Ще раз про «безкоштовність» і «благодійність»
Свого часу повідомлялося, що виконавчий комітет Олександрійської міської ради затвердив тарифи на проходження громадянами різних видів медичних обстежень. Оскільки фахівці настійливо радять всім дорослим людям з метою профілактики один раз на рік проходити повний медичний огляд, хотілося б знати, якими є ці розцінки сьогодні?
С.Карпенко, читач газети «ОТ»
Як повідомив головний лікар міського комунального лікувально-профілактичного закладу «Міська лікарня №1» Віктор Приходько, звичайні профілактичні медогляди для громадян є безкоштовними. Навіть флюорографія, за його словами, вже не потребує від пацієнтів компенсації витрат на матеріали (наприклад, фотоплівку), оскільки знімки зараз виконуються на нових цифрових рентген-апаратах, які не застосовують фотоматеріалів, а дають інформацію у принципово іншому вигляді.
А затверджені виконкомом кілька років тому ціни стосуються тільки трьох спеціальних видів медоглядів, а саме: для працівників підприємств (первинні і повторні, або періодичні), для водіїв і так звані «дозвільні» медогляди (наприклад, на право володіння певними видами зброї). Вартість даних медичних послуг не переглядалася кілька років і на сьогодні становить 81 грн 74 коп. для «водійської» медкомісії і 65 грн 14 коп. – для «дозвільної». Віктор Миколайович наголосив, що ці суми стосуються лише послуг, які надає міська лікарня. Але до вищезгаданих медкомісій входять, як відомо, ще й обстеження у двох інших медзакладах – психоневрологічному та наркологічному диспансерах, де обстеженому також доведеться окремо заплатити за проведену перевірку і отримані сертифікати.
У той же час головний лікар пояснив, що існує таке поняття, як доброчинність, а тому ні-хто не забороняє людині допомогти матеріально лікувальному закладу на добровільних засадах. «Якщо ж у людини немає на це коштів, їй все одно не відмовлять у проходженні медогляду», – запевнив посадовець.
Що ж стосується вартості медоглядів для працівників підприємств, за словами нашого співрозмовника, тут однозначно відповісти неможливо, оскільки у кожному конкретному випадку санітарно-профілактичні вимоги до тих чи інших професій дуже різняться між собою за специфікою професій, відповідно і перелік медичних досліджень та їхня вартість теж виходять різними. Згідно з чинним законодавством про охорону праці, оплачувати медичному закладу вартість медоглядів (як первинних, так і чергових) для своїх працівників повинно підприємство згідно з попередньо укладеним договором з лікувальною установою. У всіх трьох випадках оплата за медогляди проводиться через банківські установи.
О.Наріжний
Залишити відповідь