1.06
2015

Про різноманітні аспекти життєдіяльності Олександрії розповідав міський голова Степан Цапюк на прес-конференції, що відбулась 27 травня. Але перед тим, як цікавитись головними темами, журналісти ще раз уточнили наміри міської влади стосовно традиційного відзначення Дня міста. Як відомо, минулого року пов*язані з цим культурним заходом урочистості декілька разів відкладались через трагічні воєнні події, які збіглись у часі з датою святкування, відповідно і нинішня роковина трагедії також стала причиною перенесення олександрійського свята на кінець серпня – до Дня шахтаря. І як зазначив С.Цапюк, цілком можливо, що у подальшому це свято стане таким чином подвійним – на знак поваги до працівників галузі, яка протягом багатьох десятиліть була профілюючою для Олександрії. «Але для цього спочатку треба буде вивчити думку міської громади, після чого внести зміни до статуту міста», – наголосив мер.

Однією з найобговорюваних тем на сьогодні залишається питання пільгових перевезень. Міський голова запевнив, що навіть незважаючи на відсутність додаткового фінансування з боку держави, весь існуючий у місті порядок перевезень пільгових категорій пасажирів буде збережено принаймні до закінчення дачного сезону. Якщо ж у подальшому труднощі з державними цільовими субвенціями продовжаться, то міська влада зробить все можливе, аби покривати існуючий дефіцит коштів з міського бюджету.

Відповідаючи на запитання журналістів, очільник міста поділився планами щодо подальших ремонтів доріг міста. Так, на черзі – капітальні ремонти частини проспекту Леніна у напрямку площі Кірова, ділянки вулиці Першотравневої від пр. Леніна до вул. Шевченка, а також вул. Садова і Калініна. Але за словами Степана Цапюка, міська влада вирішила перенаправити 4 мільйони гривень з капітальних ремонтів на поточні, щоб не залишити без уваги і дворові території, які передбачається ремонтувати вибірково цілими кварталами. Спочатку це будуть «квадрати» у районах вул. Першотравневої, Центрального ринку та інші.

Не відмовлятиметься влада і від обраного раніше напрямку на енергозбереження та заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії у бюджетних закладах і установах міста. Серед інших пріоритетів міський голова також назвав фінансування безкоштовного лікування дітей у дитячій лікарні, дошкільних навчальних закладів, збереження пільг для дітей відповідних категорій.

Степан Цапюк поділився результатами своєї недавньої робочої поїздки до Польщі. За його словами, можлива співпраця з цією державою та її громадою відкриває великі можливості для нашого міста – від навчання олександрійських студентів у польських вишах до розвитку на нашій території різноманітних запозичених новітніх технологій, як-то енергозбереження, розвиток прогресивного бджолярства й ін.

Коротко повідомив міський голова і про деякі плани на майбутній рік. За словами Степана Цапюка, одними з найбільших мрій у нього є зокрема повне завершення ремонтів міських доріг (як головних, так і другорядних) та переведення водопостачання міста з дніпровського на власне свердловинне.

О.Наріжний

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень