Двом депутатам показали «червону картку»
Минулого тижня відбулася чергова сесія Олександрійської міської ради, де було розглянуто більше тридцяти питань.
Перед їх розглядом у ході традиційної «розминки» ряд депутатів озвучили прохання виборців жителів міста. Згадувалося про необхідність спилювання дерева, яке загрожує аварією житловому будинку, асфальтування доріг і тротуарів у селищі Димитровому.
Також присутні у сесійній залі депутати і міські мешканці отримали інформацію про роботу нещодавноствореної нової структури – Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як повідомив начальник відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної допомоги Володимир Світановський, розташована ця структура в нашому місті по вул.Першотравневій, 18, працює вона з 8-ї до 17-ї години щодня, крім вихідних, без перерви на обід.
Секретар міської ради Геннадій Лоцман вніс пропозицію про доповнення до порядку денного. Питання було підготовлене постійною комісією з питань етики, депутатської діяльності, законності, правопорядку, і регламенту, яку очолює депутат від КПУ Іван Бугайченко. Воно містило пропозицію розпочати процедуру відкликання (тобто фактично позбавлення мандатів) відразу трьох депутатів фракції Партії промисловців і підприємців в Олександрійській міській раді – Віктора Голобородька, Дмитра Мажари та Євгена Сайка за пропуски сесійних засідань. При цьому було зроблено посилання на Закони України «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад» щодо передбаченого у них порядку позбавлення депутатського статусу, якщо носій волі народу пропустив більше половини сесій протягом року. Зазначалося, що Д.Мажара не брав участь у 13-ти, а В.Голобородько – у 15-ти пленарних засіданнях, яких за рік відбулося 19. Втім, питання стосовно Є.Сайка відразу ж було тимчасово зняте, оскільки депутата знову не було на сесії. За пропозицію стосовно перших двох згаданих народних обранців, яка полягала у поданні до Олександрійської міської виборчої комісії про подальший розгляд питання їх «імпічменту», проголосували 27 депутатів.
Здається, це чи не перший в історії нашої міської ради часів незалежної України прецедент, коли над депутатами нависає загроза виключення з місцевого парламенту за прогули. Варто також зазначити, що згадані троє представників фракції ППП не єдині, хто цим грішить: в Олександрійській міській раді знайдеться ще пара-трійка депутатів, які взагалі «раз і назавжди» припинили відвідувати сесії ще з самого початку роботи нинішнього скликання (тобто з 2010-го року) і про них якось вже ніби ніхто й не згадує. Показовим є і те, що законна процедура відкликання депутата місцевого самоврядування є доволі складною технічно, а тому виникає певний сумнів стосовно реальності доведення її до кінця. Але якщо дуже захотіти…
У ході пленарної роботи присутні затвердили Положення про трансляцію засідань сесій міської ради в режимі он-лайн на офіційному інтернет-сайті Олександрійської міської ради. Мета таких прямих трансляцій – повне інформування мешканців міста про роботу міської ради для забезпечення конституційного права громадян на вільний доступ до інформації.
Завдяки рішенню нинішньої сесії з міського бюджету виділено 18 тис.гривень для матеріального стимулювання голів квартальних комітетів, які активно і сумлінно виконують свої завдання.
У зв*язку зі складною ситуацією у міській сфері охорони здоров*я депутати ухвалили дозволити міському голові Степану Цапюку звернутись до Президента України, Прем*єр-міністра та Міністерства охорони здоров*я щодо належного забезпечення лікувальних закладів міста медичними препаратами, закупівля яких проводиться за рахунок Державного бюджету країни.
У зв*язку з перевиконанням плану по доходах міського бюджету 2015 року сесія внесла зміни до його витратної частини: 670 тис.гривень виділено на ремонти тротуарів, 700 тисяч – на асфальтування внутрішньодворових територій багатоповерхівок, 414 тисяч – на капітальний ремонт 4-поверхової будівлі міської поліклініки. Ще 428,4 тисячі буде спрямовано на співфінансування з міського бюджету будівництва опалювальних шкільних котелень, а 333,2 тисячі гривень – на будівництво водоводу у Куйбишевському мікрорайоні.
Згідно з рішенням сесії зазнав змін зміст «Порядку використання коштів резервного фонду міського бюджету», згідно з яким вони тепер можуть використовуватись не лише на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а й на їх запобігання.
У ході робочого засідання сесії депутати також розглянули ряд питань оренди земельних ділянок, змін їх цільового призначення, безоплатної передачі землі у власність учасникам АТО та іншим громадянам міста.
О.Наріжний
Залишити відповідь