8.07
2024

Наявні дані дозволяють однозначно стверджувати, що дитячу лікарню “Охматдит” було уражено за допомогою крилатої ракет повітряного базування Х-101, яка діяла у штатному режимі без впливу засобів ППО та РЕБ.

На це вказують, насамперед, уламки, знайдені на місці події, які належать саме ракеті Х-101. Існує велика кількість відео- і фотоматеріалів, які зафіксували наявність на місці події саме цих уламків.

Всі інші зібрані дані також підтверджують висновок щодо удару по лікарні КР Х-101. Зокрема:

1) характер руйнувань (повністю знищено двоповерховий корпус лікарні, навколишні будівлі мають значні ушкодження) характерний саме для бойової частини Х-101 (400 кг), руйнування в жодному разі не могли бути спричинені ЗРК NASAMS, бойові частини ракет до якої приблизно в 20 разів менш потужні;

2) пропорції, форма та розміри ракети, яка зафіксована на наявних у відкритому доступі відео, повністю відповідають ракеті Х-101, і, навпаки, не характері для ЗКР, у т.ч. до ЗРК NASAMS. Спроби російських пропагандистів порівняти ракету на відео, яка вражає лікарню за кілька сотень метрів, з розмірами будівлі на передньому плані – цинічна і безглузда маніпуляція.

3) траєкторія польоту ракети повністю відповідає характеристикам Х-101 (набір висоти, або “гірка”, перед атакою цілі, і атака приблизно під кутом 60 градусів);

4) завдання удару по дитячій лікарні “Охматдит” саме КР авіаційного базування Х-101 зафіксована матеріалами об’єктивного контролю за допомогою радарів. Ми знаємо, з якого літака було запущено ракету, і з якого літака він злетів. І вже зараз можна стверджувати, що рішення про ураження лікарні було прийнято вищим керівництвом рф.

На відео видно ракету, яка за формою та пропорціями (відношенням довжини корпусу до його ширини) повністю відповідає крилатій ракеті. На це також однозначно вказує наявність двох крил, які знаходяться у нижній частині корпусу, що відповідає конструкції ракети Х-101. Ззаду на ракеті наявні три руля керування, що також характерно для ракети Х-101 (натомість, у ракети «Калібр» та у всіх зенітних ракет рулів по чотири). Перед рулями в нижній частині корпусу ракети спостерігається наявність двигуна, який знаходиться поза межами корпусу ракети знизу. Це притаманно саме ракеті Х-101, у якої двигун висувається з корпусу ракети після пуску з літака. Крім того, перед самим заходом на ціль ракета Х-101 робить запрограмовану «гірку» для збільшення кута атаки, що ми і бачимо на відео. На відео ми не спостерігаємо задимлення чи горіння ракети, вона рухається по запланованій траєкторії «гірки» перед ціллю, що свідчить про те, що вона не була пошкоджена засобами ППО і вразила саме ту ціль, на яку вона була запрограмована.

Висновок про використання ракети Х-101 підтверджується даними з місця влучання.

8.07
2024

І одна у полі воїн

Рубрика: Новости. Автор: Olena

А що про мене писати? Я проста людина. Звичайна. Те, що я роблю, може кожен, у цьому немає нічого героїчного. І працюю я не для піару чи якогось проєкту. Напишіть краще про переселенців – у кожного з них своя вражаюча історія», – говорить Олександра.

[Читати детальніше]

8.07
2024

Міське об’єднання інвалідів з дитинства, праці та загального захворювання «Віра» 24 червня відзначило свій 25-річний ювілей. Сьогодні організація налічує понад 250 людей з інвалідністю – 205 дорослих і 52 дитини. Із загальної кількості 21 особа – паралізована. З нагоди свята у Палаці культури «Олександрійський театр» дітей та дорослих вітали теплими словами та великим концертом, в якому взяли участь колективи Палацу культури «Світлопільський»: «Нові імена», «Криниченька» та «Олександрит».

[Читати детальніше]

8.07
2024

Учениця Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Яніна Коваліцька їде на навчання до Сполучених Штатів Америки. Дівчина має визначні досягнення у навчанні, які допомогли їй успішно пройти відбір за програмою FLEX, що надає можливість подорожувати до Америки в рамках культурного обміну.

[Читати детальніше]

8.07
2024

У багатьох власників котів виникають питання стосовно правильної організації їхнього харчування. Так закладено природою, що коти люблять їсти невеликими порціями декілька разів протягом доби. Але якщо немає можливості насипати їжу улюбленцю впродовж дня? У такому випадку можна вибрати режим вільного харчування, за якого їжа завжди в доступі для тварини. Для старих та вагітних кішок, а також кошенят, цей варіант є оптимальним. Але в більшості випадків корм для котів краще насипати в миску дозовано.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень