14.02
2019

Ленінський районний суд у міські Кропивницькому відмовив відкрити адміністративну справу щодо відрахування 850 студентів-іноземців за заявою нардепа Костянтина Яриніча.

Наразі студенти відсторонені від навчання і вже 15 лютого можуть втратити законні підстави перебування в Україні.

Нагадаємо, 14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до універу не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Наразі слідство веде СБУ.
Вчора в СБУ повідомили, що викрили на отриманні хабарів посадовців Донецького Національного медичного університету: чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів. У разі відмови зловмисники погрожували створити штучні перешкоди при оформленні іноземних абітурієнтів у медуніверситет. 
Того ж дня студенти-медики вкотре вийшли з протестом: повідомили, їх змушують знову заплатити за другий семестр навчання, або обіцяють відрахувати. Наступного дня з’явився офіційний наказ про відрахування 850 осіб.
Нардеп Костянтин Яриніч заявив, що звернеться до суду щодо скасування наказу про відрахування.

Сьогодні ж прес-конференцію у Києві дав Петро Кондратенко ректор Донецького національного медичного університету підозрюваний СБУ. Він вкотре заявив, що звинувачення в корупції безпідставні і є тиском на нього, через те, що він хотів припинити співпрацю із фірмами-контактерами за тристороннім договором.

За словами ректора, також вони виявили, що 70% коштів за навчання студентів переводились не з рахунків фірми, а з рахунків приватних осіб, а лише 30% йшли від ТОВ “Українські освітні послуги”.

Така схема роботи була налагоджена з 2016 року: студенти платили за навчання контактеру, а фірма перераховувала гроші на рахунки вузу. Таким чином, за словами ректора, студенти переплачували близько 5 тисяч доларів в рік за посередницькі послуги. До того ж контактерів стали підозрювати у махінаціях із нелегальною міграцією.

За словами посадовця видати наказ про відрахування студентів був змушений, адже кошти за другий семестр навчання не потрапили на рахунки навчального закладу.

Наразі із 1100 студентів 850 не підписали новий договір з університетом.

Гречка

Один комментарий

 • Вальтанутый пишет:

  Універ сепаро_Донецький; ректор дав… у Києві; іноземних студентів відрахували у Кіровограді. Ленінський районний суд у Кропивницькому, відмовив нардепу Яриничу у розгляді позову, наче нічого не відбулось…
  Прочитайте ще раз, у мене крыша поїхала…у Бірабіджан!))
  Куди їхати різнорасовим, що клюнули на нашу зрілу медосвіту??
  Це торжество права і розвиненої, здурівшої вітчизняної демократії!)
  Видворять загорілих братів наших, хто ж тоді прискорення розвитку придасть?)

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень