8.07
2024

У багатьох власників котів виникають питання стосовно правильної організації їхнього харчування. Так закладено природою, що коти люблять їсти невеликими порціями декілька разів протягом доби. Але якщо немає можливості насипати їжу улюбленцю впродовж дня? У такому випадку можна вибрати режим вільного харчування, за якого їжа завжди в доступі для тварини. Для старих та вагітних кішок, а також кошенят, цей варіант є оптимальним. Але в більшості випадків корм для котів краще насипати в миску дозовано.

Недоліки харчування за бажанням

Ветеринари здебільшого радять власникам пухнастих хвостиків дотримуватися певного режиму годування.Для цього є декілька важливих причин.

  1. Переїдання. Тварини, як люди, можуть їсти, коли їм просто сумно. А постійно доступна їжа буде тільки підсилювати це бажання. У результаті наслідками такого харчування можуть стати ожиріння та інші проблеми зі здоров’ям.
  2. Часто першою ознакою хвороби улюбленця є зміна харчової поведінки, наприклад, брак апетиту. За порційного годування це легко помітити, а за вільного цей сигнал може залишитися непоміченим.
  3. Якщо в будинку проживає декілька котів, то навіть окремі миски із їжею не врятують від конфліктів та конкуренції. За таких умов одна кицька може постійно переїдати, а інша — навпаки страждатиме від голоду.

Якщо ваша кішка залишається вдома сама на цілий день, краще купити автоматичну годівницю і вибрати оптимальний режим видачі корму в миску.

Адаптація до нового режиму

Якщо ви прийняли рішення змінити вільний доступ до їжі на дозоване годування, важливо зробити це із мінімальним рівнем стресу для себе та тварини. Користуючись наступними порадами, зробити це буде легко:

  1. самостійно чи із допомогою ветеринара необхідно визначити добову норму їжі для свого улюбленця. Розділіть цю дозу на декілька рівноцінних порцій, які будуть видаватися протягом дня;
  2. використовуючи ваги, виміряйте порцію та знайдіть мірну чашку, яка в подальшому допоможе визначати потрібну кількість корму. Завдяки цьому процес годування стане легким та зручним і не доведеться насипати їжу «на око»;
  3. на першому етапі зміни графіку харчування краще годувати улюбленця частіше, але меншими порціями. Пройшовши перший період адаптації, можна збільшувати відрізок часу між прийомами їжі, досягнувши оптимального режиму;
  4. між запланованими прийомами їжі допускається давати тварині спеціалізовані ласощі. Проте калорійність цих смаколиків теж потрібно рахувати й додавати до добового раціону.

Якщо в будинку проживає декілька кішок, годувати їх потрібно в одному режимі. У кожного хвостика має бути своя окрема миска для корму, це допоможе уникнути непотрібної конкуренції. Якщо є можливість, краще знайти для кожної тваринки окремий куточок, де вона зможе поїсти, не побоюючись, що хтось сильніший забере їжу.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень