13.09
2024

Нещодавно у Республіці Польщі пройшов захід, спрямований на обмін досвідом та розширення співробітництва між польськими і українськими громадами. Це вже третій навчальний захід, що проходить у наших польських друзів із запрошенням українських представництв протягом цього року в рамках даного проєкту.
Серед учасників – 20 представників деокупованих, тимчасово окупованих та тилових громад з різних областей України, зокрема Херсонської, Миколаївської, Харківської, Запорізької, Кіровоградської, Чернівецької та Івано-Франківської.

Українці вивчали досвід міст Мазовецького воєводства, знайомилися з кращими практиками господарювання, які допоможуть їм у розвитку власних громад. Наші громади поділилися унікальними історіями стійкості та незламності, а також шукали нових партнерів і друзів.
Захід організований спільно з Фондом розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Польща) у межах Програми USAID DOBRE.

«Україна неодмінно стане частиною Європейського Союзу. Під час цього візиту наші громади отримають корисний досвід, який допоможе підготуватися до нових умов», – зауважив напередодні візиту заступник директора Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин.
Як зазначається в інформації Приютів-ської громади Олександрійського району, Приютівський селищний голова Андрій Коломійцев також узяв участь у цій поїздці. Ось що він повідомив про зміст і результати заходу:
«Це був тиждень продуктивних занять та обміну досвідом у рамках навчального візиту до Мазовецького воєводства Республіки Польщі для представників територіальних громад партнерів Програми DOBRE за підтримки USAID. Захід організовано та впроваджено спільно з Фондом розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (FRDL, Польща).

Завдяки цьому візиту, ми вкотре мали можливість ознайомитися з деталями функціонування місцевого самоврядування та розподілу повноважень між органами влади в Республіці Польщі.
З метою ознайомлення з діяльністю муніципалітетів відвідали міста (гміни) Гродзіськ Мазовецький, Плонськ, Юзефув, Сєдльце, Вішнєв. Обговорили теми (з презентацією кейсів) соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, розвитку інфраструктури, соціального захисту, зайнятості населення, сучасних технологій, соціальної інтеграції населення, підтримки творчості, облаштування просторів громадської активності, охорони навколишнього середовища, надання комунальних послуг з водопостачання, водовідведення та опалення, поводження з твердими побутовими відходами, впровадження низьковуглецевої політики, енергетичної незалежності, соціального діалогу та співпраці з мешканцями і організаціями громадянського суспільства, реалізації програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027, функціонування громадських об’єднань «Локальна група дії» як механізму вирішення питаннь громадської активності та багато іншого.
Також відвідали Національну господарчу палату (НГП), де зустрілися з керівництвом двох палат: Польсько – української господарської палати та Національної господарської палати. Обговорили питання сприяння розвитку підприємництва, сприяння налагодженню співпраці між польськими та українськими органами місцевого самоврядування і бізнесом, допомоги у відбудові України, залученні іноземних інвестицій, залученні фондів ЄС.
Зустрілися також з головою Українського дому Мирославою Керик у Варшаві. Обговорили внесок організації у розвиток польсько-української співпраці у галузі культури та літератури, реалізації проєктів для біженців із зони воєнних дій та інші заходи як частину широкого польсько-українського діалогу.
Поляки продовжують підтримувати Україну і бажають нам перемоги. Це звучало при кожній зустрічі. Зі свого боку хочу подякувати організаторам навчального візиту та всім спікерам. Це корисно як для майбутнього України після перемоги, так і для роботи громад у процесі євроінтеграції сьогодні. Ну і продовжуємо працювати над пошуком партнерів для розвитку міжнародного муніципального співробітництва», – зазначив голова Приютівської громади Андрій Коломійцев.

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень