Міський голова про головне
18 серпня на зустрічі з журналістами Степан Цапюк підсумував роботу своєї команди за період з 2010 року і поділився планами, які він готовий втілювати, якщо громада довірить йому керувати містом і надалі.
Бюджет, бізнес та посади
Спочатку міський голова проаналізував бюджет: яким він був, коли його прийняли, і яким він став сьогодні:
“У попередньої влади були проблеми з наповненням дохідної частини бюджету, на мою думку, перш за все через те, що на ключових посадах працювали представники великого і середнього бізнесу, зацікавлені в тому, щоб приховувати прибутки, не сплачувати податки, користуватися задарма землею. Тож і скарбниця міста була напівпорожньою. По кілька разів на рік змінювалися склад виконкому і заступники міського голови, усі були зайняті збагаченням та розподілом кращих для ведення бізнесу посад. Гроші розбазарювалися та спрямовувалися на потреби власного бізнесу.
Коли громада вже вкотре довірила мені очолити місто, сформувавши команду, ми, у першу чергу, припинили розкрадання коштів з бюджету, змусили всіх підприємців працювати в правовому полі й платити усі без винятку податки. Навели порядок у місті, прибрали вулиці та вивезли смітники.
Для порівняння: у 2009 році за прибирання тільки одного проспекту Леніна приватним фірмам за 9 місяців було перераховано з бюджету 2,9 млн грн, а місто як було засміченим, так і залишалося. Після проведеної нашою командою реформи в галузі житлово-комунального господарства навіть сьогодні, після різкого підвищення курсу долара, постійного зростання цін, КП «Благоустрій» на утримання міста витрачає 2,7 млн грн на рік. При тому, що обсяг робіт значно зріс.
Ми обірвали схеми розбазарювання та нераціонального використання бюджетних коштів. Проти деяких колишніх керівників і тих, кого вони прикривали, відкриті кримінальні справи.
Дороги і тротуари
Я б сказав, що 5 років тому розпочато і активно реалізовується повномасштабна реконструкція міста Олександрії.
У першу чергу, до виконання були взяті побажання олександрійців стосовно приведення у належний стан доріг міста. Тому з 2011 по 2015 рік на ремонт доріг з міського бюджету виділено понад 23 млн грн (за 2006-2010 роки – 5,4 млн грн).
Крім того, у договорах на виконання робіт передбачений гарантійний термін експлуатації доріг: після поточного ремонту – 3 роки, після капітального – 5-7 років. Це стимулює підрядні організації якісно виконувати роботи та у разі виявлення недоліків виправляти їх за власні кошти. Чого не можна сказати про фіктивну реконструкцію вул. Миру та Червонокозачої, на ремонт яких попередньою владою нібито було витрачено близько 2,4 млн грн бюджетних коштів. Ми звернулися з цого приводу до Генпрокуратури.
Оскільки основні обсяги робіт по дорогах у попередні роки вже виконані, то у минулому році я ініціював, а жителі підтримали ідею розпочати роботи з асфальтування прибудинкових територій, на які виділено 2,1 млн грн. У цьому році роботи з асфальтування доповнено ремонтом тротуарів, на що з міського бюджету винайдено 1,8 млн грн.
Місця відпочинку
Без фінансових витрат з міського бюджету, завдяки підтримці бізнесу, були реконструйовані Європейська площа, площа Леніна, а зараз упорядковується сквер за плавбасейном.
За 4 роки встановлено 44 нові лавки та відремонтовано 34.
На наступний рік, якщо люди підтримають команду міського голови, буде упорядковано сквер біля Палацу культури «Світлопільський», сквер імені Ю. Кравченка та 2 міських парки.
До Дня незалежності влада подарувала олександрійцям ще одну безкоштовну зону WI-FI на площі Леніна”.
Житлово-комунальне господарство
“У 2010 році з грошей, які сплачувало населення за комунальні послуги, на ремонт житлового фонду використовувалося лише 70 тис.грн. на рік. Сьогодні на поточні ремонти на замовлення старших будинків щороку витрачається понад 1 млн грн.
Змінилося ставлення самих мешканців багатоповерхівок до утримання власних будинків. Сьогодні вони знають, які роботи хочуть замовити у першу чергу та контролюють витрачання коштів, накопичених на рахунках будинків.
Так, враховуючи потреби жителів, за останні 4 роки відремонтовано близько 73 тис. кв. м покрівлі у 369 будинках; 192 під’їзди; встановлено близько 30 дитячих майданчиків. Із 328 ліфтів не працює лише 3, у той час як 5 років тому несправних було 58.
На часі зробити ремонти у кожному під’їзді кожного будинку городян.
У місті також триває реалізація програми переходу від газопостачання на тверді види палива, замовлено генеральний план водо- і каналізаційних мереж у приватному секторі міста. У планах на перспективу – забезпечення міста власною питною водою.
Соціальна сфера
В базових школах та дитсадках активно проводяться ремонтні роботи, утеплення та фарбування фасадів, встановлення енергозберігаючих вікон, заміна меблів, придбання нового обладнання тощо.
На ці потреби з міського бюджету протягом останніх п’яти років виділено 13,4 млн грн (у 2006-2009 роках — 792,8 тис. грн).
На ремонти та придбання для галузі медицини останніми роками з міського бюджету виділено 23,8 млн грн. (за 2006-2009 роки – 2 млн грн).
Сьогодні безкоштовно у стаціонарах лікують дітей до 18 років, вагітних жінок, безкоштовно приймають пологи, лікують чорнобильців, беруть 74 види аналізів.
У всіх відділеннях стаціонару міської лікарні №1 зроблені ремонти, облаштовані 11 палат для інвалідів Великої Вітчизняної війни.
Виконані ремонти покрівель поліклінік, утеплені фасади головного корпусу стаціонару та пологового будинку. Зараз роботи ведуться в 7-поверховій поліклініці. Закуплено дороговартісне обладнання, у т.ч. апарат УЗД. Карітально відремонтовано стоматполіклініку, закуплені нові стоматологічні установки. Тривають планові ремонти дитячої лікарні та Центру первинної медико – санітарної допомоги.
Але у нас в місті ще багато проблем, про які ми знаємо і над якими плануємо працювати”.
Інна Московченко
Залишити відповідь