8.07
2024

Учениця Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Яніна Коваліцька їде на навчання до Сполучених Штатів Америки. Дівчина має визначні досягнення у навчанні, які допомогли їй успішно пройти відбір за програмою FLEX, що надає можливість подорожувати до Америки в рамках культурного обміну.

Яніна дуже цілеспрямована, високоорганізована і всебічно розвинена дівчина, при цьому скромна і доброзичлива. Вона – учасниця зразкового хореографічного колективу «АвантюриН» (керівник Наталія Козинець), певний час була солісткою народного вокального ансамблю «Криниченька» (керівник Наталія Паніні). Декілька років Яніна є активною ученицею МАН України, писала науково-дослідницькі роботи з журналістики, зокрема – досліджувала актуальність традиційних і новітніх медіа та посіла ІІ місце в обласному конкурсі наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини».
Як переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, була стипендіаткою міського голови Сергія Кузьменка.
Цього року Яніна посіла ІІІ місце в етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН в секції «Прикладна макро- та мікроекономіка» і стала лауреаткою обласної премії. “Обираючи тему науково-дослідницької роботи, я відчула, що це не лише наукове дослідження, а справжній виклик для змін у сучасних поглядах на економіку та логістику. Моя цікавість до економіки бере свої початки з глибокого розуміння впливу економічних процесів на розвиток суспільства, i здавалося б, це вже все. Проте логістика – це саме те, що робить подорож у світ економіки особисто для мене дійсно захоплюючою, – розповіла дівчина. – Моя наукова робота має важливий вимір – підтримку України та виявлення шляхів, які допоможуть їй вростати у світову економічну систему. Прагнення підтримувати Україну та брати участь у відновленні після війни наповнює мою наукову роботу новим сенсом. Я вірю, що моє дослідження буде не лише науково цікавим, а й корисним для подальшого розвитку та стабілізацїі країни.

Моя дослідницька подорож – це можливість взяти участь у великому відкритті та вдосконаленні. Я прагну, щоб результати роботи внесли свій вклад у розвиток не лише науки, а й економіки України після важких випробувань”.
До США на навчання за програмою Flex Яніна поїде у кінці серпня. Дівчина закінчила 10 клас, пройшла всі три етапи відбору та увійшла до п’ятдесяти ураїнських школярів, які десять місяців проведуть в Америці.
На першому відбірковому етапі Яніна заповнила аплікаційну форму і написала три мотиваційних есе, в яких розповіла, чому хоче поїхати до США. Другим етапом стало складання тесту на знан-ня англійської мови і третій – співбесіда і написання ще трьох есе протягом години і знову складання тесту на перевірку рівня знання англійської.
Проте сама програма Flex не передбачає досконального володіння англійською для того, аби жити і подорожувати в США. Дві фіналістки проєкту мають початковий рівень англійської – А-2, і вони проведуть п’ять тижнів у Молдові на курсах англійської мови, – розповіла Яніна. У неї самої – В-2 і початок С-1, високий рівень знання англійської. Яніна ретельно готувалася до відбору, аби мрія про навчання в США здійснилася. В числі інших запитань, на які дівчині довелося відповідати на тестуванні, були наступні: «Чому ви хочете подорожувати до США?», «Що ви можете дати програмі?» і «Що хочете отримати від програми?». Яніна правильно уловила мету програми – обмін мовами і культурами, тому відповіла правильно та успішно пройшла відбір. Були запитання і на прояв лідерства, на вирішення можливих складних ситуацій у побуті та суспільному житті. «Я писала правдиво – для мене сімейні цінності є набагато важливішими, ніж друзі, що хочу відвідати Америку для культурного обміну, тому, думаю, моя чесність і гаряча мотивація допомогли мені перемогти».
В Америці українські діти житимуть в родинах. Зазвичай за пару місяців до поїздки вони заочно знайомляться з людьми, які приймуть їх у себе. Яна поки що не знає свою американську сім’ю. Спочатку українців планують привезти до Вашінгтона, а звідти приймаюча організація розселить їх по США.
Впродовж трьох останніх років Яніна брала участь у написанні дослідницьких робіт МАН в секції англійської мови, знаходить час на хобі – танці в «АвантюриНі». Десять місяців без батьків стануть випробуванням, адже раніше більше ніж на тиждень Яна не полишала родину. До того ж, їй доведеться поєднувати навчання в Америці з навчанням в 11 класі гімназії в Олександрії.
«Так, це дуже ризиковано, але я розуміла, на що йду, – говорить Яніна. – Треба паралельно готуватися до НМТ і добре вчитися в американській школі. Але у своїй гімназії я домовилася, що кожен місяць буду надсилати домашні завдання з предметів, які я буду здавати. Планую займатися математикою з репетитором, адже цей предмет мені потрібен і для НМТ, і для здачі тестів у США».


О.Маріїнська

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень