17.09
2016

    Шановна редакціє! Просимо допомогти з вирішенням нашої проблеми. Мова йде про сміттєзвалище, створене «Житлогоспом» на майданчику для збору побутових відходів біля нашого будинку по пр.Соборному, 115 без нашого дозволу, що є порушенням Державних санітарних правил, затверджених наказом МОЗ № 173 від 19 червня 1996 року.

       А саме: не витримані санітарно-епідеміологічні норми щодо відстані від будинку до смітника; не витримано відстані від сміттєвого майданчика до майданчика для сушки білизни; не витримана відстань до продуктового магазину, розташованого на нашому подвір’ї.

   Все це не дає змоги створити дитячий майданчик для наших дітей на прилеглій до будинку території. Щоденно смердючі ріки від сміттєвих контейнерів комунальні працівники посипають піском, а зверху – сухою хлоркою, яка вже декілька років перебуває під забороною використання, оскільки спричиняє опіки слизової оболонки носоглотки та легенів людей. Ми не маємо змоги територіально оминути сміттєзвалище, щоб потрапити до своїх під’їздів, отож несемо все на ногах до себе у квартири. Пацюки, які харчуються на сміттєзвалищі, лізуть до підвалу нашого будинку і вже нанесли матеріальних збитків. У 2015 році ми, як члени ОСББ «Вуглинка-3», за власні кошти замінили старі каналізаційні труби на нові і вже зараз мусимо їх знову частково міняти.

   А головне – «Житлогосп» провів актом роботи із створення сміттєзвалища на нашому майданчику для сміттєвих баків, який був збудований за наші кошти (раніше ми називалися житловим кооперативом «Вуглинка»). Місцезнаходження сміттєзвалища «Житлогосп» зафіксував актом біля будинку №109, що не є дійсністю.

   Постійний сморід не дає змоги відкривати вікна, особливо у спеку, від цього страждають і дорослі, і діти. Під час вітру всюди літають поліетиленові пакунки від сміття, залітаючи у наші вікна та на балкони, а сморід ні вдень, ні вночі, у будні і свята не дає змоги відпочити біля наших під’їздів.

   Згідно з санітарними нормами, біля нашого будинку може знаходитися 2-3 контейнери для сміття, а не 10, як це є насправді. Отож до них зносять відходи жителі навколишніх дев’ятиповерхових будинків №№ 21, 109, 111, 113, 117 (всього 20 під’їздів) і все це поряд з нашим маленьким двопід’їздним будинком, який ми побудували за власні кошти.

   Отож ми просимо залишити нам всього два контейнери, адже ми не носимо сміття під інші будинки. Крім того, є двірник, якому ми платимо заробітну плату, аби він слідкував за чистотою нашого двору. Але чому він повинен безкоштовно прибирати смітники, влаштовані мешканцями інших будинків? Адже ми такі самі жителі міста, як і вони, чому ж вони мають право на чисте повітря, а ми – ні.

  Місцеві депутати створюють дитячі майданчики, встановлюють лавки, допомагають жителям великих будинків, щоб якомога більше людей їх підтримали, а наш маленький будинок нікому не цікавий.
(Близько 70 підписів)

     Від редакції. Жителі 115-го будинку також надіслали листи подібного змісту куди тільки могли: починаючи від виконкому міської ради, народного депутата, санітарної служби, управління охорони здоров’я та ін. і закінчуючи Адміністрацією Президента України. А до листа, адресованого редакції «ОТ», люди додали, як доказ, вражаючі фотографії: на них довжелезний ряд контейнерів, переповнених сміттям, гори якого також красуються навкруги. Одним словом, повний безлад… Люди кажуть, що так тривало багато років і поліпшення ніякого не спостерігалося.

    Коли ж готувався до друку цей матеріал, автор спочатку поспілкувався з директором КП «Житлогосп» Олександром Долгіх, а потім відвідав подвір’я 115-го будинку. Слід відзначити, побачена картина разюче відрізнялась від описаної в листі і зображеної на фото: контейнерний майданчик на подвір’ї закритого типу, навкруги жодних слідів сміття чи смердючих калюж навкруги нього. Як про мене, то й причепитись нема до чого: чисто і культурно – порядок, одним словом. За словами мешканців будинку, справа різко пішла на лад приблизно з тиждень тому.

   Директор О.Долгіх (до речі, призначений на цю посаду зовсім недавно), у свою чергу пояснив зміни тим, що для вирішення проблеми було проведено декілька заходів. По-перше, для одного  із згаданих авторами листа будинків (який теж є іншим ОСББ) вже організований окремий майданчик збору сміття, і відтоді його жителі не носять відходів до багатостраждального 115-го будинку; по-друге, збільшено кількість вивозів побутових відходів з цього майданчика, що таким чином дозволило «розвантажити» його і забезпечити санітарію на подвір’ї. А головне – пан Олександр запевнив, що це не якийсь одноразовий захід реагування на скаргу: наведений порядок буде забезпечуватись і в подальшому. Отож будемо сподіватись, що у комунальників це справді вийде.

О.Осауленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень