7.03
2015

1 Березня в італійському місті Андрія поблизу пам’ятного замку “Castel del Monte” проходив перший етап марафону з маунтінбайку – “IRON BIKE” туру. Тур представляє собою змагання на маунтінбайках всіх типів: 10 етапів, марафонських заїздів кожен з яких не менше 30 км. Наш земляк, представник Олександрійської районної організації Федерації велоспорту України Ян Пастушенко відкрив сезон саме цим першим етапом. Участь в ньому брали приблизно 400 спортсменів, різного віку та класу – від національних чемпіонів до представників професійних команд з Румунії та Німеччини.

Даний тур не розділяє гонщиків на категорії та вік, всі їдуть в одному заїзді й змагаються за перемогу в ньому. На першому етапі дистанцією 36 км Ян зайняв заготовлену йому позицію на старті з 160 по 170 (17 ряд). Після швидкого старту, приблизно через 5-6 км він вже займав 50-у позицію, група лідерів в кількості 40 гонщиків відірвалась від основної групи, та вже на 10-у кілометрі дистанції Ян ліквідував відрив і почав одного за одним обганяти гонщиків. За 8 кілометрів до фінішу, Ян та ще 3 спортсмени відірвались від групи лідерів, а ще через 2 кілометри наш гонщик відірвався від переслідувачів. Здолавши 6 кілометрів одноосібно у відриві, Пастушенко з 7- хвилинним відривом від найближчого переслідувача виграв першу гонку в сезоні 2015 року.

Цікавий факт: наш спортсмен виступав на фізично і морально застарілому велосипеді з 26-дюймовими колесами (див.фото), такі байки зараз вже не використовуються у змаганнях подібного виду (про причини використання застарілого інвентаря, напевне, можна не говорити з огляду на загальний матеріальний стан громадян України). Але даний факт не завадив йому перемогти. Ян вийшов на п’єдестал у національній формі України, що викликало захват у присутніх.

О.Наріжний

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень