13.08
2021

Начальник Олександрійського районного відділу поліції Володимир Хвостов відповів на кілька запитань з правоохоронної тематики, які жваво обговорювалися на місцевих сторінах Фейсбук.

– Чи можна знайти управу на самогонницю, яка торгує у себе в квартирі по вул. Козачій, 41? Уже багато років на неї скаржаться і сусіди, і жителі всього кварталу в районі “Айсберга”. Причому це історія лягає тінню на правоохоронні органи, так як багато хто вважає, що поліція прикриває її діяльність.

– Можу сказати, що тільки з початку цього року на цю громадянку складено 34 (!) адмінпротокола. А ви кажете “прикриває”! Щоразу у неї вилучалися самогон і апарати для його виготовлення. Чи не кожен день до неї приходять наші співробітники – проводять профілактичні бесіди. Іноді вона припиняє “діяльність”, кудись їде, але потім знову повертається і все починається знову.

Чому поліція не може впоратися з нею і їй подібним? Та тому що наше законодавство занадто м’якотіле до таких видів правопорушень! Ось, наприклад, виписка з адміністративних матеріалів, направлених до суду, щодо нашої “героїні” – так ось всі 34 судових постанов про штрафи нею оплачені! Виходить, вона чиста перед законом! Платить справно штрафи і … “працює” далі. І ніяких більш суворих законних заходів впливу правоохоронні органи не мають.

Для порівняння: мінімальний штраф за самогоноваріння 51 грн. – це менше за вартість одного літра зілля. Ось і виходить, що вона може хоч кожен день платити штрафи і продовжувати свою діяльність.

– Що ви можете сказати по справі про підпал автомобіля директора Центрального ринку Олександра Кіяшко?

– За даним фактом ведеться розслідування. В інтересах слідства не можу розкривати всі деталі. Скажу лише, що основна версія слідства – підпал. Наразі встановлюється коло причетних до даного злочину.

– Місто «облетів» відеоролик, на якому оголений чоловік йде через Покровську площу з каналізаційним люком на голові. Що це було?

– Так, така подія мала місце. Щойно отримавши повідомлення, оперативна група виїхала по вказаній адресі, де й був затриманий цей чоловік. Він знаходився під впливом якихось препаратів, тож його було доставлено до психіатричної лікарні.

– Наші читачі запитують, хто і навіщо створив групу в Телеграм – “Безпечна Олександрія”.

– Ця група була створена нами ще в позаминулому році, але, на жаль, не досягала тих цілей, які ми ставили, створюючи її. У ній було близько 100 учасників і багато хто не розумів призначення цього он-лайн майданчика.

Тоді ми вирішили змінити підхід. Попросили міську владу посприяти популяризації групи, залучили до роботи комунальні служби, ДСНС. Коли міський голова Сергій Кузьменко провів брифінг, виступив із закликом взяти активну участь в групі і це розійшлося по всім новинним ресурсам, все змінилося. Сьогодні в групі вже 2700 передплатників і їх стає все більше.

На сьогоднішній день завдяки пильності учасників, зареєстровано понад 280 звернень та повідомлень, на кожне з яких була реакція поліції, або тих служб, які компетентні в конкретному питанні.

“Безпечна Олександрія” грає хорошу профілактичну роль. Наприклад, недбайливий автомобіліст, що припаркувався в недозволеному місці і ставши “зіркою” цього телеграм-каналу, навряд чи захоче потрапити сюди знову.

Найбільше повідомлень надходить про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху і питань, що стосуються комунальних служб. Для останніх це гарна допомога, так як вони не можуть простежити за всіма люками, гілками, що впали, викинутому смітті, тощо. Вся інформація, що надходить у канал, надсилає їм для реагування.

Я особисто стежу за всіма повідомленнями в групі і “фільтрую” їх. Звичайно, є в повідомленнях багато зайвого, іноді учасники вступають один з одним в перепалки, пишуть образи, тому хотілося б ще раз нагадати учасникам для чого існує група.

Цей он-лайн форум створено для оперативного обміну інформацією про пригоди та надзвичайні події, які потребують негайного реагування!

Повідомлення від абонента повинно містити наступну інформацію:

– суть події,

– точна адреса, де відбувається чи відбулася подія, час;

– фото з місця події (за можливості);

– контактний телефон заявника (для з’ясування обставин)

В форумі бажано не вести переписку на теми, які не стосуються порушень правопорядку, надзвичайних подій чи пригод.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень