Апр
28

Процедура подання заяв на отримання житлової субсидії наразі максимально спрощена. Але життя багатогранне, і нерідко виникають такі ситуації, коли людина не може знайти відповіді на конкретне запитання, яке виникло у неї стосовно тих чи інших особистих обставин. Отож читачі продовжують звертатися з такими запитаннями до редакції газети «Олександрійський тиждень». Ми відібрали з загальної кількості найпоширеніші ситуації і попросили дати роз’яснення щодо них фахівців управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради.


1. «Моя сім`я отримує субсидію. Термін дії призначеної субсидії ще не закінчився, але в цей час помирає дідусь – заявник на отримання субсидії. Як бути нашій родині:
 а) відразу звернутися до управління соцзахисту;
б) дочекатися закінчення терміну дії субсидії?
Крім того, ми дуже непокоїмося, що в разі вищезгаданої зміни складу сім`ї нас, її членів, примусять повернути кошти, надані державою як субсидію за період, що залишився після дати смерті заявника до кінця терміну дії субсидії, або ж взагалі – за весь період, на який було призначено субсидію ще за життя заявника».
У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщені. Тому, якщо помер отримувач субсидії, інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, повинні звернутися до управління праці та соціального захисту населення з заявою щодо проведення перерахунку субсидії у зв’язку зі зміною складу сім’ї.
2. «Мій знайомий твердо впевнений, що призначена державою субсидія може вплинути на процес приватизації його квартири, яка до цього ще не була приватизована. А саме – квартиронаймача, який став у результаті приватизації квартири її власником, змусять повернути державі всю суму раніше наданих йому державою субсидій (дехто переконаний, що повернення субсидії взагалі передбачене у таких випадках у подвійному розмірі)».
Відповідно до п.1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами та доповненнями), субсидія є безповоротною, і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Виходячи з зазначеного, призначена субсидія не вплине на процес приватизації житла отримувача субсидії.
3. «Чи діє взагалі зараз положення про повернення у ПОДВІЙНОМУ розмірі призначеної субсидії, якщо заявник навмисне чи помилково надав недостовірні дані (забув про якісь додаткові доходи своєї родини або про покупку кимось із членів сім’ї, дорожчу за 50 тис. грн, за минулий рік)? Я, наприклад, саме з цієї причини боюся звертатися за субсидією, адже все до єдиної гривні, отримане рік тому, пригадати доволі складно».
Відповідно до п.14 Положення, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих в житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, більше ніж 50,0 тис. грн, шляхом подання відповідних документів. Відповідно до п.20 Положення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зазначені зміни, повертаються ним за вимогою органу, що призначив субсидію, у фактичному розмірі, а не у подвійному. Крім того, з 1 травня до 20 липня 2015 року для призначення субсидії сукупний дохід обчислювався, виходячи з задекларованих доходів осіб, які звернулися за призначенням субсидії. З 21 липня 2015 року, відповідно до змін, внесених до п.8 Положення, для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами.
Для призначення субсидії структурному підрозділу з питань соціального захисту населення громадянами подаються довідки про доходи у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, які, відповідно до законодавства, не можуть бути отримані за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
4. «Ось вам така ситуація: людина працювала, отримувала субсидію. Після закінчення терміну дії призначеної їй субсидії людині начебто немає потреби повторно звертатися за її новим призначенням (як запевняють фахівці, субсидія на наступний термін буде продовжена автоматично, якщо для цього є підстави), але ця людина потім вийшла на пенсію. Чи потрібно їй знову звертатися до управління соцзахисту за призначенням субсидії у випадку:
а) якщо вона на пенсії і не працює;
б) якщо вона – працюючий (офіційно працевлаштований) пенсіонер?»
Відповідно до п. 14 Положення, після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (календарний рік). Як уже було зазначено, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну їх соціального статусу шляхом подання відповідних документів (у даному випадку копії пенсійного посвідчення).
Якщо особі призначена пенсія і вона не працює, управлінням праці та соціального захисту проводиться перерахунок субсидії за заявою громадянина і до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується лише розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю звернення;
якщо пенсіонер працюючий, управлінням праці та соціального захисту проводиться перерахунок субсидії за заявою громадянина і до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю звернення, та заробітна плата за попередній рік або, за бажанням громадянина, за три місяці, що передують місяцю звернення, після подання довідки про доходи.

О.Наріжний

.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Страница 1 из 11