3.10
2023

Викладач декора-тивно-прикладних дисциплін Олексан-дрійського фахового коледжу культури і мистецтв Анна Сидоренко – член Спілки майстрів народного мистецтва України як писанкарка. Робота зі студентами забирає багато часу, але Анна знаходить час займатися власною творчістю. Її кабінет схожий на мінігалерею авторських робіт, і вони красномовніші за будь-які слова. В них – велика майстерність, вишуканий смак, ніжність і тендітність, цілковита гармонія композиції, кольорів, матеріалів. Окрім писанок, Анна – автор чудових витворів мистецтва у стилі батик, гобеленів, витинанок.
Про себе майстриня говорити не любить, натомість про свою творчу роботу може розповідати багато і цікаво. Предмет прикладна творчість, який вона викладає у коледжі, вивчається студентами протягом усього терміну навчання. Щосеместру – нове направлення: витинанки, аплікації, квілинг, писанкарство, батик, бісероплетіння, вишивка, різьблення, гобелен. Не всі студенти мають початкову художню освіту, тобто закінчили художню школу. Проте у кожного є шанс бути зарахованим на навчання, адже все залежить від здібностей і бажання вчитися, тим більше є можливість пройти безкоштовні курси при коледжі.

Цьогоріч в ОФККіМ на спеціальність образо-творче, декоративне мистецтво та реставрація був особливо великий конкурс, адже вона користується шаленою популярністю не лише в Олександрії. Випускники закладу отримують три кваліфікації: художник-виконавець, керівник гуртка і викладач початкових навчальних закладів. Багато хто продовжує навчання у вишах і отримує диплом дизайнера, а ця професія зараз дуже затребувана.

«Ми з сестрою Наталією (Наталія Жеребило – голова циклової комісії ОДМР ОФККіМ. – Авт.) з дитинства зростали на творчості: наша бабуся була рукодільницею, а мама добре шила і вишивала, – розповіла Анна. – За прикладом Наталії я також пішла навчатися до художньої школи, поряд з якою, на вулиці Братській, ми жили. Художка тоді працювала у підвалі п’ятиповерхівки на Софіївській. Знову ж таки слідом за сестрою я закінчила художньо-графічний факультет Криворізького державного педагогічного університету і отримала диплом художника-викладача образотворчого мистецтва і креслення».

Анна працювала за направленням у криворізькій мистецькій школі, коли її запросили до приватного рекламно-поліграфічного підприємства «Парк». Насамперед директор попросив дівчину придумати і намалювати ескіз своєї візитної картки – це було, можна сказати, «екзаменаційне» творче завдання. Робота Анни сподобалася, і, до слова, вона й досі використовує створений тоді власний логотип – вазу зі щіточками. Працювала вона у «Парку» оператором друкарської машини. Але встигала вчитися і вдосконалюватися як графічний дизайнер, яким зрештою у цій фірмі й стала. Завдяки цьому дворічному досвіду, з 2007 року і до сьогодні Анна викладає у коледжі комп’ютерну графіку. Та до цього впродовж 11 років вона була деканом факультету дизайну в Олександрійській філії КІРУЕ.
Авторських виставок у цієї талановитої професійної художниці ще не було, адже Анна вважає, що роботи студентів – найкраща реклама викладача. Свої роботи вона, в основному, дарує. Говорить, щоб творити для продажу, повинен бути налагоджений потік, а майстриня звикла працювати для душі, за наявності натхнення і вільного часу. Зараз, приміром, вільного часу немає: багато уваги потребують студенти, адже навчальний рік тільки почався.
Художник – це талант, більшою чи меншою мірою праця над собою. «Мають бути задатки, але найголовніше – це бажання. Якщо його не буде, не з’являться і навички, не зростатиме майстерність. Без бажання будь-який талант пропаде», – переконана Анна. Багато років у професії не втомили і не розчарували її – завжди цікаво вчитися новому, та й творчість не має меж. Щороку приходять нові студенти, і все починається знову.
Як художниці, Анні хотілося б освоїти нові техніки, бо треба розвиватися і рухатися вперед. Є бажання вчитися не за допомогою відео з YouTube, а переймати секрети безпосередньо від майстрів.


Олена Маріїнська

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень