24.05
2024

Начальник районної котельні КП “Теплокомуненерго” Олександр Богуцький у народному аматорському театрі Палацу культури “Світлопільський” грає з 1993 року. Різноплановий актор задіяний у всіх виставах. Багатогранність натури дає йому змогу вжитися в будь-який образ – і в усіх він виглядає органічно, глядач йому вірить. Кожна його роль запам’ятовується. А яка у Богуцького улюблена? Що важливо для нього, як актора? Про це Олександр розповів читачам ОТ.

[Читати детальніше]

24.05
2024

Як відомо, в Україні 18 травня набули чинності нові законодавчі правила мобілізації та військового обліку. Серед них: усі військовозобов’язані громадяни повинні протягом 60 днів оновити свої військово-облікові дані. Зміни у законодавстві поклали певні зобов’язання на територіальні центри надання адміністративних послуг. Про нову послугу у даному напрямку розповіла на брифінгу місцевим ЗМІ начальник ЦНАПу м.Олександрії Світлана Яременко. Далі – пряма мова.

[Читати детальніше]

24.05
2024

Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупованих територіях, тортури та вбивства полонених, страти без суду та слідства, мародерство, зґвалтування, примусові переміщення цивільних за межі України. Напевно, вже не залишилося такого злочину, який би не чинили окупанти. Застосування заборонених міжнародними конвенціями засобів ведення війни, особливо проти мирних громадян та цивільних об’єктів, вже стало візитною карткою російської армії. Весь цивілізований світ здригається від фотографій і відео, які безальтернативно свідчать про факти злочинного порушення російськими військами будь-яких норм та правил ведення війни.

Серед заборонених боєприпасів, росія активно застосовує протипіхотні фугасні міни «ПФМ-1С» та «ПФМ-1», які називають «пелюстками», або «метеликами». Від вибуху цих досить «чутливих» та малопомітних на місцевості мін постраждали вже сотні людей. Невеликого розміру, у пластмасових корпусах зеленого або коричневого кольору – ці протипіхотні міни майже непомітні в траві або в кущах. Використання протипіхотних мін невиборчої дії — це справді велика проблема цієї війни, яка зберігається і лише посилюється. Це призвело до того, що територія України стала однією з найзабрудненіших мін у світі. І це несе велику загрозу громадянському населенню нашої держави.

При тому сама росія не знає меж в своїй цинічності. Українськи сапери виявляють такі незвичні підходи окупантів до розповсюдження мінно-вибухових предметів, які несуть загрозу саме цивільному населенню, зокрема дітям. Так, на вулицях Первомайського Харківської області виявили ліхтарики з вибухівкою замість батарейок, які детонують при вмиканні.

Як повідомляють представники ЗСУ, такі ліхтарики розкидають проросійські негідники по населених пунктах. Всередині замість батарейок –вибухівка. При вмиканні вона детонує. Заряд невеликий, але пошкодження кінцівок забезпечено.

Застосовуючи такі звірячі методи на території України, росія, в той же час, активно звинувачує в цьому нашу державу. Це черговий прояв гібридності у розрахунку на тиск з боку Західних партнерів та, як наслідок, зменшення допомоги для України.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень