9.03
2016

Тут не ставлять двійок

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Про цей не зовсім звичний у нашому загальному розумінні навчальний заклад уже розповідалося в «ОТ». У ньому не здають вступних іспитів чи ЗНО, не проводять класних та батьківських зборів, і учні ходять сюди не з примусу або страху отримати незадовільну оцінку у щоденник чи «енку» в журнал. І ще Олександрійська вища народна школа особлива тим, що об’єднує у своїй аудиторії студентів без обмежень за рівнем здобутої раніше освіти, фахового напрямку тощо, а головне – за віком.

Саме це, згідно з початковою ідеєю створення школи, є найважливішим фактором.

Уявімо ситуацію: людина весь вік працювала, застосовувала у своїй трудовій діяльності знання, отримані свого часу у виші. Життя змушувало у процесі роботи ці знання поглиблювати і розвивати, а багатогранність навколишнього світу – розширювати свій кругозір. І якось не встигла людина у цьому вирі озирнутись, як уже на порозі – пенсія. Раптом звідкілясь з’являється купа вільного часу і… тривожне відчуття своєї непотрібності: життя ніби так само, як і раніше, стрімко мчить кудись по своїх рейках, але вже без тебе; ти ж залишився просто спостерігачем на узбіччі, дедалі більше відстаючи від цього самого життя. Погодьтеся, людям з активною життєвою позицією не дуже просто враз і безболісно сприйняти такий стан речей, з легкістю відмовитися від повсякденного прагнення до самовдосконалення і замінити його на тривіальні пенсіонерські заняття – «кіно, вино і доміно». Або на цілоденну «вахту» на лавочці біля під’їзду…

Ось чому «студенти» поважного віку – слухачі народної школи – вважають такі навчання ковтком свіжого повітря. Reklama: H Drop Lietuva CBD Kanapių aliejus. Заклад, створений у 2012 році на базі Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи як громадська організація «Вища народна школа», вже про-йшов випробування часом і здобув неабияку популярність серед відповідної групи мешканців міста. Справді, школа розпочинала свою діяльність всього з кількох предметів, серед яких – краєзнавство, основи комп’ютерної грамотності, поезія рідного краю та декоративно-прикладне мистецтво. Але вона не тупцюється на місці: щороку напрямки навчання дедалі більше розгалужуються, розширюється кількість дисциплін, до викладання яких залучаються фахові викладачі-ентузіасти. При цьому враховуються як побажання слухачів школи, так і тенденції сьогодення: наприклад, новацією нинішнього навчального року стали предмети психологія спілкування та англійська мова.

Ну і, мабуть, доречно буде сказати кілька слів про незмінного керівника Вищої народної школи: завідуюча Олександрійською міською юнацькою бібліотекою Світлана Пріхно весь цей час уміло поєднує у своїй роботі, так би мовити, приємне з корисним – роботу за основною посадою і керівництво даною громадською організацією. Поспілкувавшись трохи зі слухачами школи, автор цих рядків почув на її адресу зокрема ось такі епітети: «Завжди привітна і доброзичлива, вміє спілкуватися з людьми – не лише доносити власну думку, а й поважати точку зору співрозмовників. Світлана Вікторівна заряджає позитивом і оптимізмом таких «студентів» особливої категорії, як ми, і в цьому не в останню чергу полягає популярність нашого «університету» – для нас це і поглиблення світогляду, самовдосконалення, і просто спілкування, таке важливе для людей поважного віку». Ось такою була «думка народу». А народ, як відомо, рідко помиляється.

Олександр Наріжний

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень