2.06
2016

Свято шахістів удалося

Рубрика: Новости. Автор: Админ

26 травня перелік спортивних об’єктів Олександрії поповнився ще однією новобудовою: на центральній площі міста відбулося урочисте відкриття шахового майданчика. Воно проходило за всіма напрацьованими «стандартами» місцевих святкових заходів: з урочистими привітальними промовами через звукопідсилювальну апаратуру, з вокальними номерами двох юних солісток міських творчих колективів та перерізанням стрічки.


Об’єкт відкрився на вже давно «насидженому» шахістами у прямому і переносному розумінні місці. Втім, про історію події хай краще розповість читачам голова ради ветеранів спорту м.Олександрії Микола Олефіров:
«У 2009 році за ініціативи міської ради ветеранів спорту та при підтримці тодішнього міського голови Олексія Скічка на площі Леніна було збудовано шаховий куточок. Щоденно у погожий час тут відпочивали багато ветеранів спорту, праці та просто прихильників здорового способу життя.
Але пройшов час, і майданчик став потребувати ремонту і реставрації. Ідею підтримав міський голова Степан Цапюк, а спонсором будівельних робіт виступив наш земляк Анатолій Поляцький, який зараз проживає у місті на Дніпрі (колишньому Дніпропетровську). Свого часу А.Поляцький жив у мікрорайоні Перемога, де закінчив школу №13. До речі, це вже далеко не перша його допомога місту: церква у Перемозі також побудована за його сприяння. А цей гарний майданчик Анатолій Поляцький також дарує місту і в першу чергу – ветеранам та молодому поколінню.
Таким чином, відбуватиметься подальша популяризація цього чудового виду спорту – шахів: адже не випадково місце для ігор обрано неподалік дитячого ігрового майданчика. Дітки з цікавістю приходять звідти подивитись, як дяді і дідусі грають «у коники»…
«Бачите, це справжній витвір архітектури, оформлений на високому художньому рівні, – продовжує М.Олефіров. – Він критий, освітлений, може вмістити до 30 відвідувачів. 12 ігрових столів облаштовані шаховими дошками. Але крім звичайних, тут ще є шахова дошка розміром 5 на 5 метрів з клітинами, виконаними з чорного і білого мармуру та великими, майже метрової висоти, фігурами. Рада ветеранів спорту, любителі цієї гри вдячні нашому земляку Анатолію Поляцькому за чудовий подарунок до дня міста».
Програма урочистості передбачала також показовий сеанс одночасної гри. Участь у ньому взяли як дорослі бажаючі аматори, так і вихованці відділення шахів Олександрійської ДЮСШ-2: Захарій Пазинич (сеансер), Альона Тимошевська, Володимир Кіценко, Сюзанна Кадур, Арсеній Литвинець, Богдан Гордієнко, Святослав Гордієнко і Геворк Абовян. Суддя (він же і тренер відділення) – Григорій Івасенко. Представником спонсора на відкритті був директор підприємства «Катеринославські меблеві майстерні» Олександр Логвинов. Він також привітав гостей на початку урочистості та, діждавшись закінчення бліц-турніру, нагородив кожного юного учасника Почесною грамотою і грошовим подарунком.

О. Наріжний

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень