16.02
2015

Нещодавно на одному з під’їздів житлового будинку побачив оголошення про безкоштовне встановлення мешканцям газових лічильників, яке здійснює Міськгаз. Цікаво знати, що це за розпорядження і на кого воно поширюється, адже газові лічильники зовсім недешеві?

О.Самсоненко

Як пояснили нам в Олександрійському управлінні з експлуатації газового господарства, прилади обліку газу встановлюються у квартирах абонентів силами підприємства насправді безкоштовно – на підставі Постанови Кабінету міністрів України “Про виробництво та впровадження приладів обліку споживання газу у побуті” №422 від 14.06.1995 р., але… не всім.

“Існуюча система розрахунків населення за користування  природним газом, яка полягає в розрахунковій кількості  використаного палива на одного жителя, недосконала і застаріла. Вона не відображає фактичних витрат газу в побуті. Проблема особливо загострилася у сучасний період, коли через обмеження постачання електроенергії, скорочення видобутку вугілля, відсутність достатньої кількості рідкого палива населення значно більше використовує газу для опалення житла та інших господарських потреб. Фактично споживання газу значно перевищує норми. Держава дотує населенню до 60 відсотків оплати за газ від його фактичної вартості.

Першочергове встановлення газових лічильників передбачається  здійснити на об’єктах, де газ використовується комплексно – для  опалення, гарячого водопостачання, приготування їжі та кормів, а також для споживачів, що використовують пропан-бутан від групових установок для побутових потреб.

При газифікації житла встановлення лічильників є обов’язковим і має бути передбачене під час видачі технічних умов на газифікацію, а його вартість врахована у проектно-кошторисній документації.

Встановлення (монтаж) побутових газових лічильників у новому будівництві та при газифікації діючого житлового фонду здійснюватиметься за рахунок замовника, включаючи повну вартість лічильників.

Встановлення (монтаж) побутових газових лічильників у раніше газифікованому житлі фінансуватиметься за рахунок коштів створеного позабюджетного фонду.

Витрати на ремонт та метрологічне забезпечення експлуатації побутових газових лічильників відносити до ціни за транспортування газу”,- йдеться зокрема у Постанові.

А фахівці уточнили: об’ява, яка зацікавила нашого читача, стосувалася лише тих споживачів, які користуються газовими плитами і газовими водонагрівачами – саме їм на даному етапі безкоштовно встановлюють газові лічильники. Всіх інших абонентів газовики просять поки що не турбуватися з даного приводу.

О.Іванченко

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень