30.03
2022

В Украине больше месяца идут военные действия – военные и отряды территориальной обороны, иногда ценой своей жизни, дают отпор врагам, которые наступают по нескольким направлениям. Российская сторона называет свои действия “специальной военной операцией”, заверяя,что удары наносятся исключительно по военным объектам. Однако из рассказов беженцев в соцсетях мы видим обратное. Жилые кварталы Харькова, Сум, Киева, Ирпеня, многострадального Мариуполя “утюжатся” бомбами, минами, не ставляя ничего живого.

[Читати детальніше]

29.03
2022

Із 30 березня працівники ЦНАПу почнуть приймати заяви від власників житла щодо компенсації вартості передачі в користування житла для розміщення внутрішньо переміщених осіб.

[Читати детальніше]

28.03
2022

ТАЛАНТИ З ПРОВІНЦІЇ

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Історія друга, першу історію читайте тут: http://ot.kr.ua/talanty-z-provintsiyi.html
Навчання у вузі нарешті добігло кінця. Мишко, тепер уже Михайло Васильович, одержав диплом учителя української мови та літератури. Проте якоїсь особливої радості не відчував. Його однокурсники невесело говорили про майбутнє . Більшість із них ніколи не працюватиме за фахом. Хтось незабаром подасться у близьке чи далеке зарубіжжя та виконуватиме там невдячну брудну роботу, од якої тамтешні аборигени вернуть зазвичай носи,
дехто подасться у бізнес по-українськи, тобто стануть так званими «човниками», спекулянтами чи дрібними торгашами, прийомщиками металобрухту або робітниками по розкурочуванню заводів, фабрик, вугільних розрізів, шахт…

[Читати детальніше]

28.03
2022

Как начиналась война…

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Война застала нас врасплох. Одних в постели, других – в дороге, третьих – в родильном зале. Она нашла нас дома, на работе, в отпуске, в гостях. В момент грудного кормления, цветных сновидений, чистки зубов, йоги, молитвы, занятия любовью. Каким он был – этот первый день войны. Сегодня украинцы начинают делиться своими воспоминаниями.

[Читати детальніше]

28.03
2022

Президент України Володимир Зеленський проанонсував нову податкову модель. Це закон для забезпечення підтримки громадян та бізнесу в Україні на період воєннного стану.
Його ключові положення:
– можливість фізичним особам-підприємцям та юридичним особам з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів; [Читати детальніше]

28.03
2022

Будьте живими!..

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Мої, зараз уже покійні, дідусь з бабусею, коли розповідали щось про своє життя, завжди говорили: «Це було до війни», або: «це після». Їхнє життя назавжди поділила чорним шрамом війна і назавжди в ньому залишилася. Звісно, я не розуміла тоді цього… А ще бабуся часто промовляла: «Ви, діточки, щасливі, бо не будете знати війни»… Саме за це вони у свій час боролися і виживали. Але як же вона помилилася… Наше життя також чорною смугою поділить війна.

[Читати детальніше]

28.03
2022

Аграрні питання, зокрема, усе, що пов’язане із посівною кампанією – це питання №1 на сьогодні. На цьому сьогодні, під час онлайн наради з керівниками громад і територій наголосив начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович. Для Кіровоградщини, для кожної громади вони надзвичайно актуальні. [Читати детальніше]

28.03
2022

Про це телефоном повідомила начальник служби у справах дітей Кіровоградської ОВА Наталія Чернявська.

Наразі 63 малюка перетнули україно-польський кордон і прямують у одну із європейських країн, де житимуть, отримуватимуть належний медичний догляд і комфортну опіку. [Читати детальніше]

27.03
2022

Жителям Кіровоградської області заборонили ходити та їздити машинами в ліс. Заборону ввели для того, щоб не допустити виникнення лісових пожеж.

[Читати детальніше]

25.03
2022

На цьому  24 березня, під час зустрічі з представниками бізнесу зауважив голова Кіровоградської ОДА/ОВА Андрій Райкович. Поспілкуватися про роботу в умовах воєнного стану зібрались представники малого та середнього бізнесу, аграрії області.
Почав Андрій Райкович з болючого – вже місяць наша країна гідно бореться з лютим ворогом. І ніхто в світі, не сподівався, що українці не просто здатні протистояти, а громити таку величезну армаду.
– Це місяць незламності України! Це місяць високого духу нашої армії, професіоналізму дипломатів. Єдності фронту і тилу, – наголосив Андрій Райкович.

[Читати детальніше]

23.03
2022

Начальник відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Григорій Арсірій розповів, що посівну розпочали у Олександрійському, Кропивницькому і Новоукраїнському районах.

[Читати детальніше]

23.03
2022

Увага!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Нам стало відомо, що двоє наших захисників з Олександрії – Олександр Гуржій і Дмитро Б., які з перших днів війни знаходяться на передовій, залишилися без амуніції у наслідок ворожого обстрілу.

О. Гуржій з дітьми
[Читати детальніше]

23.03
2022

18 березня у Миколаєві під час бойових дій у боротьбі з російськими окупантами загинув наш земляк, 49-річний Павло Миколайович Карнаух.
Його професійний шлях був пов’язаний з військовою службою. Протягом останніх років служив у військовій частині в Богданівці.Вшанування захисника України та військова церемонія прощання розпочнеться об 11.00 за адресою вул. Вище-Празька № 72.
Поховають Павла Карнауха на центральному міському кладовищі.

23.03
2022

Минулого тижня уряд прийняв постанову про відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безоплатно приймають переселенців. Про це розповіла директорка департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА\ОВА Ольга Довжук.

Вона пояснила, що громади Кіровоградщини розміщують переселенців в школах та дитячих садочках, будинках культури та інших закладах. Їх селять в актових залах, класах для груп подовженого дня тощо. Тому було вирішено віддячити громадам, відшкодувавши принаймні комунальні витрати.

«Компенсацію комунальних витрат можуть отримати громади, які дали безоплатно прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності. Мова про усі витрати пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, поводженням з побутовими відходами та його вивезенням, газопостачанням, постачанням електроенергії, купівлею дров, пелетів, вугілля та інших видів палива», – розповіла Ольга Довжук.

Вона додала, що відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Для цього необхідно оплатити “комуналку” до 20-го числа місяця, наступного за звітним, у якому були отримані комунальні послуги.

Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг.

23.03
2022

22 березня відобулося засідання виконавчого комітету міської ради, на якому очільник міста С.Кузьменко повідомив про ситуацію в місті на даний час. Він зазначив, що робота по формуванню загонів територіальної оборони і добровольчих загонів успішо виконана. Міський голова подякував усім волонтерам і олександрійцям, що опікуються проблемами переселенців, яких у нас більше 200 осіб. При цьому він зауважив, що деякі містяни безпідставно вимагають у переселенців завищену квартплату, незважаючи на те, що з державного бюджету виділяються кошти в сумі 450 грн на кожну людину за комунальні послуги. [Читати детальніше]

22.03
2022

Під час бойового чергування на Миколаївщині військові зафіксували та знищили російську крилату ракету. Усі ці 400 кг тротилу летіли на наш обласний центр.

І страшно уявити, що було б, якби не наші захисники.Друзі, ще раз: якщо повітряна тривога, ідіть в укриття. Не випробовуйте долю. Не ігноруйте небезпеку.

Марія Чорна

22.03
2022

Про це повідомив на сьогоднішньому засіданні виконкому міський голова Сергій Кузьменко.

[Читати детальніше]

21.03
2022

Люди

Рубрика: Новости. Автор: Olena

«Ти не уявляєш… Сказати, що болить – це нічого не сказати…» – пише подруга у Vaiber, в якої чоловік на фронті… «Абонент знаходиться поза зоною мережі…» – сьомий день поспіль чуєш з Димера (під Києвом) від родичів… «Була в мережі 05.03.2022 в 12.43» – бачиш в Телеграм в контакті колеги з Маріуполя… КИЇВ, ХАРКІВ, МАРІУПОЛЬ… невимовна наша загальна туга та біль… [Читати детальніше]

18.03
2022

Міністерство оборони затвердило форму договору та посвідчення добровольця ТрО. Повідомлення про це з’явилося у Facebook-акаунті Територіальної оборони ЗСУ 17 березня.

Зазначається, що наказ Міноборони від 7 березня №84 врегулював правовий статус добровольців. Кожен громадянин України, який підписав контракт, отримає посвідчення, статус та відповідні соціальні гарантії. Наголошується, що всі, хто приєднався до Сил територіальної оборони ЗСУ, але ще не підписав контракт, мають зробити це в найкоротші терміни, звернувшись до своїх командирів.

18.03
2022

18 березня міський голова Сергій Кузьменко побував на ринку, поспілкувався з підприємцями та зустрівся з директором Олександром Кіяшком, аби ознайомитися зі станом справ на комунальному підприємстві.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень