29.12
2018

Ворог побудував стіну на межі окупованого Криму й України: вона починається біля Чорного моря і закінчується в районі затоки Сиваш. Стіна не проста. Об’єкт називається «сигналізаційний комплекс загороджувального типу», він має висоту понад 2 метри, по верху натягнутий колючий дріт, а по всьому периметру стоять датчики прихованого і відкритого типу, відеокамери, тепловізори та багато іншого.

Це дозволяє ворогу бачити, що саме наближається до «кордону»: людина, техніка чи тварина, – і відповідно реагувати.
Стіна завдовжки біля 60 км коштувала 200 мільйонів рублєй. Це біля 2,88 млн доларів: 48 тисяч доларів за кілометр.

А тепер пригадаємо стіну прем‘єра Арсенія Яценюка, яка досі так і не добудована. Проект, який Яценюк називав «Європейським валом», і почав споруджуватися ще у 2014 році, має являти собою звичайну металеву сітку-огорожу на металевих стовпах, загородження з спіралі типу «Єгоза», без жодної електроніки, дорогу, рів та вал поряд.

І навіть така проста конструкція обходиться українцям у 2,5 млн гривень за кілометр. (Цифра свіжа, листопад 2018). Це навіть за курсом 28 становить біля 89,3 тисячі доларів. Тобто, майже в два рази дорожче, ніж у росіян!

Додатково фортифікаційне обладнання (на 40 опорних пунктах вздовж кордону) комплекси відеоконтролю та сигналізації обійдуться в близько 10 млн грн; обладнання пересувних бойових модулів – близько 15 млн грн; опорний пункт на 60 та 120 осіб – орієнтовно від 11 до 12 млн грн. 
Це все свіжі дані, з 24 листопада 2018 року, коли одну з ділянок Стіни інспектував сам Яценюк і його однопартієць міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Тобто, ми від початку плануємо зробити набагато дорожче – і набагато гірше, ніж у ворога.

В мене немає слів. Як так можна?!!
Хто за це понесе відповідальність? Та ніхто. Кругова порука крадіїв, які руйнують державу, буде діяти, поки не зміниться влада і система.

Тетяна Висоцька

Один комментарий

 • Старе, добре забуте! пишет:

  Паркани це явище інтернаціональне…
  Он і у самого Дональда проблеми з ним, на мексиканському кордоні.
  Там наче і не вороги загрожують, а переселенці-заробітчани, та й то демократи грошей виділяти не хочуть…шось мабуть знають))
  Усі тішаться відомою Берлінською Стіною, одразу ж опісля її урочистого знищення, та скасування Залізного Занавісу…
  Нікого це не оминуло і не навчило – ні навпроти Криму, ні Донбасу…ні межі між світом живих і мертвих…(як на Н.Пилипівському цвинтарі).
  А чого? – Бо головне для заробляння(і розкрадання) грошей у цій суспільній парадигмі є навіть не виробництво товару, а можливість його сбуту.
  Ціни нема тому(!), хто забезпечить замовлення і сбут!
  Тож не дивуватись слід, і слів не знаходити, а просто розуміти у якій Клоаці ми борсаємось. Вона бува більш багатою, або біднішою, але за основозасновницьким установчим принципом – однаковою…і інтернаціональною((

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень