Хокей та льодове шоу: новорічні сюрпризи від олександрійського катка
Міський каток вирішив розпочати новорічну казку з перших днів зими та запрошує всіх охочих на хокейний турнір (4-5 грудня) та льодове шоу (24, 25, 26 грудня).

Міський каток вирішив розпочати новорічну казку з перших днів зими та запрошує всіх охочих на хокейний турнір (4-5 грудня) та льодове шоу (24, 25, 26 грудня).
Загалом, з початку 2021 року послугами міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості скористалися 1764 безробітних із інвалідністю, з них 355 осіб – працевлаштувалися. Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА Олександр Догаров.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 52 особи, а професійне навчання проходили 49 безробітних. Профорієнтаційними послугами охопили 1630 безробітних осіб із інвалідністю.
«Працевлаштування людей із інвалідністю – важливий напрямок роботи служби зайнятості. Зазначу, що цьогоріч дві особи отримали одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності», – розповів Олександр Догаров.
Зі слів посадовця, для ефективного працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, успішної їхньої адаптації та закріплення на робочому місці, фахівці служби зайнятості здійснюють індивідуальний супровід окремих категорій населення, в тому числі осіб із інвалідністю.
На початок грудня в області зареєстровано 581 безробітна особа з інвалідністю.
30 листопада, під час засідання сьомої сесії депутати Кіровоградської обласної ради затвердили обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на 2022-2027 роки.
Загальний обсяг фінансування програми складає 8026,8 тисяч гривень. У 2022 році на програму передбачено 974,6 тисяч гривень з обласного бюджету та бюджетів громад.
Мета програми – це удосконалення та розвиток цілісного загальнодержавного напрямку національно-патріотичного виховання на території Кіровоградської області.
Реалізація програми передбачається виконанням таких завдань: формування української громадянської ідентичності; реалізація військово-патріотичного виховання; формування науково-методологічних і методичних засад національно-патріотичного виховання; підтримка та співпраця органів державної влади та місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства з національно-патріотичного виховання.
На Кіровоградщині протягом минулої доби, 30 листопада, зробили 5762 щеплення від COVID-19.
Як повідомили в департаменті охорони здоров’я ОДА, у центрах масової вакцинації населення зробили 1247 щеплень. Імунізацію отримали 42 працівники освіти, а також 1480 пенсіонерів.
Загалом, працювали 11 центрів масової вакцинації, 13 мобільних бригад, 123 пункти щеплення. Також вакцинацію проводили у 31 відділенні «Укрпошти». Імунізацію населення проводили вакцинами Comirnaty, CoronaVac, AstraZeneca, Moderna.
На останній сесії міської ради було затверджено графік прийому виборців депутатами міської ради на 2022 рік.
Згідно інформації, наданої головною державною санітарною лікаркою області Надією Оперчук, станом на 10 годину 01.12.2021 року зареєстровано 29671 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, у т.ч. захворіли 1208 дітей та 1770 працівників закладів охорони здоров’я.
С сегодняшнего дня вступает в силу закон Украины, изменяющий институт прописки.
Об этом сообщил министр цифровых трансформаций Михаил Федоров: «Уничтожаем штамп в паспорте и «бумажку» к ID-карте. Мы упрощаем топ-услугу, формат которой давно отжил свое. Зарегистрировать место жительства можно будет в онлайне.
Теперь вы прямо в приложении или на портале Дія сможете указать адрес, по которому фактически проживаете, и получить подтверждение от владельца жилья.
Никаких долгих прогулок в ЦНАП — только подтверждение в онлайне. Мы полностью меняем философию прописки. Вместо трех учреждений, 30 дней ожидания и бумажек, — одно заявление, которое обработают в первые сутки.
Оформить пенсию, документы или получить медицинскую помощь можно будет там, где вы живете, а не там, где живет ваша прописка.
Место регистрации не будет давать человеку право собственности на жилье, а лишь уведомлять государство, где вы проживаете».
