28.04
2016

22 квітня відбулася чергова (дванадцята) сесія Олександрійської міської ради. У її роботі взяли участь 32 депутати від усіх обраних до ради політичних сил. Цей факт сам по собі вже є неабияким прогресом з огляду на те, що попередні п’ять місяців робота міської ради практично блокувалася більшістю депутатів, які не брали участі у сесійних засіданнях, ультимативно висуваючи ряд вимог міському голові та іншим своїм колегам, прихильним до нього.


Політика – понад усе?
Перед розглядом питань черги денної депутати оприлюднили ряд звернень і запитів. Спершу – політичного спрямування. Так, присутні отримали інформацію про створення у міській раді фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» у складі чотирьох депутатів, обраних до міськради за партійним списком цієї політсили. Голова фракції – Микола Смакула.
У свою чергу, депутат Сергій Гриценко оголосив про створення депутатської групи під назвою «Олександрії – європейське майбутнє», до якої увійшли сім представників різних партій: Сергій Мельник (УКРОП), Іван Баранов, Віталій Заріцький, Михайло Сулятицький (всі троє – партія «Солідарність»), а також від Радикальної партії О.Ляшка – Олександр Ходак, Віталій Данильченко і сам Сергій Гриценко.
І ще одна депутатська фракція поповнила список політсил міської ради: представник Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» депутат Євген Алімов очолив однойменну новостворену фракцію. Нагадаємо, що раніше у місцевому парламенті вже були засновані фракції «Солідарність», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», об’єднання «Патріоти Олександрії».
Потім були озвучені інші депутатські звернення, які стосувалися різних аспектів життя людей. Наприклад, звернення до голови Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів України стосовно необхідності підвищення мінімальних пенсій і заробітних плат та скасування 15-відсоткового оподаткування пенсій, або вимога про виділення з Державного бюджету коштів на безкоштовне харчування учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також на компенсацію витрат на перевезення пасажирів пільгових категорій. В інших виступах згадувались і більш приземлені проблеми: наприклад, пішохідний місток через р.Березівку, який перебуває у непридатному стані, або дитячий майданчик в одному з дворів міських багатоповерхівок, куди забули завезти пісок…
«Вільному Слову» – вільне «плавання»
Порядок денний сесії містив 47 питань. В одному з перших ішлося про виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає, що з 1 січня 2016 року органи влади не повинні бути засновниками ЗМІ. У нашому випадку це стосувалося газети «Вільне Слово», засновником якої досі залишалась Олександрійська міська рада. Отож проектом рішення міськраді пропонувалося вийти зі складу засновників «Вільного Слова». З цим погодилися не всі: депутат С. Гриценко назвав проект рішення недостатньо підготовленим: мовляв, з нього невідомо, як потім треба буде розпорядися технічними засобами редакції «Вільного слова», іншими матеріальними цінностями та приміщенням, розташованим у доволі зручному місці, а тому питання слід зняти з розгляду. Але підтримки ця пропозиція не знай-шла: за «відмежування» «ВС» від міської влади все ж набралася необхідна кількість голосів, і рішення було прийняте. У подальшому найстарішому часопису Олександрійщини, який, скоріше за все, замість комунального стане новим підприємством, необхідно буде вирішувати для цього всі передбачені законом юридичні, майнові та інші питання.
Гнучкість місцевого бюджету
У ході подальшої роботи сесія міської ради внесла зміни до міського бюджету на 2016 рік, збільшивши доходи і видатки на 642,3 тис. гривень за рахунок перевиконання річного плану і залучення вільного лишку, а також внаслідок перерозподілу коштів загального і спеціального фондів. Відповідні фінансові ресурси планується спрямувати на капітальний ремонт міських доріг (3,2 мільйона гривень), на компенсацію витрат за перевезення міським транспортом пасажирів пільгових категорій (400 тис. Ломаешь голову не зная где бы весело провести время?! Gamblyslots предоставляет только самые увлекательные азартные игры онлайн!. грн), на оздоровлення дітей працівників бюджетних установ та дітей пільгових категорій (212 тис. грн), 464 тис. грн – на придбання сучасного медичного обладнання для міських закладів охорони здоров’я тощо.
Міського бюджету стосувалося і таке питання, як житлово-комунальна сфера. Як зазначалося, зростання цін на матеріали і енергоносії вимагає підвищення тарифів на послуги, які надає жителям міста КП «Житлогосп». Щоб не збільшувати і без того немалу вартість цих послуг для населення, міський голова запропонував виділити кошти з місцевого бюджету на покриття різниці у тарифах для «Житлогоспу». Рішення було прийняте, таким чином комунальне підприємство отримає дотацію у сумі 350 тис. грн.
Кнопки тиснути ще не доведеться
Слід зазначити між іншим, що на даному історичному етапі законодавчі норми передбачають поіменне голосування депутатів – у тому числі це стосується і місцевих рад. Той, кому доводилося бувати на сесіях Олександрійської міської ради сьомого скликання, бачив, як відбувається голосування за прийняття рішень у нас: голова лічильної комісії називає з трибуни по черзі прізвище кожного депутата, і той говорить «за», «проти» або «утримався». І так щоразу двічі по кожному з питань порядку денного, що розглядаються: спочатку прийняти за основу, а потім – в цілому. Процедура дуже затяжна у часі і до того ж не надто достовірна: наприклад, на цій сесії одного разу виникло непорозуміння під час підрахунку голосів. Голова лічильної комісії «з голосу» нарахував певну кількість «за». Дехто з депутатів з ним не погодився, відтак переголосували – результат виявився вже іншим: один з народних обранців заперечив власне попереднє волевиявлення, мовляв, мене неправильно зрозуміли…
З цією метою у порядку денному сесії було передбачене питання про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування. За загальною назвою стояла пропозиція про виділення коштів у сумі 500 тис. гривень на придбання для міської ради електронної системи голосування. Саме така система зробила б підрахунок голосів депутатів автоматичним, швидким і точним. Але у пропозиції відразу знайшлися критики з числа депутатів фракції «Радикальна партія О.Ляшка», які вважали, що півмільйона – це занадто дорого для місцевого бюджету, і тому «жителі міста нас не зрозуміють». На їхню думку, цілком придатну для наших умов систему голосування можна було б знайти вартістю до 150-160 тис. гривень. Отож проект рішення не набрав потрібної кількості голосів і був відхилений. Слід зазначити, що значну частину своїх рішень сесія приймала мінімально можливою кількістю голосів «за»: наприклад, 19 за необхідних 19. Іноді (як і у випадку голосування за електронну систему) для позитивного ухвалення не вистачало одного голосу.
Пакет програм на «п’ятирічку»
У ході пленарного засідання депутати прийняли ряд міських цільових програмних документів на період 2016-2020 років, серед яких: «Програма підвищення інвестиційного іміджу та залучення інвестицій в економіку м. Олек-сандрії», «Програма розвитку малого та середнього підприємництва у м. Олександрії», «Програма цивільного захисту м. Олександрії», «Програма безоплатної правової допомоги населенню», «Програма відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження», «Програма оснащення багатоквартирних житлових будинків засобами обліку теплової енергії», «Програма стимулювання створення і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків», «Програма благоустрою», програма «Дороги Олександрії».
Рішенням сесії створено два нових ОСББ: «Фенікс-Олександрія» (будинок №42 по вул. Григорія Сокальського (колишня вул. К.Лібкнехта) та «Камея» (багатоповерхівка №99 по пр. Соборному (колишній пр. Леніна).
Депутати на пленарному засіданні ухвалили рішення про створення Молодіжного парламенту Олександрії, затвердили Календар пам’ятних і знаменних дат міста на 2016 рік, прийняли ряд рішень щодо оновленого складу комісій, організаційних комітетів з підготовки і проведення загальноміських заходів до Дня міста та Дня Незалежності України, розглянули та прийняли ряд проектів рішень із земельних та архітектурних питань.

О.Наріжний

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень