22.10
2021

Сьогодні, 22 жовтня, начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова за дорученням голови Кіровоградської ОДА Марії Чорної перевірила на дотримання норм безбар’єрності та інклюзивності обласний музично-драматичний театр імені Кропивницького, залізничний вокзал та ЦНАП.

Практично перевірити вказані об’єкти погодився спортсмен з інвалідністю Олексій Голодок – кандидат у майстри спорту з кульової стрільби.

Першим перевірили пандус до обласного театру, за словами Олексія він зручний для пересування, але за вологої погоди може бути слизький.

“По нормах років, у які театр будувався та вводився в експлуатацію – доступність забезпечена. Але біля входу відсутня кнопка для виклику працівника, який має допомогти людині на візку заїхати всередину. На фасаді є табличка з шрифтом Брайля, але вони мають бути дубльовані по всьому приміщенню”, – прокоментувала Вікторія Кулікова.

Наступним перевірили залізничний вокзал. Там кнопка для виклику працівника виявилась несправною, тому відразу заїхати в приміщення вокзалу Олексію не вдалось. Для виїзду людей з інвалідністю до перону на вокзалі облаштований пандус, наявні жовті лінії на сходах та інших підвищеннях. У приміщенні вокзалу таблички та вказівники продубльовані шрифтом Брайля.

Кімната очікування для людей з інвалідністю наразі ремонтується, тому її перевірити Олексію не вдалось. Працівники вокзалу відкрили приміщення, показали Вікторії Куліковій умови в кімнаті гігієни та в залі очікування.

Останнім перевірили Центр надання адміністративних послуг. Заїхати всередину Олексію вдалось без перешкод – він скористався спеціальною платформою, яка підняла його до ганку та вхідних дверей.

“Наразі затверджуємо остаточну версію плану безбарєрності на 2021-2022 роки. Нещодавно з цього приводу пройшли громадські обговорення. Це вже будуть не просто декларативні заходи, є вимоги всім структурним підрозділам сформувати бюджетні заходи у своїх установах для того, щоб передбачити кошти для виконання та дотримання норм інклюзивності та безбарєрності”, – повідомила Вікторія Кулікова.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень