5.01
2024

Український Державний Прапор із підписами військових з олександрійської волонтерської спільноти «Піксель» був представлений в австралійському місті Джилонг на зустрічі української діаспори з віце-прем’єр-міністром і міністр оборони Австралії Річардом Марлзом та послом України в Австралії Василем Мирошниченком. Благодійний вечір відбувся 20 грудня за ініціативи Союзу українських організацй Австралії за підтримки посольства України в Австралії. На ньому було оголошено про початок роботи благодійного фонду Future Ukraine.

У своїй промові Василь Мирошниченко – дипломат, найбільш згадуваний в австралійських медіа – подякував за підтримку України і наголосив на важливості цієї місії з огляду на те, через що проходять українці: «Для нашої країни пріоритет номер один на наступний рік – військово-технічна підтримка. Для нас важливо, що, незважаючи на велику відстань між нашими країнами, Австралія залишається з нами, знаходить можливості протягнути руку і підставити дружнє плече. Росіяни розпочали нові атаки на об’єкти критичної інфраструктури. І ми звернулися до уряду Австралії з проханням розглянути можливість підтримки нас в енергетичній сфері, яка може включати в себе виділення вугілля чи техніки для енергомереж. Одна з найбільших потреб – відбудова, а це мільярдні кошти». Василь Мирошниченко закцентував на тому, що 2023 рік був дуже інтенсивним в українсько-австралійських взаєминах. Основні досягнення – продовження допомоги Австралії. Загалом країною було виділено понад 220 млн доларів військово-технічної допомоги. Також Австралія бере активну участь у підготовці наших військових.
Значний внесок у допомогу землякам роблять українські австралійці. Представники Світового конґресу українців та Союзу українських організацій Австралії стукали в усі двері, шукаючи підтримки й допомоги для України та переселенців в Австралії. Перший віце-президент Світового конгресу українців та співголова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів розповів, що у 2023 році було зібрано майже 800 тисяч доларів, а загалом розмір гуманітарної допомоги становить понад 9,5 млн доларів. Допомагає Австралія у сфері оборони, пересилаючи українським військовим усе необхідне відповідно до їхніх запитів – від 1000 дронів до машин швидкої допомоги. Допомога надходить українським реабілітаційним центрам, громадам на відбудову шкіл, для фронту були придбані автомобілі швидкої допомоги. Дбають і про переселенців – безвізовий режим, пришвидшення отримання документів на постійне проживання в Австралії українцям, які переїхали сюди, тікаючи від війни.
На зустрічі у Головному українському залі були присутні близько 150 осіб з українських громад Мельбурна та Джилонга. Стефан Романів передав Р.Марлзу шеврон від українських прикордонників і книгу про Київ, аби він побачив велич столиці України і те, що ми захищаємо від агресора. Після офіційної частини зустрічі в українських австралійців була можливість поспілкуватися з політиками неформально, у дружному колі і отримати відповіді на свої запитання.
Яким же чином Український Прапор з Олександрії потрапив на таку важливу політичну зустріч в Австралію? Як повідомив очільник волонтерської спільноти «Піксель» Володимир Чехмейстер, все почалося з того, що якось він випадково побачив в Інтернеті допис українця з Австралії, який шукав своїх родичів із села Нового Стародуба. Володимир допоміг йому відшукати рідню, а український австралієць Роман Коваленко разом із своїм братом Віктором почали допомагати «Пікселю», щомісяця перераховуючи кошти на придбання необхідного для наших бійців від українців та австралійців. Брати Коваленки мріють побувати на батьківщині своїх пращурів. Взагалі, варто зазначити, сьогодні «Пікселю» активно допомагають жителі не лише Австралії, а й США, Китаю, Польщі та інших країн.
Пан Роман Коваленко вийшов на зв’язок з кореспондентом “ОТ”. «Джилонг є другим за розміром містом у штаті Вікторія і знаходиться у 75 кілометрах від Мельбурна, – написав він. – Населення – 260 тисяч осіб. У Джилонгу є українська громада – мої батьки володіли там землею до того, як вирішили жити в Мельбурні. Федеральним політиком у районі є Річард Марлз – віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Австралії. Він визначає розмір допомоги Україні від Австралії. 20 грудня Річард Марлз та посол України в Австралії Василь Мирошниченко завітали до Залу української громади у Джилонгу. Коли я приїхав у Джилонг, у мене був із собою Прапор України, який мені надіслав Володимир. Я там нікого не знав, але запропонував поставити десь мій Прапор, і його прикріпили на стіл.
Мій батько був українцем, а мати німкенею. Вони розмовляли між собою німецькою, а ми з братом вдома – англійською. Маю документи з України та Німеччини. Я відвідав деякі мітинги в місті та презентації в Головному українському залі, але не маю особливого відношення до української громади. Близькі австралійські друзі з Мельбурна та Джилонга дають нам гроші, щоб пожертвувати Володимиру. Також подруга в Канаді зібрала гроші у своїх друзів безпосередньо для «Пікселя». Крім того, ми з братом пересилаємо трохи грошей далеким родичам у Новий Стародуб.
Про свою родину і своє коріння родом із Нового Стародуба пан Роман обіцяв розповісти детальніше – там окрема цікава історія, якою я обов’язково поділюся з читачами.


Олена Карпачова
Фото 1: Віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Австралії Річард Марлз та посол України в Австралії Василь Мирошниченко.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень