19.02
2016

Як уже повідомлялося у місцевих ЗМІ, з 15 лютого цього року олександрійці отримали чергове підвищення тарифу: цього разу – на централізоване водопостачання. Кого торкнеться ця зміна і як нараховуватиметься абонентська плата за поточний місяць? 

Особливості нинішніх тарифних змін, щодо яких редакція отримала ряд запитань від своїх читачів, ми попросили роз’яснити начальника абонвідділу олександрійської дільниці ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Інну Бєляєву.

– Постановою НКРЕ зокрема для нашого підприємства з 15.2.2016 р. встановлено абонплату за водопостачання 7 гривень 29 копійок за 1м3, за водовідведення – 6 грн 71 коп./м3, – зауважила вона. – Цей тариф застосований для населення, яке проживає у багатоквартирних будинках (багатоквартирними називаються будівлі, які мають три і більше квартири). Також він стосується категорії абонентів, визначених, як юридичні особи, котрі мають у своєму користуванні приміщення, розташовані у багатоквартирних будинках.

– Як споживач має вести облік спожитої води у цей «перехідний» період?

– Нашим контролерам ми дали завдання зняти показники лічильників абонентів станом на кінець лютого. Для уникнення можливих непорозумінь прохання до абонентів посприяти, аби показники лічильників станом на кінець місяця були занесені в електронну базу абонвідділу. Повідомити показники домашніх водомірів можна також у телефонному режимі та заодно, якщо треба, з’ясувати і суму нарахованої плати. Для цього з 25 лютого будуть працювати контактні телефони нашого абонентського відділу: 7-40-58 та 7-40-63 і диспетчерської служби: 7-23-65. У вихідні 27 і 28 лютого теж буде працювати телефонна лінія, по якій можна передати показники лічильника станом на кінець лютого. Також діє електронний сайт, на який абоненти можуть власноруч внести дані лічильника, і вони потім будуть опрацьовані абонвідділом. Для того, щоб зайти на сайт, достатньо набрати у пошуковому вікні інтернет-браузера словосполучення «ОКВП Дніпро-Кіровоград Олександрія» і далі послідовно відкривати на сайті потрібні розділи. До речі, там же кожен споживач за бажанням може наочно з’ясувати для себе стан нарахувань і проплат на власному особовому рахунку.

– Яким чином буде нараховуватись плата за лютий?

– До 15 лютого абоненти сплачували за попереднім тарифом (тобто у сумі 12,948 грн/м3 води і стоків), а далі – 14 гривень. Нарахування плати за лютий буде здійснено пропорційно: до 15 лютого за старим тарифом, з 15-го – за новим. Наголошую: підприємство не зобов’язує споживачів платити за лютий місяць у лютому, достатньо лише передати показники лічильників. А оплату за спожиту воду і скид стоків, згідно з умовами договору, можна провести до 20 числа наступного місяця (тобто у березні). Наприклад, якщо абонент у лютому використав 4 м3 води, тоді він повинен половину цієї кількості води і стоків оплатити за старим тарифом, а іншу половину – за новим, до 20 березня 2016 року.

– Як це торкнеться споживачів, яким призначена житлова субсидія за старими тарифами?

– Абоненти, котрі отримують державну адресну допомогу (субсидію), як сплачували призначену їм обов’язкову частку абонплати, так і сплачують її надалі у визначеному раніше розмірі. Всі необхідні перерахунки, пов’язані зі зміною тарифу та розміру державної субсидії, зробить управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, і це ніяк не позначиться на сумі обов’язкової плати для таких громадян.

О.Осауленко

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень