«Питний туман» і місячна електрика
В Олександрійському колегіумі відбулася науково-практична конференція у рамках підготовки до другого етапу конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт членів Олександрійської філії Кіровоградської малої академії наук секції екологічного напрямку.
Екологія, як тема, є на сьогодні надзвичайно актуальною з огляду на декілька факторів – як стану нашого довкілля, так і епідеміологічної ситуації в місті, захворюваності його мешканців тощо.
Кількість учасників конференції «малої науки» була чималою, різним був і віковий ценз юних дослідників – від п’ятикласників до учнів старших класів. Не бракувало й ідей, думок різноманітної висоти польоту. Іноді – цілком приземлених, як наприклад, дослідження про залежність ймовірності тих чи інших хвороб людини від її групи крові, вплив природних вітамінів на зміцнення людського організму в залежності від виду екологічної небезпеки, до таких, які можна вважати фантастичними: побудову термоядерних реакторів на Місяці (оскільки там є для цього необхідні хімічні елементи) і передачу отриманої електроенергії на Землю надвисокочастотними хвилями…
А один із наймолодших науковців пропонує отримувати питну воду спеціальним конденсуванням… звичайного атмосферного туману, інший, його старший колега, також з атмосферних водяних парів вважає за можливе добувати електричний струм, пристосувавши для цього аеростат.
Є така наука – біоніка, яка розглядає елементи живої природи у плані їх моделювання для застосування у промисловості. Так от одного з юних науковців – прихильників біоніки, наприклад, приваблює дуже хитромудра і досконала будова ворсинок хутра північних оленів, і він пропонує повторити цю природну конструкцію у виготовленні екологічно чистого волокна для термобілизни… Одним словом, сміливих ідей у юних конкурсантів не бракувало, і перелічити їх усі тут, на жаль, не є можливим.
О.Наріжний
Интересно!
Мне нравится! 0