Воспользоваться услугой просто. На портале “Дія” нужно выбрать пункт “Регистрация места жительства” и заполнить заявление. Владелец жилья, где вы живете или собираетесь жить, сможет подтвердить запрос и позволить зарегистрироваться в жилье, внесенное в Реестр недвижимого имущества. Данные о новом месте жительства автоматически появляются в реестре, а снятие с предыдущего места также произойдет автоматически.
Параллельно с внедрением онлайн-регистрации, «бумажная» процедура в Государственной миграционной службе или в ЦНАПах будет сохраняться – поскольку на переход к электронному документообороту еще нужно время.
Про це йдеться в Указі Президента від 30 листопада «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 30-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року».
Почесне звання присвоїли Олені Смірновій – завідувачці інфекційного відділення Кіровоградської обласної лікарні за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю.
Сьогодні, 1 грудня, під час онлайн-наради очільниці Кіровоградщини Марії Чорної із головами РДА та ТГ, головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук повідомила про епідситуацію з поширенням коронавірусу.
За її словами, Кіровоградщина третій тиждень поспіль перебуває на піку захворюваності на COVID-19.
«Кожного дня реєструється більше 100 випадків COVID-19 на усіх ТГ області в цілому. Рівень госпіталізації поступово знижується – наразі становить 44,3%. Враховуючи попередній тиждень – показник знизився на -5,5% щодо госпіталізації пацієнтів з підозрою та підтвердженими випадками ковіду до госпітальних баз», – зазначила Надія Оперчук.
На сьогодні відсоток завантаженості ліжок з киснем в області – 53,1%, тобто такі індикаторні показники підпадають «жовтому» рівню епіднебезпеки.
«Для того, щоб не переходити в «помарнчевий», а потім в «червоний» рівні епіднебезпеки, сьогодні найактуальнішим питанням залишається вакцинація населення від COVID-19», – констатувала Надія Оперчук.
10 одиниць дорожньої техніки працюють на автошляхах Кіровоградщини задля забезпечення проїзду. Про це повідомили у службі автодоріг області.
Наразі шляховики та техніка працюють для запобігання зимової слизькості на дорогах загального користування державного значення. Зокрема, роботи ведуться на території Голованівського району – на територіях Новоархангельської та Гайворонської ТГ.
Нагадаємо, про погіршення умов проїзду можна повідомляти на цілодобову диспетчерську лінію: 068 664 64 22.
Сьогодні, 1 грудня, під час апаратної наради з очільниками територій голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна представила новопризначеного голову Новоукраїнської РДА Олександра Дубченка.
Відповідне розпорядження підписав Президент України Володимир Зеленський 24 листопада.
«На нас з вами велика відповідальність за впровадження програм та проєктів Президента України Володимира Зеленського та Уряду, які спрямовані на розвиток Кіровоградщини», – звернулась Марія Чорна до Олександра Дубченка, вітаючи з призначенням.
Нагадаємо, раніше Олександр Дубченко виконував обов’язки голови Новоукраїнської РДА.
30 листопада, у Великій хоральній синагозі у Кропивницькому відбулася церемонія запалення свічок присвячена юдейському релігійному святі Ханука. У ньому взяла участь голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.
«Вітаючи Вас зі світлим і радісним святом Хануки, я хочу від щирого серця побажати вам не знати прикростей та печалі, жити щодня з радістю та любов’ю! Бажаю добра і щастя, любові і чудес, доброти душі і щирих сподівань. Нехай у кожного в домі завжди буде святкова атмосфера, взаєморозуміння, достаток, веселощі, повага і благополуччя», – привітала юдеїв очільниця області.
Символ свята Ханука – свічник ханукія запалили в цей день почесні гості свята.
Довідково
У 2021 році юдеї відзначають його з 28 листопада по 6 грудня. Символом Хануки є свічник ханукія. Всі вісім днів туди встановлюють нові палаючі свічки. Ханукію запалюють до заходу сонця, і вона повинна світитися ще, як мінімум, пів години після настання темряви.