8.08
2022

Тварини «в законі»

Рубрика: Новости. Автор: Olena

На останній сесії міської ради були прийняті нові Правила утримання домашніх тварин. В них багато чого нового і цікавого для олександрійців – утримувачів живності, тож ми взяли інтерв’ю в ініціатора нововведень – начальника міського управління Держпродспоживслужби Василя Коновалова.

– З чим пов’язана необхідність прийняття нових правил?
– По-перше, вийшов Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», і ми маємо узгодити місцеву нормативну базу з цим документом. По-друге, останніми роками значно побільшало скарг на ті чи інші ситуації, які виникають між утримувачами тварин і третіми особами. Це здебільшого стосується нападу тварин на людей, безконтрольного розмноження і утримання домашніх тварин і свійської худоби та інше. До Держпродспоживслужби надходило і надходить з цього приводу багато скарг, тож зміни у законодавстві визрівали давно. Я на місцевому рівні ініціював нововведення ще з минулого року.
– Отже про що йдеться у нових Правилах?
– Правила утримання домашніх, свійських тварин та птиці на території Олександрійської територіальної громади розроблені з метою врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми, свійськими тваринами та птицею, забезпечення відповідного санітарного, екологічного та епізоотичного стану території громади. Згідно з ними, власники живності зобов’язані дотримуватися правил їх утримання для забезпечення безпеки людей.
Відповідальність за дії тварин несуть їхні власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, що не суперечать чинному законодавству, а також особи, які супроводжують тварину. Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.
– Для багатьох буде несподіванкою, що новими Правилами встановлюється гранична кількість утримання домашніх тварин.
– Так, котів у багатоквартирних житлових будинках можна тримати не більше трьох, собак – не більше двох.
– А якщо більше?
– У цьому випадку потібна обов’язкова письмова згода від сусідів суміжних квартир, а також умови забезпечення вимог законодавства стосовно утримання тварин.
Інші домашні тварини дозволяється утримувати при можливості забезпечення їм відповідних умов і не порушуючи законних прав та інтересів інших фізичних і юридичних осіб.
Кількість сільськогосподарських тварин і птиці, які утримуються власниками в сільській місцевості Олександрійської територіальної громади, не обмежується при можливості забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог законодавства та цих Правил, дотримання санітарно-гігієнічних норм.
– Що сказано у Правилах про утримання небезпечних домашніх тварин?
– Придбання потенційно небезпечних порід собак, визнаних небезпечними (Перелік порід додається. – Авт.), дозволяється лише особам, які досягли 18-річного віку. Власники собак, породи яких зазначені у додатку, повинні укладати договір обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.
Особи, які утримують домашніх та інших тварин, зобов’язані не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб, не створювати загрози безпеці людей, забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
Також власники мають реєструвати домашніх та інших тварин (у тому числі порідних собак та котів). Новопридбаних тварин треба зареєструвати протягом десяти календарних днів з дня їх придбання.
Власникам собак, які мають земельні ділянки, дозволяється тримати їх на прив’язі і спускати з прив’язі лише на території, що має огорожу, яка унеможливлює проникнення собаки за її межі, застерігати написом при вході та по периметру об’єкта або території про наявність таких собак.
– Які правила стосовно вигулу тварин?
– Виводити собак до місць та зон їх вигулу дозволяється лише у наморднику (крім собак дрібних порід та їх метисів) і на повідку (для порід собак, які зазначені у додатку – на короткому повідку не більше ніж 1,2 м) з прикріпленими до нашийника ідентифікуючими позначками, маючи при собі засоби для прибирання екскрементів тварини.
Правилами забороняється забруднення екскрементами тварин приміщень, сходових площадок та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях, шляхом прибирання екскрементів (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів).
Власникам домашніх тварин забороняється: .Утримувати незареєстрованих домашніх тварин. .Вигулювати їх у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. .Приводити тварин (крім тварин супроводу – собак-поводирів) у приміщення магазинів (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, а також освіти та культури, на територію дитячих і спортивних майданчиків, інші місця загального користування тощо без письмового дозволу адміністрації об’єкту. .Доручати вигул собак особам, яким не виповнилося 14 років, психічно хворим, визнаним недієздатними або фізично неспроможними керувати твариною. .Купувати, продавати або дарувати тварин, брати участь у виставках, спортивних змаганнях та інших заходах без відповідного ветеринарного документа встановленого зразка.
.Забороняється жебракувати з тваринами. .Залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20О С та менше +5О С. .Залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів. .Незалежно від довжини прив’язі забороняється залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20О С або менше 0О С. .Залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами. .Викидати екскременти, трупи домашніх та інших тварин у контейнери для збору побутових відходів чи захоронювати їх у не відведених для цього місцях. .Проводити собачі бої.
– А як бути з безпритульними тваринами?
– У Правилах вказано, що собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника у громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.
Тимчасова ізоляція домашніх тварин може проводитись у примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих. Ці тварини протягом семи днів з дня їх вилову повинні бути обстежені і після висновків державної установи ветеринарної медицини про стан здоров’я тварин повертаються власникам (після сплати витрат на обстеження і утримання), а в разі виявлення обставин, що можуть загрожувати життю та здоров’ю оточуючих, передаються спеціалізованим організаціям для подальшого лікування.
Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.
– Багато городян тримають вдома свійських тварин, що нерідко призводить до конфліктних ситуацій.
– Утримання тварин не повинно порушувати права осіб, які мешкають поруч, шляхом утворення значних неприємних запахів, створення звукового та іншого впливу в порушення діючого законодавства. Отже Правилами встановлюється гранична кількість утримання свійських тварин і птиці на території приватного сектору:
– доросла птиця – не більше 100 голів, мала рогата худоба – не більше 8 голів, велика рогата худоба – не більше 2 голів, кролі – не більше 30 голів з приплодом, свині – не більше 5 голів, коні – не більше 2 голів. У разі перевищення граничної кількості дозволяється їх утримання при можливості забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог законодавства та цих Правил з обов’язковим отриманням письмової згоди від сусідів.
На території приватних садиб допускається влаштування господарських будівель для утримання свійських тварин, при умові виконання нормативних вимог.
– Куди можна скаржитися в разі невиконання цих вимог?
– Скарги про утримання на приватних подвір’ях свійських тварин та птиці розглядаються комісією, створеною органом місцевого самоврядування Олександрійської міської ради, за участю територіальних органів Держпродспоживслужби та ветеринарної медицини (представників інших організацій, установ тощо).
У ході роботи комісії розглядаються плани земельних ділянок та технічна документація на забудову. У випадку їх відсутності ці господарські приміщення вважаються самовільною забудовою.
Треба зазначити, що власникам сільськогосподарських тварин та птиці забороняється випасати їх на вулицях та в інших громадських місцях Олександрійської територіальної громади, а також утримувати сільськогосподарських тварин, птицю та бджіл на балконах багатоквартирних будинків.
– Чи треба реєструвати домашніх тварин?
– Обов’язковій реєстрації підлягають домашні тварини (окрім декоративних папуг та акваріумних риб), що належать на правах власності або інших підставах фізичним або юридичним особам і перебувають на території Олександрійської територіальної громади.
Перереєстрація домашніх тварин проводиться у разі зміни місця проживання чи реєстрації власника домашньої тварини або зміни власника тварини.
Реєстрація тварини здійснюється один раз і є дійсною протягом всього життя тварини. Реєстрація здійснюється безоплатно.
Реєстрація власниками домашніх собак на території Олександрійської територіальної громади є обов’язковою з двомісячного віку. Реєстрація та електронна ідентифікація домашніх тварин проводиться протягом десяти календарних днів з дня придбання (купівлі, отримання в дар тощо) тварини.
– Яка відповідальність передбачається за порушення цих правил?
– За порушення цих Правил, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, норм і правил у сфері благоустрою території населеного пункту, прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб, а також створення загрози безпеці людей та інших тварин власники тварин притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З повним текстом Правил можна ознайомитися на сайті міськради.

С. Іванов

Перелік порід собак, яких визнано потенційно небезпечними:

Аіді (вівчарка атласька), Айну (собака айнський, хоккайдо), Акбаш, Акіта-іну, Акіта американський (собака великий японський), Бандог американський, Бергамаско (вівчарка бергамська), Брохольмер датський, Був’є арденський, Був’є фланерський, Бульдог алапаський чистокровний (отто), Бульдог американський, Бульдог мальорський (ка-де-бо, перо де пресо мальоркін), Бульмастиф, Бультер’єр англійський, Бультер’єр англійський стафордширський, Бурбуль південноафриканський, Вівчар картський (вівчарка картська), Вівчарка голландська, Вівчарка грецька, Вівчарка ештрельська (португальська горна), Вівчарка кавказька (вовкодав кавказький), Вівчарка середньоазіатська (алабай, вовкодав середньоазіатський), Вівчарка східноєвропейська, Вівчарка французька (Босерон), Вовкодав ірландський, Гампр, Доберман, Дог аргентинський (аргентинський мастиф), Дог канарський, Кангал, Кане-корсо, Као де кастро лаборейро, Као де сера де астрела (португальський пастуший собака), Марема (вівчарка маремо-абруцька), Мастиф англійський, Мастиф бельгійський, Мастиф піренейський, Мастиф тибетський, Московська сторожова, Перо де преса канаріо (собака канарський), Пітбультер’єр американський, Рафейру дуалінтежу (собака португальський сторожовий), Ріджбек родезійський, Ріджбек тайський, Ротвейлер, Собака вовчий італійський, Собака вовчий саарлоський (вольфхаунд), Собака вовчий чеський, Тер’єр американський стафордширський, Тоза-іну (собака японський бійцівський), Метиси всіх зазначених порід

Один комментарий

  • Иван пишет:

    Добрый день спасибо за информацию. На китайцев, а тем более скрутить пробег на chery вот тут https://obdservice.ru/skrutit-probeg/chery сделают в 2 счета.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень