1.07
2016

У зв’язку зі змінами, внесеними до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, які набрали чинності з 30.04. 2016 р., у читачів «ОТ» продовжують виникати запитання стосовно термінів призначення житлової субсидії; переліку випадків, у яких заявник повинен надавати додаткову інформацію структурному підрозділу соцзахисту населення; порядку обчислення сукупного доходу сім’ї, яка звернулася за отриманням субсидії тощо.

 


На ці та інші запитання нам відповіли фахівці управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради.
Відповідно до п.14 Положення, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих в житловому приміщені осіб, їхнього соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, більше ніж 50 тис. грн, шляхом подання відповідних документів.
Відповідно до п.20 Положення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зазначені зміни, повертаються ним за вимогою органу, що призначив субсидію, у фактичному розмірі, а не у подвійному.
Крім того, з 1 травня до 20 липня 2015 року для призначення субсидії сукупний дохід обчислювався, виходячи з задекларованих доходів осіб, які звернулися за призначенням субсидії. З 21 липня 2015 року, відповідно до змін, внесених до п.8 Положення, для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами.
Для призначення субсидії до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення громадянами подаються довідки про доходи у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, які відповідно до законодавства не можуть бути отримані за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Відповідно до п. 14 Положення, після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (календарний рік). Як уже було зазначено, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну соціального статусу шляхом подання відповідних документів (в даному випадку – копії пенсійного посвідчення).
Якщо особі призначена пенсія і особа не працює, управлінням праці та соціального захисту проводиться перерахунок субсидії за заявою громадянина і до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується лише розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю звернення;
якщо пенсіонер працюючий – управлінням праці та соціального захисту не проводиться перерахунок субсидії за заявою громадянина і до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю звернення, та заробітна плата за попередній рік або, за бажанням громадянина, за три місяці, що передують місяцю звернення, після подання довідки про доходи.

О.Іванченко

.

Один комментарий

 • Orkis пишет:

  Украина стала одним из лидеров по смертности в мире

  По результатам 2015 года Украина заняла второе место по коэффициенту смертности среди 225 государств, уступив лишь африканской стране Лесото.

  Об этом свидетельствуют данные Центрального разведывательного управления США.

  В общем коэффициент смертности в Украине в 2015 году составил 14,46 смертей на 1000 населения. Обогнать Украину в этом антирейтинге удалось лишь Лесото, где коэффициент смертности на 1000 населения составил 14,89. Третье место – у члена Евросоюза Болгарии (14,44).

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень