1.03
2016

Минулого тижня в облдержадміністрації розглядали підсумки соціально-економічного розвитку міста Олександрії за 2015 рік, а також окреслили завдання стосовно забезпечення сталого розвитку нинішнього року.

Співбесіду із зазначених питань з начальником управління економіки Олександрійської міської ради Ростиславом Черевашком провів перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації і територіальних органів міністерств та відомств в області.

Характеризуючи фінансові здобутки в Олександрії за 2015 рік, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Шеремет відзначив наступне: – В цілому Олександрія завершила минулий рік з гарними результатом у частині виконання доходів до міського бюджету. Приріст доходів тут сягнув 47%, що є вищим, ніж по інших містах обласного значення. Також приріст доходів по загальному фонду в Олександрії склав більше 50%, у той час, як по інших містах обласного значення цей показник в середньому склав 37,8%.

Серед позитивних досягнень минулого року – в Олександрії вдалося повністю закрити питання по заборгованості у бюджетній сфері із заробітної плати та по енергоносіях. – Цього результату, у значній мірі, вдалося досягти завдяки заходам, що проводилися в Олександрії щодо оптимізації видатків, а також завдяки тому, що цій території було надано значний додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету – загальна сума склала 12,5 млн. грн.

У той же час, Олександрія декларує недостатність коштів на суму у 9,1 млн. грн., що необхідні для виплати заробітної плати у 2016 році. З них – 4,5 млн. грн. передбачені для шкіл, а 4,6 млн. грн. – для лікарень. Ще 7,1 млн. грн. потрібні для оплати енергоносіїв та комунальних послуг. При цьому, залишки коштів у міському бюджеті складають на сьогодні близько 3,8 млн. грн.

Стосовно виконання Закону про добровільне об’єднання громад, то за словами начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторії Кулікової, Олександрійська міська влада фактично ігнорує переформатування Перспективного плану.

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко відзначив, що в міській громаді є населені пункти, які не межують із нею, тож на території міста та Олександрійського району можливе створення моделі трьох спроможних громад: Олександрійської, Новопразької та Червонокам’янської. Тому як виконавчій гілці влади, так і органам місцевого самоврядування, відповідно до закону, необхідно публічно відпрацювати межі між цими трьома територіальними громадами”.

Складною назвав директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров, ситуацію із нарахуванням субсидій. За його інформацією, кількість справ по субсидіях, що необхідно нарахувати вже до початку березня, становить 1615. Це найгірший показник серед міст обласного значення. Високим є рівень безробіття. На одну вакансію претендують 49 осіб (середньообласний показник 39).

На противагу вищезазначеному позитивно виглядає ситуація в освітній галузі Олександрії. За словами начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимира Таборанського, загальноосвітні навчальні заклади міста демонструють високі показники якості освіти, посівши у цій позиції 1 рейтингове місце.

Серед позитивних здобутків – високий відсоток охоплення дітей дошкільною освітою – 67%, що є вищим від загального по області. Актуальним залишається питання перевантаження дошкільних навчальних закладів – на 100 місць в ДНЗ Олександрії припадає 117 дошкільнят. Існує потреба у збільшені кількості місць у вже існуючих дошкільних навчальних закладах або відкриття нових.

Медичний простір Олександрії є розвиненим. Він складається не лише із міських закладів охорони здоров’я, а й центральної районної лікарні та 5 закладів обласного підпорядкування.

Із позитивних моментів Сергій Коренюк відзначив збільшення, у порівнянні з 2014 роком, виробництва ковбасної продукції. Одночасно спостерігається зменшення виробництва по інших напрямках, зокрема, на 30% зменшилося виробництво хлібобулочних виробів, безалкогольних напоїв – на 90%.

За інформацією Ростислава Черевашка, у минулому році в Олександрії було вироблено промислової продукції на загальну суму 931 млн. грн., а темпи промислового розвитку склали 112%. Майже удвічі зріс обсяг капітальних інвестицій, що склав близько 220 млн. грн. Але індекс промислової продукції знизився до 73%. Ростислав Черевашко пояснив подібну ситуацію тим, що для промислових підприємств Олександрії були частково втрачені ринки збуту в Росії та в окремих промислових районах України, де проходить АТО.

Актуальним в Олександрії залишається й питання рівня заробітної плати, адже її середній розмір тут становить лише 2626 грн. (18 місце серед районів і міст області).

Сайт ОДА

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень