повідомляє znaj.ua

Українські археологи не відстають від зарубіжних і навіть узимку тішать неймовірними відкриттями. Скарб, виявлений нещодавно в Києві, без перебільшення, цінний для історії.

Так відомо, що в столиці архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ на чолі з Всеволодом Івакіним у час проведення охоронних археологічних досліджень виявили скарб. Про це у Facebook повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

За його словами, вага знахідки складає приблизно 2 кг і складається зі срібних монет.

“Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, 50/20/10 копійок, в підвалі знесеного в 70-ті роки ХХ ст. будівлі на території заповідника “Стародавній Київ”. Знайшла скарб архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ на чолі з Всеволодом Івакіним під час проведення охоронних археологічних досліджень”, — йдеться у повідомленні.

Монети викарбувані в період від 1817 до 1912 рр. Після реставрації вони будуть передані в експозицію музею археології Інституту археології НАНУ.

Вчені поки не можуть сказати, чому скарб був закопаний. Однак, існує легенда, яка дослідникам здається найбільш вірогідною. Так Никоряк пише, що за міською легендою в сусідньому домі був банк, а в знесеній будівлі жив банківський службовець.
“Археологи припускають, що в буремні роки української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а банківським працівникам приділяли особливо пильну увагу, господар заховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися”, – пише Никоряк.