14.04
2021

Усім особовим рахункам споживачів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» категорії «населення» присвоять новий семизначний номер від завтра, 15 квітня.

Про це медіапорталу DOZOR повідомили в установі.

Так, причина в заходах із впорядкування особових рахунків абонентів для уникнення їх дублювання. Наприклад, виникали ситуації, коли кілька споживачів мали однакові особові рахунки, але проживали у різних містах, тож банківські системи могла їх плутати. Тож тепер перед особовим рахунком стоятиме цифра – ідентифікатор міста. Решта цифр залишиться такою ж, зникнуть лише «зайві» нулі.

Усі банки-партнери з 15 квітня повинні приймати оплату за новими рахунками. На підприємстві радять увагу на правильність реквізитів перед здійсненням платежів та внести зміни в шаблони для оплати через онлайн-банкінг або термінали самообслуговування. Однак, якщо оплата була проведена із зазначенням старого особового рахунку – хвилюватися не варто. Ще деякий час платежі будуть зараховуватись на особові рахунки і за старими, і за новими номерами рахунків.

14.04
2021

Вісім років тому, навесні 2013 року, у Петрівській колонії суворого режиму №49, що у селі Новий Стародуб, неподалік Олександрії, сталась надзвичайна подія. Немов у голлівудському фільмі на територію колонії залетів гелікоптер.

Як потім з’ясувалося – один з ув’язнених, Дмитро Тичков, організував втечу. Тоді йому не вдалося здійснити заплановане, але за три роки Тичков таки втік із виправного закладу у Кропивницькому.

Що з цією справою нині, й чому втікача не шукають, розповіла “Українська правда. Життя“.

“Украл, выпил, в тюрьму”

На момент спроби втечі з Петрівської колонії Дмитру Тичкову був 41 рік. Він родом з Криму, жив у Сімферополі, був одружений, виховував неповнолітню доньку. 

Починаючи з 90-х років, його біографія налічує 5 судових вироків, кожен з яких він отримував тільки-но вийшовши з-за ґрат. Щоразу йому вдавалось звільнитись достроково за зразкову поведінку.

Останнім вироком, який відбувати Тичков прибув на Кіровоградщину, його засудили за викрадення мільйона гривень з сейфа підприємства, де він працював начальником інформаційної безпеки.

Згідно з матеріалами справи, половину вкрадених грошей він передав знайомому в Росію, де той їх поклав на депозит під відсотки.

Окрім 7 років позбавлення волі Сімферопольський райсуд ухвалив конфіскувати усе майно засудженого на користь держави. Та, схоже, забрали не все.

Гелікоптер до в’язниці

Дмитро Тичков спланував втечу з Петрівської колонії залучивши до оборудки Олега Крушанока, котрий відбував покарання за зґвалтування.

В матеріалах справи йдеться, що той заборгував йому картковий борг.

У тюрмі, вказано у тексті обвинувачення, Тичков обдзвонив приватні авіакомпанії та замовив гелікоптер. За легендою – для перевезення цінного вантажу до Херсона.

Дорогою до колонії пілот мав приземлитися в Олександрії і підібрати там вітчима Крушанока, якого той залучив на прохання Тичкова.

Вітчим виконував роль охоронця й мав повідомити пілоту координати наступної точки посадки.

Напередодні він забрав макет автомата Калашникова, який телефоном замовив у Криму та перенаправив “Новою поштою” Тичков.

16 березня Крушанок намалював вапном посадкове коло на території спортмайданчика колонії та, виконуючи наказ Тичкова, тросом і навісним замком заблокував єдині ворота до площадки, аби їх не спинила охорона.

Де в колонії в’язні взяли не те що телефони, а залізний трос, замок і вапно, так і лишилось загадкою. Як і те, чому тюремники не помітили малюнку.

Коли гелікоптер приземлився на території колонії, Тичков і Крушанок побігли до нього й погрожуючи макетом автомата наказали пілоту злітати.

Але спроба провалилася. Працівники тюрми почали кидати каміння у гелікоптер та попередили, що стрілятимуть. В результаті пілот Євген Зотов вимкнув двигун та викинув ключі.

Фігурантів взяли під варту, розпочався судовий процес, Дмитра Тичкова етапували до Кропивницького.

Як судили втікачів

У справі про спробу втечі з Петрівської тюрми відбулося п’ять судових розглядів – від районного до касаційного суду.

Остаточні вироки отримало лише двоє людей – пілот Євген Зотов і пособник Тичкова Олег Крушанок. Вітчим останнього помер у 2015 році, справу щодо нього закрили.

У Петрівському райсуді Кіровоградської області обвинувачений Тичков дотримувався версії, що з колонії тікати не збирався, а хотів лише передати флешки з ключами авторизації до рахунків з накопиченими ним коштами для його сім’ї.

Пілот стверджував, що про втечу нічого не знав, а територія колонії, куди він спрямував гелікоптер, була схожа на промисловий об’єкт тож в нього не виникло підозр. Про політ він повідомив авіаслужби.

Олег Крушанок доводив, що тікати не збирався, а лише допомагав в оборудці з передачею грошей.

Мовляв, того дня покурив суміш, що викликала в нього ейфорію, а коли побачив у гелікоптері Тичкова, під її дією став виштовхувати останнього. На цьому їх і затримали.

Вироком Петрівського райсуду у 2014 році усіх засудили до позбавлення волі від 5 до 14 років. Пілот відбувся строком умовно.

У момент оголошення вироку усі фігуранти, крім пілота, перерізали собі вени. За словами очевидців, це було більше схоже на показову акцію, ніж реальну спробу самогубства. Їм одразу надали допомогу.

Рішення суду було оскаржене. Апеляційний суд Кіровоградської області призначив пілоту штраф, а за обвинуваченням у пособництві втечі виправдав.

Тичкову зменшив строк до 12 років позбавлення волі.

В касаційній інстанції це рішення визнали незаконним, адже чомусь суд свого рішення належним чином не обґрунтував.

Відтак справу передали до апеляційного суду на повторний розгляд апеляційної скарги.

Вдруге в апеляції вирок районного суду взагалі скасували і передали на повторний розгляд до Кіровоградського районного суду.

Мовляв, у письмовому тексті оригіналу вироку суду першої інстанції виявили невідповідність інформації, зафіксованої під час судового провадження. 

Зокрема, судячи з другого вироку, не врахована інформація про передачу записки Тичковим Крушаноку, коли ті були в ізоляторі, в якій містились вказівки як свідчити, щоб у справі змінили кваліфікацію.

Таку ж записку знайшли у пілота. В ній була вказівка повернути гроші та інструкції що говорити.

У березні 2017 року, тобто за 5 років після подій, Кіровоградський райсуд виправдав пілота за обвинуваченням у пособництві втечі та присудив 510 грн штрафу за порушення правил повітряних перельотів.

Олег Крушанок отримав 8 років позбавлення волі. Дмитро Тичков на момент вироку перебував у розшуку.Монокуляр, який побачить все в радіусі 7 км + нічне бачення!Яскраві кросівки Puma за вигідною ціною! Кількість обмеженаАмериканські футболки The Mountain. Великий вибірВ связи КАРАНТИНОМ полная распродажа! Кеды ECCO -…Унікальний, родючий сорт: до 30 кг ягід за сезон!Замовити велосипед онлайн на Rozetka!

Втеча №2

У вересні 2016 року Дмитро Тичков зник з камери №77 режимного корпусу Кіровоградської установи виконання покарань №14, куди його перевели на час судового розгляду справи про спробу втечі з Петрівської тюрми.

Лише за два дні після втечі ЗМІ дізналися про це з Facebook ексголови Державної пенітенціарної служби України Сергія Старенького.

За інформацією з кримінального провадження від 7 вересня 2016 року, вранці 6 вересня в’язень втік у контейнері сміттєвоза, що виїжджав з території тюрми.

Його недорахувалися лише ввечері того дня, після чого оголосили сигнал “Буря-3” (втеча в’язня) й викликали слідчих.

Зміна прізвища та загадкова загибель

За 4 роки після втечі колишня дружина в’язня звернулася до Кіровського районного суду Кропивницького з проханням встановити факт смерті Тичкова. Мовляв, в інтересах своєї доньки, яка має отримати спадщину.

У матеріалах справи йдеться, що у лютому 2017 році Тичков, перебуваючи в Криму, прийняв громадянство Росії, за даними Інтерполу, змінив прізвище на Шереметьєв й отримав новий паспорт.

Заявниця стверджувала, що у січні 2019 року Тичков при керуванні парапланом в районі с. Зелене Бахчисарайського району АР Крим не впорався з керуванням і внаслідок падіння повітряного засобу загинув.

На підтвердження надала медичне свідоцтво і довідку про смерть, видані на окупованій території.

Суд, узявши до уваги ці дані, а також лист Об’єднаної федерації спорту надлегкої авіації Росії, фотознімки поховання і покази свідка, встановив факт смерті в’язня-втікача.

14.04
2021

У Кpопивницькому поліцейські допомогли чоловіку, який п’ять діб йшов пішки, щоб влаштуватися на pоботу.

Пpо це повідомляє Точка доступу з посиланням на пpесслужбу патpульної поліції області.

Патpулюючи на автомобільній доpозі М-13 (“Кpопивницький-Платонове”), поліцейські помітили чоловіка, який вочевидь потpебував допомоги. Подія сталася сьогодні, 14 квітня, близько 2-ї години ночі.

Чоловік pозповів інспектоpам, що вже п’яту добу йде пішки з Київської області до міста Пеpвомайська на заpобітки. Від медичної допомоги 61-pічний чоловік відмовився.

Натомість охоpонці поpядку доставили мандpівника до місцевого тимчасового пpитулку, де його нагодували.

14.04
2021

Інформація про звільнення голови облдержадміністрації Андрія Назаренка розбурхала Кіровоградщину.

Про це повідомляє кореспондент CBN.

Лідери громадської думки області переконані: Андрій Назаренко — один з найефективніших голів Кіровоградської ОДА за весь час її існування. Вони закликають Президента України Володимира Зеленського не звільняти чинного голову облдержадміністрації.

«Сьогодні Кабінет міністрів погодив звільнення голови Кіровоградської ОДА Андрія Назаренка, але остаточне слово за Президентом України Володимиром Зеленським.
Андрій Назаренко працює головою ОДА вісім місяців, за дуже короткий проміжок часу добре налагодив роботу, підтримував та допомагав кожному хто цього потребував.
Для Долинської громади він також зробив достатньо, це і питання отримання заробітної плати працівниками КГЗКОРу і включення школи номер 4 до переліку обʼєктів, що можуть реалізуватись за рахунок коштів ДФРР, також постійна підтримка та допомога хворим, які потребували швидкого переміщення до Обласної лікарні.
Вважаю за доцільне залишити Андрія Назаренка на посаді та дати можливість продовжити роботу!» — написав на своїй facebook-стoрінці долинський міський голова Євгеній Звіздовський.

«Війна… розгар пандемії COVID-19 в області, країні, світі і… знімати з посади голову ОДА, який за пів року роботи виступив прикладом конструктивізму, зваженості та ефективності рішень! А ще відкритості до питань громадськості, ветеранської та волонтерської спільноти. Прикро, безвідповідально і незрозуміло…» — наголосила у своєму дописі відома на Кіровоградщині волонтерка та громадська активістка, психологиня обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Анна Колєва.

“Шановний Пане Президенте України!!! Ви як Гарант Конституції України повинні почути громаду Кіровоградської області та не звільняти Андрія Валерійовича Назаренка з посади глави Кіровоградської облдержадміністрації…” – таке звернення розмістив на своїй facebook-стoрінці голова первинної профспілкової організації незалежної профспілки гірників України «Інгульська шахта ДП «СхідГЗК» Дмитро Бондарєв.

«Де логіка у влади? Пішов у творчу відпустку і тут тобі новина з Кропивницького. Кабмін погодив звільнення голови ОДА Андрій Назаренко. І, я так розумію, що незрозуміло з ким Кабмін і що погоджував, але, судячи по постах самого Назаренка, це рішення було сюрпризом. Ще, звичайно, є підпис Президента. Вірніше, його ще немає. Минулого «губернатора» я розумію чому зняли: хабар. А тут, що це за кулуарність і «узгодження» незрозуміло яких сторін? Може, просто в Кабміні під когось «продали» Кіровоградщину? Ну, а Назаренка «прибирають», щоб розчистити комусь місце для «заробітку»? І, все-таки, де логіка в діях Кабміну?» – питає відомий у всій Україні журналіст та телеведучий Андрій Богданович.

14.04
2021

Щонайменше 400 кисневих концентраторів отримає первинка на Кіровоградщині. Про це повідомив очільник регіону Андрій Назаренко сьогодні, 13 квітня. [Читати детальніше]

14.04
2021

У добовому зведенні наших санепідеміологів маємо 12 летальних випадків від коронавірусу.

Знову б‘ємо рекорди. На жаль. Уже доручив Олегу Рибальченку надати оперативну інформацію по кожній смерті. Хвороба забрала життя людей літнього віку. Прошу, нагадуйте батькам, бабусям і дідусям, що маски – не перепустка до магазину чи в транспорт. Це насамперед власна безпека! Здоров‘я всім!

Андрій Назаренко

14.04
2021

Підходить до завершення кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2020 року. За даними Олександрійського відділу ГУ ДПС у Кіровоградській області на даний час по нашому місту та Олександрійському району вже подано 1770 декларацій та задекларовано майже 31,6 мільйонів гривень доходів.

[Читати детальніше]

14.04
2021

Пенсійні нарахування та соціальні виплати переводитимуть на банківську картку одержувача виплат із вересня цього року. Про це повідомив заступник директора департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА Віталій Юхименко. [Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень