13.12
2018

У Польщі бачать реальну загрозу відтоку трудових мігрантів до Німеччини. Тому найближчим часом планують втілити два нових проекти, які допоможуть утримати українців.

Наш козир у вигляді можливості працевлаштовувати людей на підставі “освядченій”, вичерпується. Інші країни, в тому числі Німеччина, діють швидко і скоро ми можемо втратити сотні тисяч найбільш цінних працівників з України», – зазначив експерт кампанії «Партнерство та працевлаштування» Павло Кулага. Щоб утримати українських заробітчан, представники Польсько-української торгової палати обіцяють, що невдовзі розпочнеться реалізація 2 нових проектів. Перший з них – онлайн-інформаційна платформа partnerstwo.info, адресована працівникам і роботодавцям, яка повинна сприяти адаптації українців у Польщі, а також підвищує рівень їх правової обізнаності. Другий проект – це створення «гарячої лінії», де українці зможуть отримати допомогу від фахівців Асоціації правового втручання (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej).

У той же час у Польсько-українській торговій палаті зазначають, що без державної підтримки утримати українців у Польщі не вдасться. Тому уряду пропонують швидко змінити систему працевлаштування іноземців, а також запровадити стимули для тих, хто працює легально.

Необхідно зосередитися на законності і гнучкості зайнятості, скасувавши, серед іншого, поточні обмеження у процедурі видачі дозволів на роботу, які роблять іноземця залежним від роботодавця та від займаної посади. Також варто запровадити стимули для легальної роботи, наприклад, після двох років офіційного працевлаштування, надати іммігрантам право на довгострокове перебування зі своїми сім’ями.

inPoland

Один комментарий

  • Наймит пишет:

    От тля, викохали своїх панів, що гірше ляха тебе розпинають…
    Один порятунок, як не в яничари, то до ПольщІ у найми, з перспективою щоб за свого прийняли, коли обнюхаються.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень