Тонкі «субсидійні» нюанси
До редакції «ОТ» продовжують надходити запитання від читачів стосовно проблем, з якими вони стикаються при оформленні субсидій.
У квартирі зареєстрована родина з двох осіб – я і мій дорослий син, який фактично не проживає у квартирі. Я раніше вже отримувала субсидію в опалювальний період, у літній період її не отримувала. Раніше для оформлення субсидії я, як заявник, подавала документ, що підтверджує проживання мого сина за межами Кіровоградської області – копію договору на оренду ним житла у Дніпропетровську. Термін договору на оренду житла сина ще не закінчився, він закінчується 11 листопада 2016 року. Чи буде дійсним цей документ для підтвердження його фактичного непроживання за місцем реєстрації для призначення субсидії на наступний опалювальний період 2016-2017 рр.?
С.Тимошевська, пенсіонерка
Моя родина складається з двох осіб: я, людина працездатного віку, але не працююча, не стою на обліку у Центрі зайнятості, доглядаю за немічною родичкою похилого віку (87 років, пенсіонерка, отримує пенсію). Я офіційно вважаюся такою, що догладає за літньою особою, і отримую за це лічені копійки від держави (менше 30 гривень). Запитання: при призначенні субсидії який дохід родини у даному конкретному випадку буде враховуватися – пенсія бабусі плюс оця мізерна державна допомога, чи пенсія бабусі плюс один прожитковий мінімум, чи ще якось інакше?
О.Самойленкова
Ці запитання ми переадресували фахівцям з оформлення житлових субсидій управління праці і соціального захисту населення Олександрійської міської ради. Наводимо їхні відповіді, які вони нам надали з посиланням на відповідні нормативні.
1. Якщо субсидія була призначена особі за рішенням комісії (на фактично проживаючих осіб), то це рішення про призначення (або не призначення) субсидії переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
Таким чином, при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період 2016-2017 рр. до розрахунку береться фактично кількість проживаючих у житловому приміщенні осіб.
2. Для призначення житлової субсидії родині, у складі якої є пенсіонер та особа працездатного віку, яка доглядає за цією особою, береться розмір пенсії (пенсіонера) та два прожиткових мінімуми для працездатної особи (яка здійснює догляд за престарілим, який досяг 80-річного віку та отримує щомісячну компенсаційну виплату).
Відповідно до п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами та доповненнями) в окремих випадках, за рішенням комісії з питань надання усіх видів соціальної допомоги та пільг, для осіб, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися місячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
Від редакції. Отже, у першому випадку виходить все просто: не було ніяких фактичних змін у складі осіб, зареєстрованих у даному житловому приміщенні – ніяких додаткових документів для подальшого отримання субсидії надавати не потрібно.
А от жінці, яка доглядає за престарілою особою, не пощастило: законодавці, розробляючи відповідні положення, чомусь переконані, що у будь-якому випадку особа-доглядач має, крім «державних» 20-ти з чимось гривень, ще й дохід у розмірі не менше двох або одного (якщо зжалиться комісія) прожиткових мінімумів. Звісно, цей дохід вплине на розмір призначеної цій родині субсидії.
О.Іванченко
Якщо у сім’ю, серйозні дядьки по-взрослому, включають доходи дездоходного! То, може краще оці 2-а прожиткові мінімуми від кожного безробітного без усякої мороки, тай перенаправити прямісінько у держбюджет. А, ця сума майже 3тис.грн.× Кількість безр. = ?!!! – Самашедчіє дєнгі “появляться” у Великій держсім’і …- а з них – зарплату чиновникам…
Мне нравится! 0
Чудова думка! Рева і Павлік Розенко вже тремтять…
На зміну йдуть кмітливі, помірковані, раціональні.
Обміркуйте ще один крок.
-Критично(окрім святих віруючих) переважна кількість наших громадян ще й ідентифіковані номером фізичні особи, тому всі наші доходи відомі! Нахрена тоді соцслужби? Скіко самашедчих грошей можна зекономити?
Мне нравится! 0
Пропоную внести поправку до парламенту про створення віртуального держбюджету для фінансування держаппарату з надходженням від удосконаленого реформування, забираючи ці, 2-а прожиткові мінімуми від кожного безробітного українця, прямісінько у цей віртуальний держбюджет а з них — зарплату чиновникам.
-І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люди на землі.
Мне нравится! 0
Парламент, ніякою поправкою, поправити НІЗЯ!
Це матьорі рецедівісти!
Тіко Дустом, або як Надійка-полонянка запропонувала!))
Мне нравится! 0
Я проживаю з мамою 78р.ібатьком за яким оформлений по догляду 80літнім. Зчерня місяця раніше ніде не працював чи буде міні субсидія
Мне нравится! 0
Кажись враховуeться спiльний сумарний сiмейний доход за останнi пiв-року, чи навiть 3 мiс.
Тодi буде! Але обов’язково треба йти у УПiСЗ(Собез, в.Шевченка109) i заповнити бланки Заяви i Декларацiю, та здати iх!
Двi пенсii i oдна маленька зарплата по догляду, в розрахунку “на трьох”… це чималенька субсидiя.
Бережiть 80-рiчного батька Саша!
Бо буде дiло ‘швах’…
Мне нравится! 0
ні не буде, таких осіб рахують як безробітних нібито вони мають 3 мінімуми доходу.
Мне нравится! 0
Але ж як приємно людині доведеної “мудрим” геноцидом рідної держави, усвідомлювати наприкінці, що у нього встановлено аж три прожиткові мінімуми!
Гордість зашкалює!))
А бобік здох!))
Мне нравится! 0
У звязку з останнiми дискримiнацiйними змiнами треба ще i звернення до комiсii при виконкoмi!!!
Мне нравится! 0
Проживаю в двох з мамою.На підставі висновку ЛКК доглядаю за нею , отримую 180 грн.виплату. Наш дохід: пенсія мами 1715грн.і соц.виплата 180грн. Парадокс! При нарахування субсидії мій дохід рахують від одного до трьох прожитковий мінімумів. На якій підставі ?Отримую180грн.а при нарахуванні субсидії рахується мій дохід від одного до трьох прожитковий мінімумів???
Мне нравится! 0
Парламент, ніякою поправкою, поправити НІЗЯ!
Це матьорі рецедівісти!
Тіко Дустом, або як Надійка-полонянка запропонувала!))
Мне нравится! 0