17.05
2023

Продовжуємо розповідь про навчальні заклади Олек-сандрії, які розпочали вступну кампанію та запрошують молодих людей до своїх колективів. Сьогодні розповідь про наш найвідоміший і багатьма найулюбленіший «Кульок».

Цьому закладу – Олексан-дрійському коледжу культури – вже за 90 років. Тож майже століття цей заклад є осередком культурного життя міста і всього нашого регіону. Багато його випускників стали відомими митцями далеко за межами України.
Історія…
Як свідчать краєзнавчі документи, історія закладу сягає далекого 1931 року, коли в селищі Ґданцівка вперше відчинив свої двері Криворізький технікум комуністичної освіти. Вже наступного року він був переведений до Олександрії. Тоді заклад мав два відділи: організаційно-масовий, що готував “завідателів клубів, червоних кутків, організаторів культполітроботи на великих підприємствах, працівників масової роботи в сільському господарстві”, та бібліотечний – “працівників низової масової бібліотечної мережі” (з Уставу про технікум комуністичної освіти від 27.06.1937 р.). Відомостей про те, хто очолював заклад на початку його діяльності, не збереглося. Але зі спогадів випускників тих років, із копій їхніх атестатів вдалося дрібними крупинками зібрати дані та встановити прізвища перших трьох директорів: М.Пекарський, А.Півняк та Стаценко.
У роки фашистської окупації технікум не працював. Та як тільки місто було звільнене від загарбників, він відновив свою діяльність. 1 червня 1944 року 188 осіб різного віку сіли за студентські столи. Навчали їх п’ятеро викладачів.
У 1946 році навчальний заклад одержав назву “Технікум культурно-освітньої роботи”. З 1948 року була розпочата підготовка фахівців на заочній формі навчання.
Свою постійну адресу на вулиці Діброви, 47 технікум знайшов у 1952 році. Тут руками викладачів і учнів зводився клуб, будувалася сцена, обладнувалися перші навчальні кабінети.
У 60-х роках заклад з новою назвою «Олександрійське культурно-освітнє училище» починає готувати працівників для закладів культури Кіровоградщини. З того часу на клубному відділі введені спеціалізації з підготовки керівників самодіяльних оркестрів народних і духових інструментів, хорового та театрального колективів, самодіяльних танцювальних колективів.
У 90-х роках Олександрійське культурно-освітнє училище перейменоване в Олександрійське училище культури, а потім – у комунальний вищий навчальний заклад “Олександрійське училище культури”.

… і сьогодення
У сучасній історії «кульок», як його називають містяни, – це коледж культури, вищий навчальний заклад, що здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Фаховий молодший бакалавр» за спеціальностями «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Хореографія» та «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».
З 2011 року його очолює Іван Баранов, до речі, випускник закладу 1979 року.
Сьогодні навчально-виховний процес забезпечують 60 викладачів, серед яких 30 мають вищу кваліфікаційну категорію. Званням «Заслужений працівник культури» відзначено трьох педагогічних працівників – І.М. Баранова та Г.П. Абажея. Їхні студенти – постійні учасники та переможці міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів, виставок. Перелік їхніх досягнень займе не одну сторінку.
– Наш заклад, – розповідає директор закладу Іван Баранов, – один із центрів національної культури і духовності Кіровоградщини. Ми пишаємося своїми випускниками, багато з яких стали майстрами мистецтва, яскравими особистостями, чиї творчі досягнення відомі далеко за межами області та країни.
Зараз у нас навчається 240 студентів денної форми навчання та 75 – заочної.
Навчаються студенти не тільки з Олександрії та нашої області, а й з Полтавської, Дніп-ропетровської, Миколаївської, Одеської та Київської, Черкаської областей.
Після початку війни нам довелося перейти на дистанційне навчання, але специфіка освітнього процесу нашого закладу така, що лише “живе” спілкування може дати необхідні знання, тож ми доклали всіх зусиль, щоб з 1 вересня минулого року перейти на очне навчання. Сьогодні право на дистанційне навчання мають ті студенти, які виїхали за кордон.
Свого часу в закладі була проблема нестачі приміщень для занять студентів, та ось уже другий рік ми активно використовуємо районний Будинок культури, куди перенесли частину занять з головного корпусу коледжу. У нашому закладі постійно відбуваються репетиції, покази студентських робіт, але все це проходить для обмеженої аудиторії. Натомість у Будинку культури чудовий зал, розрахований на велику кількість глядачів. Тож кожен зможе прийти і спостерігати творчі доробки. Сьогодні такі заходи відбуваються ледь не кожного дня.
Щоб наші студенти не мали проблем з доступом до інтернету, на всій території нашого закладу є вільний доступ до безкоштовного швидкісного інтернету. У всіх аудиторіях встановлені та активно використовуються Інтерактивні дошки.
Також не втрачаємо надії завершити «будівництво століття» – одноповерховий корпус на території закладу. Там має бути оркестровий, спортивно-хореографічний зали, телерадіостудія, вчительська, офісні кабінети, підсобні приміщення. У нас є розроблена кошторисно-проєктна документація. Планували подати заявку до Державного фонду регіонального розвитку, з якого фінансуються такі проєкти, але, коли в країні йде війна, зрозуміло, що є речі набагато важливіші. Проте віримо, що після перемоги обов’язково повернемося до цієї теми.
Треба зазначити, що жоден наш випускник не залишається без роботи – ми працевлаштовуємо всіх. А бажаючі продовжити навчання у вищих закладах можуть обрати один з 12 університетів країни, з якими у нас укладені договори. Їх відразу приймають на другий або третій курс. Наш коледж має такий авторитет, що його випускників залюбки приймають кращі профільні ВНЗ…
Наостанок хотілося б сказати, що культура сьогодні в Україні має бути одним із вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів, тож виховання національної еліти за високими культурними і духовними стандартами ми вважаємо пріоритетною стратегією. Тому всіх, хто бажає зробити свій талант справою свого життя, запрошуємо у наш заклад на навчання.
Наш коледж здійснює підготовку і надає вам можливість здобути освіту за державні кошти. І для цього не потрібно мати спеціальну освіту – лише здібності, бажання навчатися, наполегливість та працьовитість.
Наша адреса: м. Олександрія, вул. Діброви, 47. Телефони приймальної комісії: (098)385-05-95, (095)472-18-86.
С.Іванов


Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень