернівецької та Івано-Франківської.
Як відзначили? Цьогоріч селище Олександрійське (колишнє Димитрове) відзначило ювілей – 75 років. Останньої літньої неділі, 25 серпня, біля місцевого Будинку культури пройшли заходи до Дня Незалежності, Дня селища та Дня шахтаря. Були: розважально-ігрова програма від Централізованої бібліотечної системи, концерт за участю селищних аматорських колективів, учнів ДМШ «Перлина» та чарівної гості Олени Луценко, майстер-класи з виготовлення патріотичного сувеніру та вибійки, українська народна пісенна програма від старшого покоління та сучасна естрада від студії «Молоді голоси». Учасників та гостей свята привітала староста селища Олександрійського Тетяна Бандурко. Усі заходи були благодійними, в їх ході на підтримку ЗСУ було зібрано 1467 гривень, які передані до Координаційного центру волонтерів міста Олександрії. А Захисник України Євгеній Сироєшкін усю присутню малечу пригостив соком. Велика подяка усім нашим Захисникам, що ми маємо змогу жити, працювати і відзначати славетні дати.
Нещодавно перед депутатами Олександрійської міської ради виступила з доповіддю представниця Уповноваженого у Верховній Раді з прав людини в Кіровоградській області Галина Лугова. Вона представила присутнім звіт омбутсмена України Дмитра Лубінця, перед цим зазначивши: «Я є чинним депутатом Херсонської міської ради, і мені надзвичайно приємно бути тут у цій залі серед колег, і атмосфера, яка тут панує, дала можливість мені зануритися у ті спокійні, прекрасні дні, коли жив і розквітав мирний Херсон. Тому я сподіваюся, що ми обов’язково повернемося до рідної домівки – до Херсона і будемо працювати у дружньому складі, як і колись…» Далі представниця запропонувала увазі присутніх щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця у відеозапису (текст записано з голосу. – Прим.авт.)
Незвичайні постановки, цікаві сюжети, різноманітні костюми і танці, що запам’ятовуються своєю оригінальністю, – за це ми любимо хореографічний колектив «Калейдоскоп»! Він незмінно відкриває щорічний Всеукраїнський фестиваль гладіолусів в Олександрії, неодноразово виступав у Палаці урочистих подій під час церемонії реєстрації шлюбів, і без його участі не проходить жоден концерт художніх колективів Палацу культури «Світлопільський», на базі якого він працює.
«Комашечка моя мальованая! Да ти без понятія, який у панських модах смак! А я проізойшла і в смак увійшла»; «Ну, значить, зробиш книш і сядеш, мовляв, як янгеляточко: очі підведеш у небо, під лоба, або на груди спустиш… а вони так тобі і воздимаються, і воздимаються!»; «Не ввійшла в смак, ладоночко моя безневинна, не ввійшла в смак. А от спробуєш — істинно говорю, чревоугодіє! Та як ще до того пропустиш у горлянку драмадерії чарочку, другу, третю, то смак тобі, ягідко, по всіх сурелях та жилочках, як єлей, розійдеться» — монологи цієї героїні незмінно викликають сміх і зривають оплески. Після вистави актрису Ірину Давидюк просто завалюють квітами.
Терапевт, ендокринолог, дієтолог, кардіолог. Діагностика, лікування. УЗД внутрішніх органів (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок, сечового міхура, простати, щитоподібної залози, м’яких тканин, молочних залоз. УЗД на дому. Попередній запис обов’язковий. Ліц.Наказ МОЗ України №452 від 21.04.2017 р. Т. 068-630-84-49, 095-630-84-49
БУРЕНИЕ СКВАЖИН. Опыт работы. Быстро, качественно. Без заезда техники в труднодоступных местах. Работаем только с качественными материалами. Всесезонно. Выезжаем в районы и ближайшие области. Т. 097-020-91-90, 095-741-19-61
Приватний прийом лікаря-отоларинголога Дахнія Андрія Ігоровича (ендоскопія,лазеротерапія), години прийому: 14.30 – 18.00 (пн.-пт.), в суботу – з 9.00 до 13.00. Тел. 067-705-97-76. Ліц. МОЗУ АГ №598715, 19.04.2012 р. МОЗУ
Порядна сім’я шукає житло (будинок або 2 кімн. кв.) за адекватну ціну. Розглянемо всі пропозиції. Тел. 095-433-58-74