3 травня – День кондитера. В Олександрії багато кафе і кондитерських на різний смак і гаманець. І у кожного закладу є своя атмосфера, родзинка та свої постійні гості. Сьогодні наша розповідь – про кондитерську люкс-класу, бренд, який став відомим задовго до відкриття закладу. Це приклад того, що хобі може стати бізнесом, і підтвердження: клієнти обирають майстра, якість і стиль.
Ця розповідь про дещо особливий (з огляду на сучасні тренди та уподобання дітей і підлітків) гурток творчості олександрійських школярів. У чому його особливість і водночас привабливість – спробуємо розібратися, розпочавши «здалеку». …«У них (у нього, у неї – тут можливі варіанти. Прим.авт.) було важке дитинство і дерев’яні іграшки». Хтозна, звідки з’явилася ця сучасна і досить поширена поговірка, котра зазвичай вживається чомусь в іронічному, або й зовсім глузливому смислі. А як на наш погляд, по-перше, наскільки дотепний цей мем, тут можна посперечатися, а по-друге, він ще й доволі недолугий.
9 квітня були визначені претенденти на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Ястребова 2025 року.
На засіданні члени комісії під головуванням очільника
Кіровоградської обласної ради Юрія Дрозда розглянули заявки і допустили до участі в конкурсі допустили сім
претендентів у трьох номінаціях.
Вночі 27 квітня російські війська вкотре завдали удару по цивільній інфраструктурі України. Внаслідок ворожої атаки було пошкоджено територію цивільного авіаклубу «Авіатік», який знаходиться посеред густонаселеного району житлових будинків, що також постраждали від обстрілу. Авіатік не мав жодного військового значення — із початку повномасштабного вторгнення він функціонував у форматі ресторанного комплексу сімейного типу.
На оприлюднених світлинах видно наслідки удару: зруйновані ангари, де зберігалися цивільні літаки. Ці повітряні судна використовувалися для приватних польотів ще до початку широкомасштабної агресії. Авіаклуб був відкритим для громадян, що прагнули здобути навички пілотування або здійснити ознайомлювальні польоти.
Пошкодження виключно цивільної інфраструктури ще раз доводить справжню мету російських атак — знищення об’єктів мирного життя українців та залякування населення.
Цей інцидент демонструє повну зневагу російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права та принципів ведення війни. Удар по «Авіатику» підтверджує: для росії не існує понять «цивільний об’єкт» чи «домовленості» — будь-яка структура чи заклад може стати мішенню варварських атак.
Роботи з ліквідації наслідків руйнувань тривають. Інформація про можливі жертви та постраждалих уточнюється.
Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують випустити пропагандистські відеосюжети з метою закріпити з-поміж світової спільноти думку, що ЗАЕС буцімто історично належить росії, та перекласти вину за скоєння рф військових злочинів на Україну.
▫️Ця маніпуляція є складовою широкої кампанії рф з метою дискредитації України. Також метою кампанії є виправдання рф своїх військових злочинів та спроба покращення своєї міжнародної позиції, зокрема у США та МАГАТЕ.
Запорізька АЕС побудована на території України, завжди належала і належить Україні, знаходиться у її визнаних міжнародним правом та міжнародною спільнотою кордонах.
росія ж є окупантом, і виробництво подібних «документалок», які насправді є інформаційною зброєю, давно поставлено у рф на потік, тож закликаємо критично і відповідально ставитися до споживання інформації.
Солдати Північної Кореї несподівано відкрили для себе інші, додаткові функції та можливості українських дронів.
Полонений корейський солдат розказав, що їх не готували до такої війни
Північнокорейські солдати тільки на українських полях битви дізнались, що дрони бувають не лише рекламними. Шокований полонений ділиться враженнями.
Нещодавно учениця 10-го класу Олександрійського ліцею інформаційних технологій Софія Руденко брала участь у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, який проходив у м.Ужгороді. Оцінювало знання конкурсантів журі, до складу якого увійшли понад 30 провідних учителів, викладачів, науковців та експертів у галузі правознавства. Представниця ЛІТу і Кіровоградщини посіла призове місце, отримавши диплом ІІ ступеня. І це, до речі, вже друга її відзнака знань на всеукраїнському рівні. Ми поспілкувалися з Софійкою після її повернення з олімпіади в одній з навчальних аудиторій ЛІТу під час перерви між уроками.
23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога — професійне свято тих, хто щодня допомагає іншим знаходити внутрішню опору, долати складні життєві ситуації та знаходити гармонію з собою.
«Усі, хто там був, – герої. Кожен виконував свою роботу. Хтось гасив пожежу, хтось водив транспорт, інші годували та лікували ліквідаторів. Боротьба з катастрофою на ЧАЕС та її наслідками – спільна справа. Чи коректно розповідати про одну людину?» – запитав мене Олександр Півень, ліквідатор1987 року ІІ категорії.
Шановні дорослі та свідомі українці, нещодавно прогулюючись одним з парків нашого міста стикнувся з підлітком на велосипеді з колонкою на шиї, через яку на повну гучність лунало російске музика лайно і це на 4 рік повномасштабної війни та 11 гібридної… Починається тепла пора і таких випадків буде дедалі більше, донесіть своїм дітям, знайомим, друзям, що все російське – вбиває!
Споживання російського контенту на стрімінгових платформах,
таких як Spotify, Apple Music чи YouTube, українцями має серйозні фінансові
наслідки, сприяючи економіці країни-агресора. Кожен перегляд або
прослуховування генерує дохід для російських артистів, частина якого через
податки поповнює бюджет Росії, що фінансує війну проти України.
У 2024 році російські автори контенту заробили на українській аудиторії $81,6 млн через стрімінгові платформи, приблизно $5 млн було сплачено до російського бюджету у вигляді податків, що еквівалентно вартості 10 тисяч FPV-дронів для російської армії.
Статистика за 2024 рік показує, що російська музика
залишається популярною в Україні. У чарті Apple Music “Топ-100 в Україні”
за 2024 рік 19 із 100 найпопулярніших пісень належали російським виконавцям, що
на 9 більше, ніж у 2023 році
Кожен стрім на платформах приносить виконавцям приблизно $2
за 1000 прослуховувань, значна частина яких оподатковується в Росії.
Свідомий вибір контенту є питанням національної безпеки.
Підтримка української музики та культури не лише сприяє розвитку вітчизняного
мистецтва, але й зменшує фінансову підтримку Росії, що є критично важливим у
час війни.
Як свого часу повідомлялося, в англійському місті Бат наприкінці лютого цього року відбувся благодійний концерт на підтримку Олександрії. Захід був приурочений до сумної дати – третьої річниці російської агресії проти України і зібрав багато небайдужих людей, які через музику, мистецтво та літературу вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні і висловили солідарність із Україною. Ведучою концерту стала відома журналістка BBC Алі Ваулз. Серед почесних гостей були заступник посла України у Великій Британії Едуард Фесько, депутатка британського парламенту Вера Хобхаус, лідер виконавчого комітету Бата та Північно-Східного Сомерсету Кевін Гай, мер міста Бат Мішель О’Дохерті. Концерт мав особливе значення для його організаторки – засновниці фонду «Друзі Олександрії» Жені Шкіль, яка присвятила його своїм рідним – Адаму, Соні та Тетяні, загиблим у листопаді 2024 року в Запоріжжі від російського авіаудару. Під час заходу вдалося зібрати 10 000 фунтів стерлінгів (більше 500 000 гривень) на допомогу Олександрії. (Довідка: місто Бат (англ. Bath, дослівно «ванна», «басейн») — місто на південному заході Великої Британії на річці Ейвон, головне місто графства Сомерсет. Розміщене за 156 км на захід від Лондона та за 18 км на південний схід від Бристоля і налічує біля 84 тисяч мешканців. З 2023 року Бат став містом-побратимом Олександрії). Отже, в день річниці початку великої війни Британське місто Бат підняло над ратушею прапори України та Олександрії, а в просторій залі старовинної будівлі вишуканої архітектури в стилі неоготики часів середньовіччя Батського Аббатства розпочався благодійний концерт.Таким чином британці продемонстрували солідарність із українським народом і своїм містом-побратимом.
Букети з живих квітів дуже гарні, але коштують дорого і вже за добу починають в’янути, тому часто розчаровують. Гідною альтернативою може стати букет з мила – гарний, стоїть роками, аромат з часом слабшає, але не зникає. А якщо надоїсть – можна використовувати як звичайне мило. Отже, для поєднання квітів з подарунком – ідеальний варіант. Головне – знайти якісний букет. А це цілком можливо в Олександрії.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та всі залучені структури у цілодобовому режимі здійснюють роботу із пошуку та звільнення українських захисників і цивільних, які перебувають у полоні в рф.
Про це заявив під час головування Радою Координаційного штабу Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк.
«Робота із пошуку і звільнення полонених не припиняється ні на хвилину. Кожен із нас усвідомлює її важливість та відповідальність. Робимо все, щоб виконати поставлене Верховним Головнокомандувачем Володимиром Зеленським завдання – повернути додому всіх полонених українців. Так, за понад 3 роки повномасштабної війни нам вдалося повернути з російського полону 4306 наших захисників і цивільних», – зазначив Василь Малюк.
Члени Ради Координаційного штабу обговорили на засіданні нагальні питання щодо повернення полонених, пріоритетність обмінів та активізацію перемовин.
Голова Координаційного Штабу генерал Кирило Буданов наголосив: «Лише спільними злагодженими зусиллями всіх державних органів, залучених до роботи з повернення полонених, та за активної участі громадськості ми зможемо досягти бажаного результату. Актуальним є найшвидше відкриття представництв Координаційного штабу у кожній області та належний запуск роботи Громадської ради».
Василь Малюк додав, що окрім здійснення розшукової та організаційної роботи, слідчі Служби безпеки також проводять всі необхідні процесуальні дії із військовополоненими, які воювали у складі зс рф і були взяті в полон Силами оборони, як нещодавно – громадяни КНР. Адже Україна готова обміняти цих військовополонених на своїх захисників.
Для більш ефективної та злагодженої роботи Рада Координаційного штабу прийняла низку організаційних рішень. Зокрема, було узгоджено роботу регіональних груп, у тому числі предавництва Криму, які запрацюють на місцях найближчим часом.
Водночас унормовано продовження роботи і центрів підтримки для родичів полонених, які нещодавно запрацювали у Львові, Вінниці, Миколаєві та Харкові.
Також члени Ради Координаційного штабу обговорили можливість участі громадськості у діяльності КШ, у тому числі в Громадській раді.
Молодший сержант Богдан із позивним «Вайт», пілот батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів 38 бригади морської піхоти, став справжнім символом точної та нещадної помсти окупантам. За час служби він відправив у пекло близько 250 російських військових.
Історію бійця оприлюднили на сторінці бригади.
До війни Богдан працював тілоохоронцем, але після початку вторгнення став на захист України, долучившись до 503 батальйону морської піхоти.
«Коли ворог прийшов у мою країну, я не бачив іншого варіанту, як іти й нищити його. Нищити безжально, карати за мою Україну! Так, я їхня кара з неба», — ділиться «Вайт».
Богдан швидко опанував квадрокоптери та важкий ударний гексакоптер Vampire. Його здібності дозволили здійснювати напрочуд точні удари та виконувати надскладні бойові завдання. У 2023 році він брав участь у звільненні селища Урожайне на Донеччині, прикриваючи піхоту та знищуючи ворога з повітря.
З жовтня 2023-го по березень 2024 року «Вайт» забезпечував повітряну розвідку під час десантної операції з форсування Дніпра на Херсонщині. Він допомагав у переміщенні, ротації та евакуації особового складу, коригував артилерійський вогонь і самостійно завдавав ударів по ворогу.
Попри чотири поранення, Богдан не залишав бойових позицій. Він надавав домедичну допомогу побратимам і забезпечував їх евакуацію.
Нині «Вайт» продовжує виконувати бойові завдання на Покровському напрямку. Його досвід є неоціненним для навчання молодих пілотів батальйону, а бойова майстерність — прикладом для інших.
За відвагу та незламність Богдан нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та медаллю «За поранення».
З таким закликом до співвітчизників звертається Герой України Іван Чорний, пілот безпілотних авіаційних комплексів 10-ї гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».
Військовий, чий досвід поєднує майстерність і мужність, запрошує всіх, хто готовий боротися, долучитися до лав бригади для спільного захисту України.
Його власний шлях почався в перші дні повномасштабного вторгнення: покинувши роботу в Польщі, Іван повернувся на батьківщину, аби стати до лав ТРО. Потім були бої під Бахмутом та Мар’їнкою.
Одна з найяскравіших сторінок його служби — епізод, коли під час штурму ворожих позицій Іван самотужки нейтралізував ворожу групу, вибив окупантів з укріплень, взяв полонених і утримав плацдарм для наступу.
Війна сьогодні — це війна технологій. Технології, освіта, єдність — на цих стовпах, за переконанням Івана, тримається наша перемога. І саме тому кожен, хто долучиться до спільної справи, стане частиною історії нашої перемоги.
Зупини противника, поки він їх не знищив. Твій дім – тільки твоє майбутнє, і ти маєш достатньо сил, щоб захистити свою націю.
Тобі від 18 до 24 років? Шукаєш шлях, який має значення? Твоє прагнення – це наша сила! Не зволікай – приєднуйся до 93-ї ОМБр і разом з нами захищай свою родину та свої мрії! Підпиши контракт “18-24” і ставай до лав легендарних Холодноярців.
У цих новобранців з 38 окремої бригади морської піхоти триває «нульовий день». Вони долучилися до ЗСУ за контрактом 18–24 і тепер проходять БЗПВ за оновленою програмою, яка дозволяє якісно підготувати рекрутів і дати їм усі необхідні знання та навички.
Хочеш так само? Підписуй контракт прямо зараз за посиланням, але лише якщо тобі від 18 до 24 років. Подати заявку: 18-24.army.gov.ua або у Резерв+
Йому — 21. І він підписав контракт із ЗСУ, бо розуміє: захищати — це не обов’язок. Це честь. Це про мужність. Це про вибір, який визначає, на чиєму ти боці. Вибір бути там, де справді потрібен!
– У Маріуполі у нас було дуже тепле чудове Азовське море, – розповідає Віктор Сіняткін на фоні Войнівських краєвидів на березі річки. – В нашому місті був сучасний новий пірс, збудований за проєктом міста Марсель. Тобто, такі пірси були лише у нас і в Марселі. На цьому пірсі завжди збиралося багато людей. Вони гуляли, пили каву, дивилися на воду, годували птахів, ловили рибу, мріяли. Це було особливе місце. Люди зустрічалися там з друзями, знаходили кохання, ходили на побачення. 23 лютого 2022 року я поїхав прогулятися цим пірсом. Завжди туди їздив, коли була якась тривога або сум на душі. І того разу було відчуття, що востаннє бачу своє море. Остання прогулянка пірсом, і треба сказати: «Прощавай». Так і сталося. Я дуже давно не бачив своє місто, своє море, свій пірс. Не знаю, чи зможу побачити колись. Зараз я живу в селі Войнівці. Тут є річка Інгулець. Теж вода, теж птахи, теж гарно – по-своєму. І коли хочеться про щось подумати, помріяти, посумувати, я приходжу сюди. Це місце трохи нагадує мені моє місто Маріуполь – місто Марії з чудовим теплим Азовським морем.
Терапевт, ендокринолог, дієтолог, кардіолог. Діагностика, лікування. УЗД внутрішніх органів (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок, сечового міхура, простати, щитоподібної залози, м’яких тканин, молочних залоз. УЗД на дому. Попередній запис обов’язковий. Ліц.Наказ МОЗ України №452 від 21.04.2017 р. Т. 068-630-84-49, 095-630-84-49
БУРЕНИЕ СКВАЖИН. Опыт работы. Быстро, качественно. Без заезда техники в труднодоступных местах. Работаем только с качественными материалами. Всесезонно. Выезжаем в районы и ближайшие области. Т. 097-020-91-90, 095-741-19-61
Приватний прийом лікаря-отоларинголога Дахнія Андрія Ігоровича (ендоскопія,лазеротерапія), години прийому: 14.30 – 18.00 (пн.-пт.), в суботу – з 9.00 до 13.00. Тел. 067-705-97-76. Ліц. МОЗУ АГ №598715, 19.04.2012 р. МОЗУ
Терміново продам гараж в кооперативі №3, світло, яма, підвал. Тел. 068-460-36-17, 066-231-93-71