Кві
10

Податкова за півроку отримала 12 запитів на публічну інформацію

Всі запити, що надійшли до Олександрійської ОДПІ (головний офіс, Знам’янське, Світловодське, Олександрівське, Онуфріївське, Петрівське віддлення) впродовж січня-червня 2016 року, розглянуто та опрацьовано у законодавчо визначений строк, а саме:

  • задоволено 11 запитів (91,7 відс. від загальної кількості);
  • надіслано належному розпоряднику інформації 1 запит (8,3 відс.).

За типом надходження: 2 запита надійшли поштою, 7 запитів – електронною поштою та 3 запита – особисто від запитувачів.

4 запита надійшли від юридичних осіб (33,3відс.), 5 запитів (41,7відс.) – від фізичних осіб, 2 запита (16,7відс.) – від об’єднань громадян без статусу юридичної особи та 1 запит (8,3відс.) – від представників засобів масової інформації.

Види запитуваної інформації: щодо надання бюджетних рахунків за податками і зборами, що сплачуються фізичною особою-підприємцем на загальній системі оподаткування; щодо надання Положення про Олександрійську ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та відповідного наказу ДФС України про його затвердження;  щодо кількості офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску); щодо сплати земельного податку.

Нагадуємо, що відповідно до  частини 1 статті 20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

 

Витрати на відрядження та електронний квиток

Чи можна компенсувати витрачені на оплату проїзду кошти і включити їх до витрат, якщо працівник, що перебував у відрядженні, надає тільки роздруківку електронного квитка?

Норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Мінфіну України від 17.03.2011 року №362 говорять: у разі використання електронного проїзного/перевізного документа на проїзд підставою для відшкодування витрат на його придбання є роздрукований на паперовому носії посадочний документ.

Але, поряд з цим,  існує норма пп.170.9.1 Податкового кодексу України: не є об’єктом оподаткування податком на доходи лише ті витрати, що засвідчені підтвердними документами, зокрема електронним квитками за наявності посадкового талона та документа про сплату.

Таким чином, одного електронного квитка для відшкодування витрат на оплату проїзду замало. Відряджений працівник має надати повний пакет електронно-квиткової документації і долучити його до Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.

 

Знову вимагають кошти під виглядом податківців

Останніми днями до суб’єктів господарювання телефонують невідомі особи, і, представляючись керівництвом Олександрійської ОДПІ, або діючи нібито від його імені, вимагають значну суму коштів для упередження небажаних фінансових санкцій, надання певних преференцій у бізнесі тощо.

Шановні підприємці! Олександрійська ОДПІ офіційно повідомляє, що посадові особи інспекції не мають жодного відношення до вказаних подій. Сподіваємося, що ви не дасте шахраям можливості зловживати вашою довірою та ошукати себе.

У разі надходження подібного роду дзвінків слід одразу повідомляти про такий факт за номером (0522) 36-69-43 або (0522) 36-69-42 «телефону довіри» відділу власної безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

 

Чи потрібний РРО: як податкова контролюватиме обсяг доходів у «єдинників»

На початку трохи історії. В липні 2015 року спрощенцям другої і третьої груп з обсягом річного доходу до 1 млн. грн. дозволили не застосовувати РРО. Виникло питання: як фіскальна служба має проконтролювати, чи не вийшов єдинник за межі цієї суми?

Наразі Уряд постановою від 13.07.2016 р. №439 затвердив порядок контролю за обсягом доходу платників єдиного податку другої і третьої груп – фізичних осіб – підприємців, досягнення якого (понад 1 млн. грн.) вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Згідно з Порядком для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Для отримання податкової інформації контролюючий орган:

– звертається до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу;

– проводить зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання стосовно платників єдиного податку;

– може проводити у порядку, встановленому Кодексом, за наявності підстав, передбачених підпунктами 78.1.1—78.1.18 ПКУ, документальну позапланову перевірку та за наявності підстав, визначених підпунктами 80.2.1—80.2.7 ПКУ, фактичну перевірку.

 

Доходи минулих років мають бути задекларовані

Шановні громадяни!

Якщо Ви за певних обставин не встигли або не змогли подати податкові декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік до 4 травня 2016 року, Вам необхідно в найкоротший термін звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації та подати податкові декларації.

При цьому звертаємо увагу, що, згідно п.179.7 ст.179 Податкового кодексу України, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Тобто, Вам необхідно подати податкові декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік та сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій Вами податковій декларації до 1 серпня 2016 року.

У разі порушення вищезазначених норм застосовуються такі види відповідальності:

– відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

– згідно зі ст.1641 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» від 7 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).

В разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25 %.

НачальникОлександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області  А.В.Тітекіна


Громадяни розпочали сплату податку на нерухомість за 2015 рік

Платники податку на нерухоме майно –  фізичні особи у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Ставки на 2015 рік на житлову та нежитлову нерухомість були встановлені минулого року рішеннями відповідних рад, але не вище 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року (24,36 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування для житла та не вище 1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості (12,18 грн.).

 Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Таким чином, з 1 липня 2016 року розпочався період сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. І вже є перші результати: фізичними особами, які обліковуються в Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області як платники податку на нерухомість, сплачено 17,3 тис.грн. цього податку.

За словами начальника Олександрійської ОДПІ Альона Тітекіної, податок на нерухомість є одним з найстаріших та найпоширеніших в міжнародній практиці. Це стабільне джерело фінансування місцевої інфраструктури.  Тому Олександрійська ОДПІ нагадує громадянам, що  відповідно до пп.266.10.1. п.266.10 ст.266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.


Звіти з ЄСВ за червень подаються за новою формою

Починаючи з 1 липня 2016 року звіти з єдиного соціального внеску за звітний період «червень 2016 року» та звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою затвердженою, затвердженою наказом Мінфіну від 11.04.2016 р. № 441, відповідно до Порядку та відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.

Новий звіт з ЄСВ доступний в оновленій версії ОПЗ 1.34 від 23.06.2016.   (сайт http://opz.org.ua/  або сайт ДФС України).

Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Також інформуємо, що підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами можна буде скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

 Разом з тим, повідомляємо, що Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 01 травня 2015 року та відповідно у форматах, визначених для таких форм.

Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період (абз.2 п.3 розділу V Порядку).

У разі виникнення питань, пов’язаних із надсиланням звітності платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.


Громадяни можуть сплатити земельний податок через каси сільських рад

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що платниками земельного податку є  власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі.

Порядок обчислення плати за землю встановлено статтею 286 Податкового кодексу України.

Нарахування фізичним особам сум такого податку проводиться органами фіскальної служби, які видають платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплатити земельний податок через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.


Потенційні отримувачі субсидії можуть дізнатися про стан обробки інформації щодо своїх доходів

Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

Зазначений сервіс надасть можливість у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС, як громадянам так і працівникам органів соціального захисту населення, вказавши при цьому реєстраційні дані фізичної особи.

Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

Для отримання інформації необхідно набрати зазначений номер, перевести телефон у тоновий режим (натиснути кнопку «*» – зірочка, або перевести перемикач на корпусі телефону/на слухавці у положення «Tone» (Тон)), набрати «0», дочекатися з’єднання з оператором, якому необхідно повідомити реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).


Чи можна продавати алкогольні напої на розлив?

 Відповідно до ст.1 Закону №481 та п.2 Правил №854 роздрібна торгівля алкогольними напоями – це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Згідно з частиною сьомою ст.15-3 Закону  №481 продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів. Аналогічна норма дублюється п.22 Правил №854.

Визначення терміну «підприємство громадського харчування» наведено в Правилах №219. Згідно з пунктами 1.5 та 1.6 Правил №219 заклади (підприємства) ресторанного господарства поділяються за типами: фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари – також на класи (перший, вищий, люкс).

Вибір типу закладу (підприємства) ресторанного господарства та класу ресторану або бару здійснюється суб’єктом господарської діяльності самостійно з урахуванням вимог законодавства України. Суб’єкти господарської діяльності у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу (підприємства) згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Вимоги, що пред’являються до виробничих, торговельних та побутових приміщень закладів (підприємств) ресторанного господарства, обладнання, інвентарю, переліку послуг, технологічних режимів виробництва продукції, встановлюються законодавством України.

Відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

 Отже, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право виключно підприємство ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 – 56.10 – 56.30. Зазначена норма стосується як підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, так і платників єдиного податку другої та третьої груп.

Начальник Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області  А. В. Тітекіна


Бухгалтери запрошуються на безкоштовний семінар

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», ВКК «Баланс-Клуб»
Управління Держпраці у Кіровоградській області
Кіровоградське обласне відділення ФСС з ТВП
Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у  Кіровоградській області

31 травня 2016 року запрошуємо бухгалтерів до участі у безоплатному  семінарі

В програмі семінару:

  1. Дотримання законодавства про працю
  2. Відповідальність за порушення
  3. Індексація заробітної плати
  4. ФСС з ТВП – зміни в законодавстві та звітність
  5. Зміни в податковому законодавстві
  6. Відповіді на запитання

Реєстрація розпочинається о 9:30, початок семінару о 10:00

Адреса: районний Будинок культури, м.Олександрія,  вул.Діброви, 27

Попередня реєстрація обов’язкова!  Для цього у колонці «Графік семінарів», що знаходиться на сторінці сайту http://balance.ua/ua/, потрібно знайти оголошення про семінар в м.Олександрія, або перейти за посиланням https://goo.gl/1S16h3 , заповнити форму-анкету, роздрукувати її, і лише потім натиснути «ГОТОВО». Роздруковану анкету, будь-ласка, візьміть із собою. До зустрічі!

 Контактна особа: Мироненко Оксана Олексіївна

Додаткова інформація за телефоном: 067-587-94-05

Прес-служба Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС  у Кіровоградській області


Борг з єдиного податку може призвести до втрати статусу «єдинника»

Спрощена система оподаткування є найзручнішою для фізичних-осіб-підприємців. Протягом вже декількох років вона змінюється, але все ж таки залишається на податковій ниві як один з найпростіших способів провадження підприємницької діяльності.

На сьогодні реєстрація платника єдиного податку є безстроковою, тобто не має необхідності щороку підтверджувати свій статус «єдинника». В цьому є спрощення податкових процедур. Єдине, що необхідно платнику єдиного податку  – не порушувати вимоги, прописані в Податковому кодексі України для обраної групи (першої, другої або третьої), своєчасно звітувати та проводити сплату єдиного податку.

В зв’язку з цим існують випадки, коли реєстрація платника єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Однією із підстав такого примусового анулювання є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у «єдинника».

Таким чином, платник єдиного податку, у якого виник податковий борг у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Таким чином, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення, фізична особа-підприємець вже не є платником єдиного податку.

У свою чергу, платники єдиного податку, які мають податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, зобов’язані самостійно перейти на сплату інших податків і зборів, тобто змінити спрощену систему оподаткування на загальну.

Одним з наслідків, який може спіткати суб’єкта, щодо якого відбулося скасування реєстрації платником єдиного податку, є відповідальність за незастосування РРО при здійсненні розрахунків. Для суб’єктів, які перебувають на загальній системі оподаткування застосування РРО є обов’язковим при здійсненні готівкових розрахунків. Тому, суб’єкту, щодо якого було анульовано статус платника єдиного податку, варто відразу після отримання інформації про анулювання  припинити всі готівкові розрахунки до того моменту, поки він не почне використовувати РРО.

Ще одним наслідком для колишніх платників єдиного податку, в яких обсяг обороту перевищував за останній рік 1 млн. грн., буде їх обов’язок зареєструватися платником ПДВ. У випадку, якщо платник податків не зареєструється платником ПДВ, то він все одно змушений буде сплачувати ПДВ, проте у нього буде відсутнє право на податковий кредит. Якщо ж суб’єкт не буде сплачувати ПДВ у встановлені строки, то йому доведеться крім ПДВ, сплатити додатково ще й штрафні санкцій у розмірі 25 % від суми податкового обов’язку.

Наступним наслідком скасування спрощеної системи оподаткування буде обов’язок сплачувати військовий збір, оскільки на відміну від платників єдиного податку, платники на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати військовий збір щорічно разом з податком на доходи.

При зміні спрощеної системи оподаткування на загальну платнику потрібно буде сплачувати з власних доходів податок на доходи, тому для зменшення сум, які необхідно буде сплатити, потрібно заздалегідь потурбуватися про наявність документів, які б підтверджувати витрати. У іншому ж випадку доведеться сплатити значну суму податків.

На сьогодні податковий борг протягом 5 послідовних місяців рахується за 40 фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку м.Олександрія та Олександрійського району. Такі особи є потенційними кандидатами на виключення з лав «єдинників». У разі наявності у зазначених осіб боргу станом на 1 червня 2016 року відповідно до п.299.10 Податкового кодексу України реєстрація платника єдиного податку буде анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області наполегливо рекомендує платникам єдиного податку заздалегідь проводити звірку щодо стану розрахунків із бюджетом, щоб унеможливити ситуацію, коли вам буде вручено рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку.

Радимо також регулярно перевіряти свій статус «єдинника» в банері «Інформація з реєстрів» на сайті Державної фіскальної служби.

 

Відбулася реорганізація територіальних органів фіскальної служби

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби», наказу ДФС України від 24.02.2016 №165 «Про реорганізацію деяких територіальних органів ДФС у Кіровоградській області», наказу Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області від 27.04.2016 №216 «Про внесення змін до організаційної структури та штатного розпису Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС  у  Кіровоградській області» реорганізовано Знам’янську ОДПІ Головного управління  ДФС у Кіровоградській області та Світловодську ОДПІ Головного управління  ДФС у Кіровоградській області шляхом приєднання до Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

У зв’язку із вищезазначеним приєднанням та відповідно до наказу ДФС України від 18.03.2016 №229 чисельність працівників Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  оптимізована та складає 109 осіб.

Таким чином, після проведення реорганізації до складу Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області входять: головний офіс Олександрійської ОДПІ, Знам’янське, Світловодське, Олександрівське, Онуфрієвське та Петрівське відділення.

 

Децентралізація та співпраця влади і фіскалів поповнюють місцеві бюджети

Протягом чотирьох місяців 2016 року місцеві бюджети Олександрійського району отримали від платників податків  29,5 мільйонів гривень надходжень, що на 11,2 мільйона більше, як торік. А загальна сума надходжень до бюджетів всіх рівнів – 44,4 млн.грн. податкових платежів (що на 40,6% перевищує минулорічний показник), – це безумовна ознака системної роботи  платників податків, фіскальної служби, виконавчої гілки влади та місцевого самоврядування Олександрійського району.

Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів району займає податок на доходи фізичних осіб – майже 50 відсотків, якого протягом 2016 року надійшло 14,5 млн. грн. Акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами сплачено  288,3 тис.грн.,  єдиного податку – 5,8 млн. грн. За рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 8,2 млн. грн.

Співпраця  фіскальної служби з органами місцевого самоврядування є хорошим майданчиком у реалізації багатьох важливих суспільних починань та перетворень, які потрібні громаді Олександрійщини.

«В умовах децентралізації доходи місцевого бюджету спрямовуються не тільки на сприяння розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу, а й створення нових робочих місць, залучення інвестицій, реалізацію соціальних програм та програм щодо підтримки сімей з дітьми, призначення допомоги і субсидій, надання пільг і компенсацій громадянам, які мають на це законне право. Тому  отримання «тіньового» доходу, прагнення окремих осіб будь-що обійти податкове законодавство  –неприпустимі речі для ідеї самостійності територіальних громад, – говорить начальник Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Альона Тітекіна. – Кожен голова територіальної одиниці повинен бути безпосередньо зацікавлений у належній податковій дисципліні платників, котрі живуть і працюють на його території. Разом ми можемо більше. Не можна допустити, щоб чиїсь дії чи, навпаки, бездіяльність, негативно впливали на динаміку наповнення місцевих бюджетів. Процеси децентралізації влади передбачають, що успішними будуть лише ті громади, де в першу чергу дбатимуть про роботу бізнесу в правовому полі».

Завершено деклараційну кампанію – 2016

Впродовж чотирьох місяців 1917 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі  44,4 млн.грн. За результатами проведених підрахунків до сплати належить  2,9 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 506,7 тис.грн. військового збору.

Доходи в сумі більше мільйона гривень задекларувало двоє мешканців Олександрійщини  на суму 4,4 млн.грн.

Найбільш активними  декларантами є громадяни, які тогоріч отримали кошти від продажу власної сільськогосподарської продукції. Ними подано 1406 декларацій на загальну суму 7,6 млн.грн. Податок на доходи при цьому склав 1,2 млн.грн.

Крім цього, 291 декларацію про майновий стан і доходи подали громадяни, які тогоріч отримали спадщину або майно за договором дарування, на суму 22,4 млн.грн. (нараховано 1,1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб); 23 декларації – орендарі ставків; 46 – громадяни з іноземними доходами; 34 – орендодавці нерухомого майна; 26 – громадяни, які отримали дохід як додаткове благо, в тому числі у вигляді основної суми боргу, прощеного кредитором (банком); 9 – спадкоємці-нерезиденти, 82 – інші декларанти.

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області висловлює подяку всім громадянам, які виконали свій конституційний та громадянський  обов’язок.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Запроваджено новий щомісячний звіт для роздрібних торгівців алкоголем та тютюном

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області у зв’язку з набранням чинності 21.04.2016 року наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення»  повідомляє, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом України № 481 ліцензії, подають до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній форміщомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за встановленою  формою.

Відповідно до Закону № 481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності (на виробництво, на оптову торгівлю, на роздрібну торгівлю), зокрема, суб’єкти господарювання, які мають ліцензії:

–           на роздрібну торгівлю: алкогольними напоями; сидром та перрі (без додавання спирту) – подають Звіт № 1-РА;

–           на роздрібну торгівлю тютюновими виробами –  подають Звіт № 1-РТ. (Далі-Звіти)

Суб’єкти господарювання, які отримали зазначені вище ліцензії, подають Звіти за формами № 1-РА та
№ 1-РТ починаючи з 1 травня до 10 травня за звітний період – квітень 2016 року.
  (Звіти в електронній формі подаються засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.)

Крім цього, розроблено електронні формати за новими формами, які розміщено на офіційному порталі ДФС України (sts.gov.ua) (розділ «Електронна звітність» – «Платникам податків про електронну звітність» – «Інформаційно-аналітичне забезпечення» – «Реєстр електронних форм податкових документів») для використання розробниками систем підготовки звітності.

В цьому ж розділі розмістять доопрацьоване безкоштовне програмне забезпечення для  формування, підписання та подання нових форм, починаючи з 01.05.2016.

Наголошуємо, що відповідно до статті 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, у розмірі 17 000 гривень.

 

Право на податкову знижку можна реалізувати до кінця року

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст.166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

– квитанціями;

– платіжними дорученнями;

– фіскальними або товарними чеками;

– прибутковими касовими ордерами;

– меморіальними ордерами тощо;

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

 

З 1 травня зросла мінімальна заробітна плата: що змінился в оподаткуванні

З 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.

Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ), якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).

Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).

На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

Також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня він дорівнює 36250 грн. (1450 грн. * 25).

Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:

– граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;

– сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;

– сума нецільової благодійної допомоги;

– ставки єдиного податку для I і II групи;

– ставки податку на нерухоме майно.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Добігає кінця деклараційна кампанія за підсумками 2015 року

Останній день подання Декларації про майновий стан і доходи – 3 травня 2016 року. Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області звертається до всіх громадян, які зобов’язані подати річну податкову декларацію – своєчасно виконайте свій обов’язок!

Це стосується осіб, які отримали в минулому році спадщину, майно за договорами дарування, одноосібників, осіб, які надавали в найм нерухомість, отримували іноземні або інвестиційні доходи, будь-які інші доходи, з яких не було сплачено податок на доходи та військовий збір.

Ми чекаємо на вас у Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ. Телефонуйте нам 7-30-29 або 7-34-28.

 

Декларування доходів при виїзді за кордон

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації зобов’язаний провести перевірку зазначених у декларації даних і видати довідку про сплату та про відсутність податкових зобов’язань.

Така довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі та надається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

 

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачують квартальні авансові внески

З 1 січня 2016 року для підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, введено обов’язок щоквартальної сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб.

Такі авансові платежі  розраховуються платниками самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до  20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (тобто до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Тобто, в 2016 році після закінчення кожного кварталу підприємець на загальній системі має обрахувати загальну суму отриманого доходу, загальну суму документально підтверджених витрат, чистий дохід. З суми чистого доходу за квартал необхідно сплатити 18% податку на доходи. За І квартал 2016 року сплата має бути проведена до 20 квітня, тобто 19 квітня – останній день.

При цьому Декларація про майновий стан і доходи в загальному випадку не подається. Декларацію за І квартал необхідно подати тільки тим підприємцям, хто перейшов на загальну систему оподаткування з 1 січня 2016 року. В цьому випадку останній термін її подання – 10 травня.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Остаточний розрахунок податку на доходи за звітний рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплачених протягом року авансових внесків на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику.

Рахунок, відкритий в ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, на який потрібно сплатити податок на доходи фізичних осіб за І квартал 2016 року, не змінився.

 

Договори добровільного страхування для отримання страхового стажу

Кожна людина замислюється про майбутню пенсію. Бувають випадки, коли страхового стажу недостатньо для її нарахування. Держава і законодавство дають можливість громадянам подумати про це заздалегідь і оформити договори страхування, які передбачають добровільну сплату єдиного соціального внеску.

З 1 січня 2016 року платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, та особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями.

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області запрошує фермерів та непрацюючих громадян скористатися можливістю набути страховий стаж для отримання в майбутньому пенсійних виплат. У разі складання договору добровільної участі на майбутній період, щомісяця сплачується мінімальний страховий внесок в сумі 22% від мінімальної зарплати, що з травня складатиме 319 гривень.

Для оформлення договору добровільної участі необхідно надати заяву за встановленою формою, в якій зазначається, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування ви бажаєте брати участь; копію трудової книжки (за наявності); копію документа, що посвідчує особу (кабінет №5 Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області, телефон 7-11-77).

 

Останній день сплати ЄСВ платниками єдиного податку-підприємцями

– 19 квітня

Фізичні особи – платники єдиного податку сплачують єдиний соціальний внесок за себе за підсумками кожного кварталу в термін до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. При цьому останнім днем сплати є 19 число. Якщо підприємці-єдинники сплачують ЄСВ за себе 20 числа після закінчення звітного кварталу і пізніше, нараховуються штрафні санкції. Тому для розрахунків з ЄСВ за І квартал 2016 року останній термін – 19 квітня.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених сум ЄСВ. Додатково на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення. Крім того, платники єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність. Мінімальний адміністративний штраф складає 680 грн.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


Спільне звернення Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та Олександрійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України та до керівників підприємств, представників бізнесових структур, підприємців Олександрійщини

Реалізація принципів соціальної справедливості, дотримання конституційних прав громадян є пріоритетним завданням нашої держави. Кожен роботодавець має усвідомлювати, що від його позиції із забезпечення гідної офіційної заробітної плати працівникам залежить підвищення рівня їх соціального захисту, зокрема розмір соціальних виплат.

Нагадуємо, що право громадян на соціальний захист згідно із законодавством України гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями.

У 2016 році податкове навантаження на фонд оплати праці суттєво скоротилося. Зниження ставки ЄСВ до 22%, що передбачене нещодавніми змінами до Податкового кодексу, дає додатковий ресурс, як на розвиток бізнесу так і на підняття реальної заробітної плати для кожного працівника. Така радикальна реформа єдиного соціального внеску потребує розуміння бізнесу, його відповідальності та позиції.

Підвищення рівня офіційної заробітної плати працівникам позитивно вплине на розмір соціальних виплат: лікарняних, допомоги по вагітності і пологах, допомоги у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомоги по безробіттю, пенсії за віком, по інвалідності та інших виплат, передбачених законодавством.

Для стабільного фінансово-економічного розвитку країни, соціального миру й злагоди як у суспільстві, так і в окремому колективі на підприємстві, установі, організації, просимо переглянути можливість підвищення заробітної плати працівникам та забезпечити право на належний соціальний захист.

За два місяці деклараційної кампанії олександрійці задекларували більше 8,5 мільйонів гривень

Олександрійською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області підведено проміжні підсумки задекларованих доходів громадян.

Так, за січень – лютий 2016 року 334 мешканця м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 8469,9 тис.грн. За результатами проведених підрахунків до сплати належить 726,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 127,0 тис.грн. військового збору.

Найбільш активними декларантами є громадяни, які тогоріч отримали кошти від продажу власної сільськогосподарської продукції. Ними подано 177 декларацій на загальну суму 1611,3 тис.грн.

Крім цього, 69 декларацій про майновий стан і доходи подали громадяни, які тогоріч отримали спадщину або майно за договором дарування на суму 6189,7 тис. грн., 11 декларацій – орендарі ставків, 40 – громадяни з іноземними доходами, 21– орендодавці нерухомого майна, 7 – громадяни, які отримали дохід як додаткове благо у вигляді основної суми боргу, прощеного кредитором, 6 – спадкоємцями-нерезидентами, 3 – іншими декларантами.

Нагадуємо, деклараційна кампанія триватиме до 1 травня 2016 року. Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації, яка затверджена наказом Мінфіну України від 02.10.2015 №859 .

При заповненні нової форми звітності платники декларують доходи та розраховують податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Консультації щодо порядку подання та заповнення декларації можна отримати в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ за адресою: м. Олександрія, вул. Пролетарська, 17, або телефонами: (05235) 7-34-28, 7-30-29.

 

Заповнення обов’язкових реквізитів податкової звітності

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків на правильність заповнення обов’язкових реквізитів під час подання податкових декларацій та розрахунків, а також звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пп.48.5. ст.48 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Наголошуємо, що відповідно до пп.66.4. платники податків – юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви.

Контролюючий орган під час проведення перевірки поданої платником податків звітності має можливість виявити розбіжність даних про бухгалтера та керівника суб’єкта господарювання. Згідно з пп.48.7 ст.48 податкова звітність, складена з порушеннями норм ст.48, не вважається податковою декларацією. Таким чином, за наявності виявлених розбіжностей податкова звітність вважається не поданою.

 

Кампанія декларування – 2016: доходи від двох і більше податкових агентів

Однією з особливостей Кампанії декларування у 2016 році є те, що фізичні особи, які протягом 2015 року отримували дохід від двох та більше податкових агентів, подають декларацію про майновий стан та доходи востаннє у зв’язку із змінами, внесеними до ст.167.1 Законом України від 24.12.2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Обов’язок подавати декларацію такими громадянами встановлено абз. «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI в редакції, яка діяла до 01.01.2016 року.

Згідно з вказаною нормою:

по-перше, декларувати потрібно лише конкретний вид доходу, а саме зарплату та винагороди за цивільно-правовими договорами.

по-друге, декларуються такі доходи лише у випадку їх отримання від податкових агентів.

по-третє, декларувати потрібно доходи, отримані від двох та більше податкових агентів.

по-четверте, декларувати потрібно доходи лише в тому разі, якщо загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. У 2015 році ця сума становила 146160 грн.

Нагадуємо, що податковим законодавством встановлено строк для подання декларації – до 01 травня року, що настає за звітним.

При отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1 до декларації про майновий стан та доходи.

 

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


Надходження акцизного податку на Олександрійщині з початку року перевищили 2 млн. грн.

За словами начальника Олександрійської ОДПІ Альони Тітекіної, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку року привніс до бюджетів сіл, селищ Олександрійського району та міста Олександрія 2012,8 тис. грн. При цьому прогнозні показники січня виконано стовідсотково.

«В основному зберігається наступне співвідношення при сплаті акцизного податку з роздрібу: близько 70% податку надходить від продажу бензину, інших нафтопродуктів та скрапленого газу, решта – від реалізації алкоголю та тютюнових виробів», – зауважила керівник.

Нагадуємо, що з 1 березня 2016 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), що призвана ліквідувати мінімізацію податкових зобов’язань з акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів.

За словами Голови ДФС України Романа Насірова у більшості випадків з метою такої мінімізації суб’єкти господарювання використовували декларування нафтопродуктів для комерційного використання та реалізацію пального без реєстрації через реєстратори розрахункових операцій, внаслідок чого місцеві бюджети по країні у 2015 році втрачали близько 80 млн. грн. в місяць. Виявлені факти стануть предметом перевірок у 2016 році.

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі – платники податку) до початку здійснення реалізації пального.

Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301. Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді

Звертаємо увагу, що у разі подання Заяви до 01.03.2016 датою реєстрації платником податку осіб, якими подані такі заяви, є дата, що відповідатиме першому дню перехідного періоду – 01.03.2016.

У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


Підсумки кампанії декларування-2016 на Олександрійщині

210 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 7512,6 тис.грн. Податок на доходи фізичних осіб з таких доходів склав 544,5 тис.грн., з яких 88 громадян вже сплатили 132,1 тис. грн. Граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 1 серпня 2016 року.

Найбільш активними декларантами є громадяни, які отримали в 2015 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 68 декларацій на загальну суму доходу 6189,7 тис.грн, до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 309,5 тис.грн. Одноосібниками подано 71 декларацію, задекларовано 683,9 тис.грн. доходу, нараховано 109,4 тис грн. податку на доходи.

 

Кампанія декларування-2016: інвестиційний прибуток

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу.

Не підлягають оподаткуванню та не подається податкова декларація у разі, якщо  дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у 2015 році не перевищує 1710 гривень.

Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами здійснюється у додатку Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи. Нову форму та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859.  Слід враховувати, що інвестиційний прибуток за 2015 рік оподатковується за ставкою податку на доходи 20 відсотків та за ставкою військового збору 1,5%.

Таким чином, громадяни, які в 2015 році отримали інвестиційний прибуток   зобов’язані до 1 травня 2016 року подати до фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Консультаційну допомогу щодо її заповнення можна отримати в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ.

 

Кампанія декларування-2016: доходи від реалізації продукції тваринництва

При продажу власної продукції тваринництва отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2015 -121 800 грн.)

Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Оподатковується такий дохід за ставкою 15% (або 20% – у випадку перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).

Таким чином, продавці власної продукції тваринництва, які отримували торік доходи що підлягають оподаткуванню згідно норм ПКУ, зобов’язані до 1 травня 2016 року подати до фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Консультаційну допомогу щодо її заповнення можна отримати в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ.

 

Сплата податків зі свого банківського рахунку за третіх осіб заборонена

Останнім часом при сплаті податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів почастішали випадки, коли з розрахункового банківського рахунку підприємства або підприємця проводиться сплата податків за інших суб’єктів господарювання. Причини на те можуть бути різними. Такі ситуації є доволі поширеними, коли, наприклад, підприємцями є декілька членів родини, або власником чи директором декількох підприємств є одна і та ж особа.

Олександрійська ОДПІ застерігає тих платників, якими здійснюються сплата за третіх осіб – такі розрахунки заборонено законодавством. На практиці це обертається тим, що всі кошти, сплачені з розрахункового рахунку платника за інших осіб, зараховуються виключно по особовому рахунку такого платника. Для прикладу, якщо батько-підприємець розрахувався по податках зі свого розрахункового рахунка за сина-підприємця, сплата зарахується саме батькові, а у сина суми так і залишаться несплаченими.

Податковим кодексом України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, – податковим агентом, або представником платника податку. Крім цього, забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам (п.87.7 статті 87 Податкового кодексу України).

Змінилася назва вулиці – чи треба повідомляти фіскальну службу

Чи необхідно суб’єкту господарювання вносити зміни до облікових даних, якщо відбудеться перейменування назви міста, вулиці? Це питання незабаром набуде актуальності для всіх платників. Державна фіскальна служба надає наступне роз’яснення.

Є два моменти, на яких слід зосередити увагу.

Якщо змінюються відомості, які включаються до Єдиного державного реєстру, платники податків повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР у державного реєстратора та не подають до податкової заяви за формами 1-ОПП та 5-ОПП. Якщо ж відбуваються зміни, відомості про яких не включаються до ЄДР, платники податків повинні подати заяву за формами 1-ОПП або 5-ОПП з інформацією про такі зміни до податкового органу за місцезнаходженням або місцем проживання.

 

Нова форма податкової накладної застосовується з 1 квітня

Наказом №1307 від 31 грудня 2015 року Мінфін затвердив нову форму податкової накладної. Вона суттєво відрізняється від звичної форми. Оскільки зазначений наказ набуде чинності з першого числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування, то застосовувати нову форму податкової накладної потрібно буде тільки з 1 квітня 2016 року.

Стисло зазначимо про основні нововведення.

Отже, у формі податкової накладної помітними є такі зміни:

  • з’явилися нові поля для відміток про зведену податкову накладну, а також для податкової накладної, складеної на звільнені від ПДВ операції. При цьому для податкових накладних, які складаються з метою компенсації раніше нарахованого податкового кредиту, ввели свій умовний податковий номер «600000000000»;
  • в новій формі податкової накладної немає таких реквізитів, як місцезнаходження та номери телефонів продавця та покупця, вид цивільно-правового договору, форма розрахунків;
  • у табличній частині з’явилися два розділи А і Б:

розділ А призначений для зазначення підсумкових даних про обсяги постачання та суми ПДВ,

розділ Б — для відомостей про товар або послугу, що поставляється;

  • потрібно буде вказувати код ставки, а саме:

20 – основна ставка в розмірі 20 відсотків;

7 – ставка в розмірі 7 відсотків;

901 – експорт за нульовою ставкою;

902 – інше постачання за нульовою ставкою, крім експорта;

903 – звільнені від оподаткування операції.

  • також потрібно буде зазначати код пільги. Заповнювати цю графу доведеться при складанні податкової накладної на звільнені операції згідно зДовідником податкових пільг.

 

В червні відбудеться черговий етап податкової реформи

Плани Державної фіскальної служби на поточний рік, новації у роботі митниць та детінізація економіки стали основними темами обговорення під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з членами Європейської Бізнес Асоціації, яка відбулася 23 лютого.

Так, за словами керівника ДФС, першочерговим завданням служби на 2016 рік є продовження роботи над податковою реформою. У поточному році необхідно ухвалити низку змін до Податкового кодексу, які дозволять уникнути двозначного трактування окремих норм. Крім того, необхідно повернутися до минулорічних напрацювань у питаннях адміністрування податків для їх подальшого законодавчого втілення.

«Для ефективного впровадження новацій всі зміни до Податкового кодексу повинні бути ухвалені до 1 червня. Так і ми, і бізнес отримаємо час для адаптації до нових умов роботи. ДФС бере участь у цих законотворчих процесах і як користувач, і як експерт. Але без підтримки бізнесу ми не зможемо прибрати з Податкового кодексу ті норми, які викликають спірні питання у платників податків», – підкреслив Роман Насіров.

Він закликав бізнес до активної участі в удосконаленні Податкового кодексу та підтримки ДФС у впровадженні податкової реформи.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Неприбуткові організації можуть здійснювати комерційну діяльність

Минулий рік приніс суттєві новації для неприбуткових установ і організацій. Варто згадати про них саме на початку цього року, оскільки керівникам та бухгалтерам неприбуткових організацій слід провести певні важливі дії, щоб залишитися в реєстрі неприбуткових установ.
З 13 серпня минулого року вдосконалено регулювання правового статусу і оподаткування неприбуткових організацій Законом України від 17 липня 2015 року №652 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій».
Неприбутковими вважаються підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств.
Неприбуткові організації можуть здійснювати комерційну діяльність (не заборонену вітчизняним законодавством) і не оподатковувати отримані доходи податком на прибуток. Але для цього необхідно, щоб такі доходи використовувалися виключно для фінансування видатків на утримання організації, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
У разі встановлення контролюючим органом факту використання доходів для цілей інших, ніж передбачені установчими документами, це є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ і нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм Податкового кодексу.
Отже, якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, то така неприбуткова організація зобов’язана подати у місячний термін звіт про використання доходів неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
При цьому податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Впродовж 2016 року неприбуткові організації мають змінити установчі документи

З метою дотримання умов щодо перебування в Реєстрі неприбуткових установ і організацій такі установи мають відповідати чотирьом вимогам.
Перше вимога. Неприбуткова організація має бути створена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність такої організації. Таким чином, в установчих документах має бути посилання на відповідний закон. Наприклад, для садових, дачних, гаражних кооперативів, житлово-будівельних кооперативів таким документом є Закон України від 10 липня 2003 року № 1087 «Про кооперацію». Для благодійних організацій визначено свій профільний закон, для релігійних – свій, і так далі.
Друга вимога. Установчі документи неприбуткової організації повинні містити заборону розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників, членів такої організації, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску).
Третя вимога. Установчі документи неприбуткової організації повинні передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Зазначена умова з 1 січня 2016 року не поширюється на об’єднання та асоціації ОСББ.
Четверта вимога. Неприбуткова організація має бути внесена до відповідного Реєстру. До затвердження Кабінетом Міністрів Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій діє Положення про Реєстр, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37.
Таким чином, Податковий кодекс зобов’язує неприбуткові організації до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до вищезазначених норм та у цей самий строк, тобто впродовж 2016 року, подати копії таких документів до контролюючого органу, а саме до 305 кімнати Олександрійської ОДПІ. Телефон для довідок 7-32-34. Якщо такі дії не відбудуться, установа втратить статус неприбуткової, і буде платником податку на прибуток на загальних підставах.

Оподаткування перехідних лікарняних та відпускних

З 1 січня 2016 року податок на доходи обраховується за єдиною ставкою 18%, а ЄСВ за єдиною ставкою нарахувань 22% при повній відсутності утримань.
Отже, по податку на доходи фізосіб роботодавець має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів і утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування.
Таким чином, суми лікарняних, нарахованих і виплачених у січні 2016 року за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 1 січня, тобто 15 або 20 відсотків в залежності від суми.
Разом з тим, суми відпускних, нарахованих та виплачених у грудні місяці 2015 року за січень 2016 року, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу січня місяця та оподатковуються за ставкою 18 відсотків.
Щодо єдиного соцвнеску частиною 4 статті 9 Закону про ЄСВ визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування заробітної плати.
Таким чином, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування у розмірі 22%. Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за діючими на той момент ставками ЄСВ за класами професійного ризику за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Декларування спадщини та подарованого майна

Набирає обертів кампанія декларування доходів громадян за підсумками минулого року. Щороку найбільш чисельною категорією декларантів є громадяни, котрі отримали спадщину або майно за договорами дарування.
Цього року правила оподаткування щодо такої категорії не змінилися.
Вартість власності, що успадковується чи отримується в подарунок членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. У разі, якщо не сплачується податок на доходи, не сплачується і військовий збір.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Якщо спадщина або майно за договором дарування отримано від осіб, які мають другий ступінь споріднення, із оціночної вартості майна сплачується 5% податку на доходи, якщо обидві сторони є резидентами України; 15 або 20% податку на доходи (в залежності від суми спадщини), якщо одна зі сторін є нерезидентом України. Військовий збір сплачується за ставкою 1,5%, базою для його нарахування є також оціночна вартість майна. Сплата військового збору проводиться до нотаріального оформлення спадщини, податок на доходи сплачується вже під час декларування.
Отже, якщо минулого року громадянин отримав спадщину чи майно за договором дарування, військовий збір має бути сплачений під час вчинення нотаріальних дій, а податок на доходи фізичних осіб слід сплатити до 1 серпня 2016 року. Термін подання Декларації про майновий стан і доходи – по 30 квітня 2016 року включно.

 

Офіційно про податкові новації – 2016

12 лютого 2016 року відбудеться Всеукраїнський семінар-форум «Офіційно про податкові новації – 2016». Місце проведення форуму – конгрес-хол ДФС України за адресою м.Київ, Львівська площа, 8. Початок семінару-форуму об 11.00 год.
В програмі: лекційний блок керівників структурних підрозділів ДФС України щодо податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи та єдиного соцвнеску, кава-брейк та дискусійний блок до 16.00 год. з відповідями на письмові запитання та запитання із залу.
Ви почуєте офіційні тлумачення нових норм податкового законодавства, які набули чинності з нового року.
Детальну інформацію щодо проведення заходу можна отримати в Олександрійській ОДПІ за телефоном 7-34-28.

Декларування доходів, отриманих громадянами від надання послуг репетиторства

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.
Тобто, громадяни, які отримували у минулому році доходи не від податкових агентів, зокрема, від надання послуг репетиторства іншим громадянам, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов’язання.
Сума податкового зобов’язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Втручання у справи сумлінних платників податків – мінімальне

Податки є найбільш важливим і впливовим інструментом регулювання економічних відносин та інтересів держави, регіонів, підприємств і громадян. Проте не всі платники податків сумлінно виконують свої обов’язки перед державою, а вдаються до порушень податкового законодавства – від несвоєчасної сплати податків і зборів до умисного ухилення від їх сплати.
Фіскальна служба створює сприятливі умови платникам податків для ведення легального бізнесу і постійно приймає нові кроки в цьому напрямі.
За рахунок застосування ризикоорієнтованої системи, змінився підхід до проведення податкових перевірок. Максимальна увага приділяється аналітичній роботі із мінімальним втручанням у справи сумлінних платників податків. Олександрійська ОДПІ здійснює контрольно-перевірочну роботу виключно щодо тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки певних вагомих ризиків.
Впродовж 2015 року працівниками Олександрійської ОДПІ було проведено 10 планових та 54 позапланові документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких донараховано 10298 тис.грн. податкових зобов’язань.
Крім цього, проведено 9 документальних планових перевірок фізичних осіб – підприємців згідно плану — графіку, 244 документальні позапланові перевірки фізичних осіб – підприємців в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності. За результатами перевірок донараховано 357,6 тис.грн.
Одними з поширених порушень норм Податкового кодексу України, які виявляються під час проведення документальних перевірок, є невключення до складу доходів суми безнадійної кредиторської заборгованості за отримані послуги в минулих звітних періодах, яка залишається не стягнутою після закінчення строку позовної давності; включення до складу собівартості продукції вартості робіт (послуг), не підтверджених первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


Спрощена система оподаткування в 2016 році

Спрощена система оподаткування в новому році кардинально не змінилася. Тобто перебувати у першій, другій та третій групах єдиного податку можна на тих самих умовах, як і раніше. Тільки от в зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати, з 1 січня зросли ставки єдиного податку для першої та другої груп, які сплачуються щомісячно не пізніше 20 числа за поточний місяць, тобто не пізніше 20 січня за січень, не пізніше 20 лютого за лютий і так далі.

Зокрема, єдинники першої групи з 1 січня 2016 року сплачують 137,80 грн. щомісячно – це 10% від мінімальної зарплати 1378 грн., єдинники другої групи – сплачують 275,60 грн. щомісячно – це 20% від мінімальної зарплати 1378 грн.

Для платників єдиного податку третьої групи дещо змінилися критерії. З 1 січня 2016 року платниками єдиного податку можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи, у яких обсяг доходів не перевищує 5 млн.грн. В 2015 році ця межа складала 20 млн.грн. Також на третій групі зросли ставки єдиного податку – тепер вони складають 5% без ПДВ та 3% з ПДВ. Для порівняння: в 2015 році було відповідно 4 та 2%.

Терміни подання декларацій з єдиного податку, терміни сплати єдиного податку не змінилися. Тобто єдинники першої та другої груп подають декларації з єдиного податку за 2015 рік до 1 березня 2016 року, а єдинники третьої групи – до 9 лютого. Звертаємо увагу, що декларація з єдиного податку має нову форму, затверджену наказом Мінфіну України від 19 червня 2015 року № 578.

Документ до консультації: Закон України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

 

Єдиний соціальний внесок в 2016 році

Головне щодо єдиного соцвнеску: загальну ставку нарахування ЄСВ знижено до 22%. Тобто з 1 січня 2016 року класів професійного ризику більше не існує, а є загальна для всіх ставка нарахування ЄСВ 22%. Виключення складає тільки зменшена ставка ЄСВ на зарплату інвалідів для підприємств 8,41% та підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів – вони не змінилися.

Утримання ЄСВ з працівників скасовані. Найпоширенішими серед утримань були утримання із зарплати 3,6%, з лікарняних та з допомоги по вагітності та пологах 2%, з договорів цивільно-правового характеру 2,6% тощо. На сьогодні всі ці утримання відмінено. Причина цього – змінився перелік платників ЄСВ, з якого виключено вищезазначені категорії.

Водночас залишилось незмінним правило донарахування ЄСВ з розміру мінімальної зарплати у разі, якщо нарахована зарплата є меншою за мінімальну. Тобто, наприклад, якщо зарплата найманого працівника є меншою за 1378 грн. і такий працівник не є сумісником і не працює за договором цивільно-правового характеру, то ЄСВ-нарахування за нього треба сплачувати не з фактичної зарплати, а з мінімальної. Це правило діяло в 2015 році і не змінилося в 2016-му.

Який розмір ЄСВ тепер мають платити підприємці?

Як відомо, вони сплачують ЄСВ у двох випадках: за себе і за найманих працівників.

За найманих працівників йшлося вище: утримання відсутні, ставка нарахувань 22%.

За себе ж для єдинника мінімальна сума ЄСВ з 1 січня складає 303,16 грн. Саме стільки ви отримаєте, якщо помножите мінімальну зарплату 1378 грн. на ставку ЄСВ 22%. Платіж ЄСВ 303,16 грн. не буде змінюватись до травня 2016 року, а ось у травні, а потім ще в грудні 2016 року знову відбудуться чергові підвищення мінімальної зарплати, а значить буде зростати і ЄСВ.

На єдиному податку термін сплати ЄСВ – до 20 числа місяця після кожного кварталу, наприклад до 20 квітня за І квартал ви сплачуєте потрійну суму ЄСВ 303,16 грн. х 3 (для зручності можна проводити оплату щомісяця по 303,16 грн.).

При цьому останнім днем сплати є 19 число. Звертаємо на це особливу увагу, тому що дуже багато платників вважають останнім днем сплати ЄСВ 20 число. Це не вірно. Якщо сплата буде здійснена 20 числа, вже будуть мати місце штрафні санкції. Тому для розрахунків з ЄСВ за 4 квартал 2015 року останній термін – 19 січня. Важливо: за підсумками будь-яких періодів 2015 року ЄСВ необхідно сплатити за ставками того ж таки 2015 року.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених сум ЄСВ. Додатково на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення. Крім того, платники єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність. Мінімальний адмінштраф складає 680 грн. Не застосовуються штрафні санкції до осіб, мобілізованих на військову службу. Підставою є копія військового квитка.

Нагадуємо, що ЄСВ нараховується лише в межах максимальної бази нарахування. В 2015 році такою межею були 17 прожиткових мінімумів. В 2016-му якщо сума заробітної плати перевищує 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (тобто 34450 грн.), то ЄСВ платимо лише з цієї суми, а з суми перевищення ЄСВ вже не сплачується.

Терміни звітування з ЄСВ не змінилися. Фізичні особи – підприємці, і на загальній, і на спрощеній системах, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Якщо ж наймані працівники є, звіт з ЄСВ подається роботодавцем щомісяця не пізніше 20 числа за минулий місяць.

Документ до консультації: Закон України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

 

Податок на доходи та військовий збір у 2016 році

Нововведення з податку на доходи фізичних осіб наступні: з 1 січня 2016 року застосовується єдина загальна ставка 18% замість двох раніше діючих – 15% та 20%. Тобто тепер ставка не залежить від розміру доходу.

Загальна податкова соціальна пільга складає 50% мінімальної зарплати, тобто 689 грн. Підвищені пільги мають відповідно 1033,50 та 1378 грн.

Граничний розмір для застосування податкової соціальної пільги складає в 2016 році 1930 грн.

Для нарахування податку на доходи фізичних осіб слід від нарахованої суми зарплати відрахувати суму податкової соціальної пільги і помножити на 18%. При цьому вже не віднімається сума утримань з ЄСВ, оскільки вони скасовані.    Військовий збір залишається і в 2016 році. Ставка незмінна – 1,5%.

Підприємці на загальній системі оподаткування за підсумками 2015 року вперше будуть сплачувати військовий збір з суми чистого доходу. Це передбачає і нова форма Декларації про майновий стан і доходи. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування – до 19 лютого 2016 року. На відміну від загальної системи, платники єдиного податку за себе військовий збір не сплачують.

Документ до консультації: Закон України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

 

Стартувала кампанія декларування-2016

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центр обслуговування платників (кімната 206, вул.Пролетарська, 17, Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області) працюватиме за подовженим режимом роботи (до 20.00 год). У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Декларування триває з 1 січня по 30 квітня. Обов’язковому декларуванню підлягають доходи, отримані протягом 2015 року від спадщини та дарування, іноземні та інвестиційні доходи, доходи одноосібників, від надання в оренду майна, здачу в найма житла, а також інші доходи, з яких протягом року не було утримано податок на доходи та військовий збір.

Сплатити визначені в декларації суми необхідно до 1 серпня 2016 року.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

 

Податкова запрошує на семінар

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області запрошує всіх суб’єктів господарювання (юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців) та громадян на безкоштовний семінар на тему: «Зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів з питань податкового законодавства в 2016 році». Семінар відбудеться 22 січня 2016 року о 10-00 год. в приміщенні районного Будинку культури за адресою: вул Діброви, 27.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Графік роботи Центру обслуговування платників Олександрійської ОДПІ на Новорічні та Різдвяні свята

 

31 грудня 2015 року – робочий день до 17 год. 00 хв.

1 січня 2016 року – вихідний день

2 січня 2016 року – робочий день у режимі  чергування до 16 год. 00 хв.

3 січня 2016 року – вихідний день

4 січня 2016 року – робочий день до 18 год. 15 хв.

5 січня 2016 року – робочий день до 18 год. 15 хв.

6 січня 2016 року – робочий день до 17 год. 00 хв.

7 січня 2016 року – вихідний день

8 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 18 год. 00 хв.

9 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 16 год. 00 хв.

10 січня 2016 року – вихідний день

 

Прес-служба Олександрійської ОДПІ

ГУ ДФС у Кіровоградській області


Чи переноситься термін сплати податків і зборів у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).

Правову позицію з питання застосування пункту 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України висловлено Верховним судом України у постанові від 09.06.2015 по справі №21-18а15, у якій визначено, що у разі, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем. Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

календарному року, крім випадків, передбачених пп. 49.18.4 та 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Згідно із пунктом 49.20 ст. 49 Податкового кодексу України, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

 

Податок на прибуток зменшується на суму сплаченого податку на нерухомість

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку).

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки).

При цьому, авансовий внесок з податку на майно, сплачений за IV квартал 2015 року до 30 січня 2016 року, зменшує податок на прибуток, нарахований за 2015 рік.

Сума нарахованого та сплаченого податку на майно відображається у рядку 16.2 додатка ЗП до рядка 16 ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» до декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом МФУ від 20.10.2015 №897.

Зазначена норма визначена  п.п. 134.1.1 ст. 134, п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України та п. 18 П(С) БО 16 «Витрати», затвердженого наказом МФУ від 31.12.1999 № 318.

 

Мільйон гривень щомісяця отримує від Олександрійщини українська армія

З початку 2015 року платники податків Олександрійщини на зміцнення обороноздатності держави перерахували до державного бюджету 13 мільйонів 125 тисяч гривень, з них в грудні – 1 мільйон 103 тисячі гривень.

«Військовий збір є збором, що зумовлений сьогоденням. З кожної копійки доходу 1,5% перераховується на підтримку Збройних Сил України. Істотним чинником, який впливає на надходження військового збору, є легалізація трудових стосунків і недопущення працедавцями виплати заробітної плати в «конвертах», – зазначає Альона Тітекіна, начальник Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Очільник інспекції нагадує про відповідальне відношення до нарахування і сплати військового збору, адже недотримання законодавчих вимог тягне за собою застосування штрафних санкцій і пені.

Заступник начальника Олександрійської ОДПІ  Головного управління ДФС у Кіровоградській області  Н.М.Горлачова

Громадяни, які звернулися за субсидіями, зможуть отримати інформацію про стан обробки запитів щодо їх доходів

З 20 листопада Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС.

Контактний телефони для отримання інформації:

0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

Загалом, з 1 травня 2015 року ДФС оброблено та надано інформацію про доходи фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, по 10 мільйонах запитах від 669 структурних підрозділів соціального захисту населення.

 

Важливо для бухгалтера: правильно відображайте ознаки доходу у формі 1ДФ

При аналізі форми 1ДФ за І та ІІ квартал 2015 року виявлено, що дуже багато платників відображають в 1ДФ звичайні підзвітні суми за ознакою доходу «118».

Олександрійська ОДПІ нагадує, що в податковому розрахунку за формою 1ДФ під ознакою доходу «118» відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, тільки якщо вони надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки. В інших випадках кошти, що видані на відрядження під звіт, відображати у 1ДФ не потрібно.  Це призводить до викривлення інформації у формі 1ДФ, і потребує від бухгалтерів додаткових пояснень.

Аналогічна ситуація з відображенням в 1ДФ по кожному працівнику окремо суми єдиного соціального внеску, що вноситься за рахунок роботодавця.

За ознакою доходу „133” в податковому розрахунку 1ДФ передбачено відображення сум ЄСВ платника податку, що вносяться за рахунок його роботодавця у розмірах, визначених законом.

Оскільки на сьогодні ще не введено норми щодо перерахування внесків до Накопичувального фонду за кожного працівника, то до набрання чинності закону про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду не потрібно заповнювати ознаку доходу „133” у податковому розрахунку ф.1ДФ.

Власникам касових апаратів: в 2016 році всі чеки РРО повинні мати електронний вигляд

Користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), було встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Такий перехідний період цього року завершується, і це означає, що з 1 січня 2016 року кожний реєстратор розрахункових операцій має подавати по електронних каналах зв’язку не тільки Z-звіти, які містять підсумкову інформацію про денний обсяг доходу, а й інформацію про кожний фіскальний звітний чек.

Нагадуємо власникам РРО, котрі ще не здійснили чергове доопрацювання касової техніки, про необхідність відвідати сервісний центр для забезпечення вашого РРО функцією почекової передачі інформації.

З 01.01.2016 року відповідно до п.5 ст.17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено відповідальність у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

Зазначена норма передбачена пунктом 8 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 року №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (із змінами, внесеними Законом №71-VIII від 28.12.2014).

 

Легалізація трудових відносин

Легалізація найманої праці і заробітної плати, виведення доходів із «тіні» – саме таким руйнівним тенденціям намагаються щоденно запобігати працівники Олександрійської ОДПІ. Такі негативні явища спричиняють збитки не лише економіці країни, регіону і міста, а й громадянам, позбавляючи їх соціальних гарантій.

«Недальновидною є позиція, що зарплата «у конвертах» – це спокусливо, мовляв, на декілька сотень гривень можна отримати більше. Адже з іншого боку, працівник, який отримує зарплату «у конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Як приклад, останніми тижнями легалізовано четверо найманих працівників у трьох фізичних осіб – підприємців. Таким працівникам визначено зарплату у законодавчо встановленому мінімальному розмірі – 1378 гривень», – говорить заступник начальника Олександрійської ОДПІ Ніна Горлачова


 

Цьогоріч олександрійці сплатили 265 мільйонів єдиного соцвнеску

Олександрійська ОДПІ нагадує платникам ЄСВ, що у разі, якщо за період з 1 вересня 2015 року було здійснено нарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати 1 218 гривень, необхідно здійснити донарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становить з 1 вересня 2015 року 1 378 гривень.

Також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування за якими проводились до 1 вересня 2015 року.

Отже, за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2015 року.

У разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються.

«За рахунок сплати єдиного соціального внеску платниками, які обліковуються в Олександрійській ОДПІ, надходження ЄСВ за 10 місяців 2015 року становлять 265 млн 565 тис.грн. Якщо цей показник порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то цьогоріч сплачено на 18 млн 338 тис. грн більше, – зазначає в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Пашко.

 

Пільги зі сплати земельного податку фізичним особам

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю – Податковим кодексом України.

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Використання землі в Україні є платним.    Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Щодо пільг зі сплати земельного податку, то відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються такі категорії громадян:

інваліди першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Тобто, якщо фізична особа має право на пільги щодо сплати земельного податку, та використовує земельну ділянку (оформлену або неоформлену) за кожним видом використання в межах граничних норм, то їй надано право на звільнення від сплати земельного податку.

В свою чергу пільги щодо сплати земельного податку мають бути підтверджені копіями відповідних документів.

 

З якого періоду платники єдиного податку мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій?

Законом України від 01 липня 2015 року №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23 липня 2015 року, пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України викладено у новій редакції, зокрема визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, зобов’язані з 01 жовтня 2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратори розрахункових операцій, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01 січня 2016 року при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з метою визначення необхідності застосування реєстратора розрахункових операцій повинні самостійно визначити перевищення обсягу доходу понад 1 мільйон гривень. При цьому враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік. Обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 1 мільйон гривень) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України включаються до складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

Заступник начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області Н.М.Горлачова


Підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня

До 1 вересня 2015 року мінімальна заробітна плата складала 1218 грн., а починаючи з 1 вересня 2015 року – вже 1387 грн. Таким же є і розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В зв’язку з таким підвищенням необхідно сказати про виплати, на які впливає зміна мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму.

Найголовніше – це зміна розміру єдиного соціального внеску.

Мінімальний розмір ЄСВ за місяць для підприємців-єдинників першої, другої та третьої груп «за себе» тепер складає 478,17 грн. Вперше таку суму ЄСВ треба сплатити за вересень. Тобто при розрахунках за третій квартал сума ЄСВ єдинника «за себе» складатиме 422,65 грн. за липень, стільки ж за серпень і 178,17 грн. за вересень. Разом за третій квартал єдинником «за себе» має бути сплачено 1323,47 грн. Термін сплати – до 20 жовтня.

Якщо ваш працівник працює на мінімальну зарплату, з 1 вересня ви маєте її збільшити. При цьому збільшиться і сума податку на доходи, і сума військового збору, які утримуються із зарплати. Наголошую, що розмір податкової соціальної пільги до кінця року не зміниться. Як і раніше, він складає 609 грн., підвищена пільга має 913,50 грн.

Розмір єдиного соцвнеску з найманих працівників теж підвищиться, оскільки зросла зарплата. Якщо у працівників зарплата менше мінімальної, то ЄСВ-нарахування ви маєте взяти з мінімальної. Наприклад, ваш відсоток нарахувань – 36,8%. Значить, беремо 36,8% від мінімальної зарплати в 1378 грн., і отримуємо 507,10 грн. ЄСВ за кожного найманого працівника.

Зростуть і ЄСВ-утримання, оскільки 3,6% береться із фактично виплаченої зарплати.

Розмір єдиного податку для першої та другої груп до кінця року не зміниться. Як і раніше єдинники першої групи сплачують 121,80 грн. (10% від мінімальної зарплати станом на 01.01.2015), єдинники другої групи – 243,60 грн (20% від мінімальної зарплати станом на 01.01.2015). А от з 1 січня 2016 таке підвищення відбудеться. Тому будьте уважні – платіж єдиного податку за січень в січні буде вже більшим. Яким саме, буде залежати від розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня 2016 року.

 

Нові форми звітності для платників єдиного податку

Наказом Міністерства фінансів України №578 від 19.06.2015 затверджено нові форми декларації для єдинників-юридичних та фізичних осіб.

Для юридичних осіб: платники єдиного податку – юридичні особи мають подати декларацію з єдиного податку за 9 місяців вже за новою формою. Нова форма використовується єдинниками-юрособами також для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні періоди.

Для фізичних осіб: з огляду на те, що звітним періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, нова форма декларації буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік починаючи з 1 січня 2016 року.

Єдинники першої та другої груп також можуть використовувати нову форму декларації з єдиного податку за 2015 рік.

Є і інша новина для єдинників-фізичних осіб. Наказом Мінфіну №579 затверджено нову форму книги обліку доходів. При цьому раніше зареєстровані книги діють до їх закінчення. Тобто, поки не закінчаться старі книжки обліку, нових реєструвати не треба. Важлива деталь: згідно порядків ведення книг, платники єдиного податку зобов’язані у новій формі книг відображати отриманий дохід окремим рядками в готівковій та безготівковій формі.

 

Цільове використання коштів сільгосппідприємствами, які перебувають на спецрежимі з ПДВ

Як відомо, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий. На електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством виключно на виробничі цілі.

Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

 

З 1 жовтня термін реєстрації податкових накладних знову складає 15 днів

З 1 жовтня припиняють діяти тимчасові строки реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, які прописані в Податковому кодексі відповідно до змін, внесених Законом України №643 від 16.07.2015 року. З цієї дати реєструвати податкові накладні (розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно впродовж 15 днів, що настають за днем їх складання.

Крім цього, з 1 жовтня 2015 року на платників ПДВ накладатимуться штрафи за несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (розрахунків коригування), які складені з 1 жовтня 2015 року. Вони передбачені пунктом 120.1.1. Податкового кодексу України.


Податкова декларація екологічного податку

Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Податкові декларації екологічного податку подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу (п. 250.2  ст. 250 Кодексу).

Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 „Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497  (далі – Наказ № 715), який набрав чинності з дня його офіційного опублікування (Офіційний вісник України, 2015, № 74 (25.09.2015), ст. 2469) – 25 вересня 2015 року, затверджено форму Податкової декларації Податку.

Згідно з п. 46.6 ст. 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, Податкова декларація екологічного за ІІІ квартал 2015 року подається за старою формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1010, а за ІV квартал 2015 року та наступні податкові періоди – за новою формою, затвердженою Наказом № 715.

Терміни сплати єдиного соцвнеску фізичними особами – підприємцями

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами – підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, останнім днем сплати єдиного внеску за ІІІ квартал 2015 року є 19 жовтня.

 

З січня по вересень на сервіс «Пульс» звернулося четверо олександрійців

«Протягом дев’яти місяців поточного року до Олександрійської ОДПІ надійшло чотири звернення на сервіс «Пульс», три з яких стосувалися питань подання податкової звітності та одне – роботи інспекції. За такими зверненнями фактів порушення прав та законних інтересів громадян під час виконання  працівниками інспекції службових обов’язків взагалі не встановлено. Два звернення були анонімними. Торік звернень на «Пульс» було більше – сім», – повідомила начальник Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Альона Тітекіна.

Електронний сервіс «Пульс» почав діяти в 2012 році. Він дає змогу представникам бізнесу і громадянам повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (заявнику телефонує працівник сервісу) невідкладно або протягом одного-трьох робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує п’ятнадцяти днів.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються

«Всі звернення олександрійців були розглянуті своєчасно, а кожен із заявників, крім анонімів, отримав інформацію про результати опрацювання його звернення”, – наголосила Альона Тітекіна.

Цілодобовий телефон антикорупційного сервісу «Пульс» (044) 284-00-07.

 

Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


Умови для скасування платнику нарахованих штрафних санкцій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено пунктом 35, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

З урахуванням пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону вказаний Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, тобто з 01.09.2015, крім положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону, відповідно до якого Кабінет Міністрів України повинен у тримісячний строк із 13.08.2015 (з дня, наступного за днем опублікування Закону):

– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом;

– забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом.

 

Затверджено форму Податкової декларації екологічного податку

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. № 715 затверджено форму Податкової декларації екологічного податку. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 вересня 2015 р. за №1052/27497 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

– скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

– розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

– утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

– тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Зазначена декларація подається платниками екологічного податку до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

 

За вісім місяців платникам податків Кіровоградщини видано понад пять тисяч електронних ключів

Протягом серпня 2015 року платниками податків та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у відділі реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового Департаменту Державної фіскальної служби отримано 580 ключів цифрового підпису.

Загалом з початку 2015 року до відділу реєстрації користувачів Центру сертифікації ключів звернулось 5322 осіб, які отримали понад 5 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує суб’єктам підприємництва регіону та громадянам, що отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно звернувшись у відділ реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області Управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за адресою: м. Кіровоград, вул. Глинки, 2 каб.15, контактний телефон (0522) 36-69-52 (Кіровоградська ОДПІ) та за адресою:      м. Олександрія, вул. Пролетарська, буд. 17, каб.6, контактний телефон (05235) 7-51-71 (Олександрійська ОДПІ).

Щодо розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб

20 вересня набрав чинності Закон України від 17 вересня 2015 року №704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Вказаним законом установлений з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1330 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років – 1167 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років – 1455 гривень;
працездатних осіб – 1378 гривень;
осіб, які втратили працездатність – 1074 гривні.

Також, установлено мінімальну заробітну плату з 1 вересня: у місячному розмірі – 1378 гривень; у погодинному розмірі – 8,29 гривні.

Діяльність митних брокерів

Кіровоградська митниця ДФС інформує, що 18.09.2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.08.2015 року № 693 «Про діяльність митних брокерів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.09.2015 року за № 1036/2748, який визначає:

–         порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею;
–         форму заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності;
–         форму заяви про анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності;
–         форму Витягу з реєстру митних брокерів.

Додатково інформуємо, що Наказ, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на www.sfs.gov.ua у рубриці «Митні брокери» (шлях до рубрики: митне оформлення – суб’єктам ЗЕД – діяльність митних посередників – митні брокери).

Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Майже 1,3 мільярди гривень податкових платежів отримали місцеві бюджети Кіровоградщини

За вісім місяців 2015 року до місцевих бюджетів регіону платники податків перерахували 1 мільярд 261 мільйон гривень податків і зборів, що в порівнянні з минулим роком на 110,4 мільйони гривень, або на 10% більше – відмічають у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області. Зокрема, у серпні поточного року до місцевої казни надійшло 225,2 млн. грн., в порівнянні з серпнем минулого року надходження збільшились на 33,8 млн. грн.

Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів області займає податок на доходи фізичних осіб – 53,4%, якого протягом січня – серпня поточного року зібрано 673,4 млн. грн.

Також, вагоме місце у переліку бюджетоутворюючих податків і зборів для місцевих бюджетів займає плата за землю, – платниками земельного податку та орендної плати за землю перераховано 237,1 млн. грн. Внесок „спрощенців” до місцевих скарбниць – 151 млн. грн. єдиного податку.

Від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло 90,8 млн. грн.

 

У Кіровограді нагородили переможців всеукраїнського конкурсу

В Головному управлінні фіскальної служби області нагородили переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу „Майбутнє країни – у мріях дитини – 2015”. На церемонії нагородження, яка відбулась в режимі відеоконференцзв’язку, юних дарувань вітав особисто Голова ДФС України Роман Насіров.

«Конкурс проводиться вже більше десяти років. Він змінював назву та формат, але ідея його залишається незмінною – побачити, як діти виражають свої емоції та почуття, як бачать майбутнє. А оскільки вони і є наше майбутнє – ми маємо змогу уявити, як ми житимемо надалі, як змінюватиметься суспільство, як сплачуватимуться податки та на які потреби вони будуть витрачатися», –  зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

Приємно відзначити, що одним із переможців загальнонаціонального етапу конкурсу у категорії „Комп’ютерна графіка” стала юна знам’янчанка Анна Міргасімова, яка отримала від корпорації Іntel електронний рідер Wexler Book.

«Я вперше брала участь у цьому конкурсі і одразу здобула призове місце. Дякую організаторам за те, що є такий конкурс. Тому що він дає можливість дітям замислитись про роль податків у державі, – зазначила Анна. – В наступному році також обов’язково візьму участь в цьому конкурсі».

Інші дітки-переможці обласного етапу конкурсу « Майбутнє країни – у мріях дитини – 2015» також не залишилися без подарунків. Перший заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман вручив цим учасникам почесні дипломи та цінні призи.

«Приємно те, наскільки фундаментально наші діти підійшли до виконання своїх робіт, демонструючи глибоке розуміння важливості сплати податків, оскільки від цього залежить економічна стабільність держави. В роботах було багато тривоги, переживання за долю України, але незважаючи на це, всі твори випромінювали величезний оптимізм і віру в мир та злагоду», – зазначив Олег Лічман.

 

Увага платників податків – змінено порядок заповнення платіжних документів!

Із 1 вересня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666. Цим наказом затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

Також у Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» платіжного доручення.

З повним текстом Порядку Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0974-15 або скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.minrd.gov.ua).

Водночас повідомляємо, що Наказ Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 № 609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» втрачає чинність.

Довідково: Наказ Міністерства фінансів України № 666 опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 67 від 1 вересня 2015 року.

 

Податкова міліція Кіровоградщини викрила ухилення від сплати 27,5 млн. грн. податків у сфері роздрібної торгівлі пальним

Співробітниками податкової міліції у Кіровоградській області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства „А”, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі пальним.

Встановлено, що зазначені посадові особи протягом І півріччя 2015 року шляхом відображення у податковій звітності та бухгалтерському обліку неіснуючих фінансово-господарських операцій з підприємствами, які мають ознаки фіктивності ухилились від сплати акцизного податку та податку на додану вартість на загальну суму понад 27,5 млн. гривень.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення та відшкодування завданих державі збитків.

 

До органів фіскальної служби Кіровоградщини надійшло
662 звернення громадян

Саме така кількість звернень надійшла від громадян області протягом 8 місяців поточного року. Із загальної кількості звернень – у письмовому вигляді зареєстровано 270 запитів, серед яких налічується 252 заяви, 16 пропозицій та 2 скарги. За результатами виконання письмових звернень: 259 – виконано в термін та 11 – знаходяться на виконанні.

Протягом звітного періоду в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 392 прийоми громадян (351 заява (89,5%) та 41 пропозиція (10,5%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків, заповнення та подачі звітності та оподаткування ЄСВ.

Нагадуємо, що відповідно до статті 40 Конституції України та Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.

Звертаємо увагу, що звернення, оформлене без дотримання вимог зазначеного закону, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором є анонімним і розгляду не підлягає.

Аналіз розгляду запитів на отримання публічної інформації

Правові засади доступу до публічної інформації встановлено Законом України від 13.01.2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».

Згідно із статтею 19 Закону №2939 запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

За 8 місяців 2015 року до територіальних органів ДФС у Кіровоградській області надійшло 49 запитів на отримання публічної інформації. Найбільш зацікавленими в отриманні інформації виявились фізичні особи від яких надійшло 24 запита, від юридичних осіб надійшло 18 запитів, 5 запитів від представників засобів масової інформації та 2 запита від органів виконавчої влади як до розпорядника інформації.

Види запитуваної інформації: щодо проведених перевірок, розміру несплачених податків, зборів та інших платежів до бюджетів всіх рівнів, надання копій декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік посадових осіб територіальних органів ДФС, стану заборгованості по орендній платі за землю, інформація про діяльність третіх осіб.

За типом надходження: 40 запитів надійшли поштою, 5 запитів – електронною поштою та 4 запита – особисто від запитувачів. Всі запити розглянуто та надано відповіді запитувачам у терміни, встановлені статтею 20 Закону України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» впродовж п’яти робочих днів.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області


З 15 вересня змінюються рахунки для сплати єдиного соцвнеску

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області доводить до відома платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що починаючи з 15 вересня 2015 року відкриваються нові рахунки для зарахування коштів єдиного соціального внеску (колишніх внесків до Пенсійного Фонду).

З метою попередження помилкової сплати коштів єдиного внеску на неналежні рахунки звертаємо особливу увагу на те, що сплата коштів єдиного внеску має відбуватись виключно на рахунки, відкриті територіальним органам ДФС (зокрема, Олександрійській ОДПІ) відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків.

 З новими рахунками можна ознайомитись на інформаційних стендах Центру обслуговування платників Олександрійської ОДПІ та в кімнаті №1 Олександрійської ОДПІ.

Таким чином, останній день зарахування єдиного соцвнеску на старі рахунки – 14 вересня 2015 року (понеділок).

Прес-служба Олександрійської ОДПІ

Головного управління ДФС у Кіровоградській області


Платники Кіровоградщини сплатили до державного бюджету понад 925 млн. грн.

Завдяки співпраці платників податків та органів ДФС у Кіровоградській області за січень-серпень 2015 року до державного бюджету було мобілізовано платежів у сумі 925,1 млн. грн., що більше фактичних надходжень за аналогічний період 2014 року на 40,5 %, або на 266,8 млн. гривень.

У розрізі основних бюджетоутворюючих податків державного бюджету є:

– податок на додану вартість – 326,2 млн. грн.;

– податок та збір на доходи фізичних осіб – 235,5 млн. грн.;

– податок на прибуток підприємств – 119,2 млн. грн.;

– рентна плата за користування надрами – 95,3 млн. грн.

Відзначимо, що протягом серпня 2015 року до держбюджету надійшло 150,2 млн. грн. податків і зборів, що більше минулорічних надходжень на 30 %, або на 34,6 мільйонів гривень.

 

Бізнес-спільнота Кіровоградщини перерахувала до місцевої казни майже 151 млн. грн. єдиного податку

Протягом січня-серпня 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 151 мільйон гривень єдиного податку, що на 71,9 млн. грн. більше ніж торік. В тому числі серпневі надходження перевищили минулорічні на 22,5 млн.грн. і склали 35,5 мільйонів гривень.

Левова частка надійшла від фізичних осіб – 74,3 млн.грн, від юридичних осіб третьої групи – 15,4 млн.грн., від сільгоспвиробників – 61,3 мільйонів гривень.

В Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області зазначають, що значне зростання надходжень від суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування відбувається за рахунок сплати податку суб’єктами підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок. Такі аграрники перейшли на четверту групу спрощеної системи у зв’язку із змінами у законодавстві, що відбулися на початку поточного року.

 

Кіровоградщина: до бюджету платники перерахували 2 млрд. 100 млн. грн. ЄСВ

 Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області, така сума єдиного соціального внеску надійшла за січень – серпень 2015 року.  Це складає 104,8 відсотки від доведеного завдання, тобто додатково надійшло 96,5 млн.грн.

В обласному управлінні відмічають позитивну динаміку надходжень єдиного внеску у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Приріст збору до аналогічного періоду минулого року перевищив 167,3 млн. грн.

За словами заступника начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяни Гавренкової, лише у серпні сплачено 271,3 млн.грн., що на 18,4 мільйонів гривень більше запланованого та на 35,7 млн. перевищує надходження за серпень 2014 року.

У відомстві також нагадали, що 13 березня 2015 року набув чинності Закон України від 2 березня 2015 року № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

За словами фахівців фіскальної служби, цей закон змінив критерії застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам. Платник може застосувати понижуючий коефіцієнт від 0,4 до 0,99, якщо виконує умови визначені законодавством.

 

За 8 місяців платники Кіровоградщини поповнили Зведений бюджет на 2 мільярди 187 мільйонів гривень

До Зведеного бюджету України впродовж восьми місяців 2015 року надійшло від платників Кіровоградщини 2 мільярди 187 мільйонів гривень. Порівнюючи із зазначеним періодом минулого року темпи наповнення бюджетів збільшилися на 21 відсоток.

Зокрема, державний бюджет отримав від платників області 925,1 мільйонів гривень грн., що на 41 % перевищує надходження січня – серпня 2014 року. У грошовому еквіваленті – це додаткових 266,8 млн. грн. надходжень до державної скарбниці.

До місцевих бюджетів мобілізовано 1 мільярд 262 мільйони гривень, що на 10 % більше ніж у 2014 році, додатково забезпечено 110 млн. грн.

Найбільше зведений бюджет отримав коштів від сплати податку на доходи фізичних осіб (909 млн. грн.), податку на додану вартість (326,2 млн.грн.), плати за землю (237,1 млн.грн.) та податку на прибуток (138,1 млн.грн.).

Повна та своєчасна сплата податків та зборів, які є джерелом наповнення бюджету, – це один із вагомих чинників покращення соціально-економічної ситуації в державі, – зазначила заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.

 

З 1 вересня 2015 року пенсії учасників війни звільнені від оподаткування

З 1 вересня 2015 року Управлінням Пенсійного фонду України при нарахуванні та виплаті пенсій учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», податок на доходи фізичних осіб нараховуватись та утримуватись не буде.

Законом України від 17 липня 2015 року № 653-VIII «Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» було внесено зміни до підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, яку доповнено абзацом другим стосовно того, що положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2015 року № 4.

Тож починаючи з 1 вересня 2015 року вказані вище доходи будуть зазначатися у розрахунку за формою №1-ДФ тільки з ознакою доходу «128» та будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

 

Бюджети місцевих громад Кіровоградщини отримали понад 237 млн. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок Кіровоградської області за вісім місяців 2015 року поповнили місцеві бюджети на 237,1 млн. грн., зокрема, 180,2 млн. грн. сплачено юридичними особами та 56,9 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року перевищено на 52,4 млн. грн., або на 28,4 відсотки.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить 10,8% загальних надходжень місцевої казни.

Аналізуючи надходження протягом серпня 2015 року, у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області повідомляють, що у порівнянні з даними аналогічного періоду 2014 року надходження у цьому році збільшено на 13,1 млн. грн. або на 41,3 %, приріст із фізичних осіб складає 7,5 млн. грн. (53,6 %), юридичних осіб – 5,6 млн. грн. (31,5 %).

Зазначимо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Про легалізацію зарплати в агропромисловому секторі йшлося під час „круглого столу” при Кіровоградській облдержадміністрації

Днями в Кіровоградській обласні державній адміністрації відбувся “круглий стіл”, присвячений легалізації заробітних плат в агропромисловому секторі.

Засідання „круглого столу” було ініційовано головою Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергієм Кузьменком, в якому взяли участь аграрії області, а також голови райдержадміністрацій та керівництво фіскальної служби області.

Очільник фіскальної служби в області Олег Лічман, доповідаючи про результати роботи в даному напрямі, зазначив, що в агропромисловому комплексі на Кіровоградщини працює 31,6 тис. осіб, фонд оплати праці для яких становить півмільярда гривень. За 8 місяців поточного року від даної галузі до бюджету надійшло понад 236 млн. грн. єдиного соціального внеску, що на 36 млн.грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Також, державна скарбниця поповнилася податком з доходів фізичних осіб на суму понад 162 млн.грн., що на 13 млн.грн. більше ніж у аналогічному періоді минулого року.

За словами Олега Лічмана, від початку року в результаті вжитих заходів, сільськогосподарськими товаровиробниками офіційно оформлено більше восьми сотень осіб, за рахунок чого легалізовано 1,3 млн.грн., що додатково дало 200 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб та перераховано пів мільйона гривень ЄСВ.

Разом з тим в області зафіксовано 159 сільськогосподарських товариств, які сплачують 573 працівникам заробітну плату на рівні, а той нижче, мінімальної. Найбільше таких підприємств у Кіровоградському, Петрівському, Бобринецькому, Новомиргородському, Компаніївському та Олександрійському районах.

Підсумовуючи сказане, вирішення проблеми низького рівня оплати праці має супроводжуватися заходами, спрямованими на легалізацію виплати заробітної плати та зайнятості населення з метою недопущення «тіньової» зайнятості, підвищення офіційної заробітної плати до рівня, не нижчого за середній по території.

„Розуміючи обсяги проблеми та рівень соціальної відповідальності, податківцями створені всі необхідні умови, аби громадяни, у яких є проблеми з отриманням заробітної плати, могли вільно повідомити про зловживання трудовим законодавством та про виплату «сірої» зарплати роботодавцями”, – резюмував наприкінці свого виступу Олег Лічман.

 

Змінили місце торгівлі алкоголем – отримайте нову ліцензію!

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників, що у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Місце торгівлі визначається як місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів і пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. Тобто, ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) є документом, який дає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) у визначеному у ній місці торгівлі.

У випадку, якщо суб’єкт господарювання змінює місце торгівлі, він повинен отримати нову ліцензію.

 

Скасовано форму довідки про сплату роботодавцем податків та зборів

Втратив чинність наказ Мінфіну від 04.11.2010 року № 849, яким було затверджено форму довідки про сплату роботодавцем податків та зборів (обов’язкових платежів).

Від 25 серпня 2015 року скасовано форму довідки про сплату податків, необхідної раніше для працевлаштування іноземця.

Нагадаємо, що пов’язано це зі скасуванням вимоги стосовно подання роботодавцем такої довідки податкового органу до територіального органу Державної служби зайнятості для отримання та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Отже, оформити іноземця на роботу вітчизняним роботодавцям стало простіше.

 

Митні оформлення на Кіровоградщині

Як повідомив в.о. начальника Кіровоградської митниці ДФС Скібіцький Євген Георгійович, з початку 2015 року Кіровоградською митницею ДФС оформлено 8765 митних декларацій, з них експортних – 6333, а імпортних – 2432, транзит – 0.

Слід зазначити, що митна декларація є головним документом, на підставі якого здійснюється декларування товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Може бути у паперовому або електронному вигляді.

Цей документ містить точні дані про мету переміщення товарів та відомості про них, їх відправника й одержувача, спосіб і умови переміщення вантажів, а також нараховані митні та інші обов’язкові платежі. В одній митній декларації може бути задекларовано не більше 99 товарів.

Разом з декларацією подаються рахунок та у разі потреби декларація митної вартості. Дата та час подання декларації фіксується митним органом шляхом її реєстрації, у тому числі з використанням інформаційних технологій.

Митна декларація приймається для оформлення, якщо вона відповідає встановленій формі, містить всі необхідні відомості, підписана особою, яка її подала, та до неї додані відповідні документи. З цього моменту декларація набуває статусу документа, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а особа декларування несе відповідальність за заявлені в ній відомості.

 

Кіровоградська митниця ДФС відкрита для сучасного діалогу з бізнесом

Керівництво Кіровоградської митниці ДФС нещодавно провело зустріч з митними брокерами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Під час зустрічі виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці ДФС Скібіцький Євген Георгійович довів до присутніх інформацію щодо пріоритетності завдань митниці з виконання показників бюджетних завдань та налагодженні ефективної співпраці із суб’єктами ЗЕД з метою розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіону та виконання поставлених бюджетних завдань.

Начальник митного поста «Кіровоград-центральний» – Любченко О.М., довів інформацію щодо початку виконання в повному обсязі функцій Енергетичною митницею ДФС та вимоги наказу Мінфіну від 20.04.2015 №448 «Про затвердження Переліку товарів, митне оформлення яких здійснюється Енергетичною митницею Державної фіскальної служби України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.04.2015 р. за № 491/26936.

Начальник відділу організації митного контролю та оформлення – Задніпряна Н.Б., довела інформацію, про те, що з 0 годин 28.06.2015 набув чинності Закон України від 02.03.2015 №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання – Єрофєєва В.С., довела до присутніх лист ДФСУ від 09.07.2015 № 24879/4/99-99-03-02-17 «Про оподаткування податком на додану вартість» щодо   того, що з 27.05.2015 і до завершення періоду проведення антитерористичної операції (далі – АТО) або та/та запровадження воєнного стану відповідно до законодавства на операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів відповідно до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України, що призначені для використання закладами охорони здоров’я та учасниками анти терористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, в Обсягах, затверджених Розпорядженням КМУ від 27.05.2015 № 544, поширюється тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений пунктом 32 підрозділу 2 Розділу XX Податкового Кодексу України.

Митні брокери та представники бізнесу мали змогу звернутися до керівництва митниці з проблемними питаннями, які виникають в частині виконання митних процедур, зокрема, пов‘язаних із адмініструванням митних платежів, митної вартості товарів, питань, які негативно впливають на зовнішньоекономічну діяльність.

Скібіцький Євген Георгійович висловив готовність керівництва митниці до конструктивного вирішення проблемних питань суб‘єктів ЗЕД, які виникають під час здійснення митного оформлення товарів.

 

Що можна ввозити в Україну?

Повітряним шляхом можна ввозити без оподаткування товарів загальною вартістю на суму, еквівалентну €1000, а ліміт ваги товарів визначається авіаперевізником.

Якщо ви перетинаєте кордон автомобільним транспортом, то дозволяється ввозити товарів на суму, еквівалентну €500, при загальній вазі – 50 кг. В цю категорію входять сувеніри, подарунки тощо.

Міжнародні поштові відправлення еквівалент яких не перевищує 150 євро, не є об’єктами оподаткування митними платежами.

На територію України дозволяється також ввозити без сплати мита предмети особистого користування. Зокрема: товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, одяг, білизна, взуття, що мають особистий характер, фотоапарат, відеокамера та аксесуари до них; магнітофон, телефон, диктофон, ПК та аксесуари до них; бінокль; дорогоцінні прикраси зі слідами використання; інвалідну і дитячу коляску; спортивне обладнання; переносні музичні інструменти; два комп’ютера і три флеш-карти, телевізор, калькулятор, 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів.

Цінні речі – твори мистецтва та рідкісні книги, які мають культурну та історичну цінність, підлягають обов’язковому декларуванню та потребують наявності дозвільних документів, виданих уповноваженими територіальними органами.

В Україну можна ввозити гроші на суму, еквівалентну €10 тис. без письмового декларування. Якщо ж сума більша, вам потрібно пред’явити довідку з банку, що ця сума знята з вашого особового рахунку.

Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:

1) 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;

2) 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22 %) алкогольних напоїв.

Дозволяється ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

– в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

– без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

– без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу;

Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

Для ввезення на територію України вибухових матеріалів, вогнепальної і холодної зброї, а також засобів самозахисту, наприклад, газових балончиків, необхідно дозвіл МВС України.

Для домашніх тварин необхідно мати ветеринарний паспорт та ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, видане не пізніше ніж за 72 години до моменту перетину кордону.

Дозволяється ввозити не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів у багажі або ручній поклажі, за винятком наркотичних або психотропних засобів.

Якщо ж курс лікування вимагає більше препаратів, то можна перевозити ту кількість, що не перевищує зазначену в рецепті. Рецепт видається на ваше ім’я і повинен бути завірений печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров’я.

Ввезення на територію України психотропних та наркотичних засобів вимагає дозволу Міністерства охорони здоров’я.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Платники єдиного податку мають контролювати обсяг доходів для застосування РРО

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області нагадує фізичними особам – підприємцям, що реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи незалежно від обсягу доходу, а також другої та третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйона гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

За результатами аналізу встановлено, що в Олександрійській ОДПІ за І півріччя поточного року обсяг доходу 1 мільйон гривень перевищили 7 фізичних осіб – підприємців, платників єдиного податку ІІІ групи. Таким платникам необхідно врахувати цю інформацію, оскільки уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків

Також Олександрійська ОДПІ повідомляє про необхідність платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) постійно контролювати обсяг своїх доходів.

Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з  01.01.2016  при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

 

Довідка про доходи – через Інтернет

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Детальніше з інформацією щодо роботи  сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

 

Письмові податкові консультації з 1 вересня надаватиме лише Головне управління ДФС в області

Верховна Рада України  ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.15 р. № 655-VIII.

Цим законом запроваджено нові підходи до податкових консультацій.

Так, надавати письмові чи електронні консультації платникам податків можуть лише ДФС України та податківці обласного рівня, міст Києва та Севастополя, міжрегіональних територіальних органів ДФС. Фіскальним органам нижчого рівня дозволено тільки усне спілкування із платниками.

Податківців зобов’язали у письмовій (електронній) консультації давати опис питань, порушених платником податків, обґрунтовувати застосування норм законодавства та давати висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Усі консультації обласного рівня та центрального апарату ДФС обов’язково оприлюднюватимуть на офіційних веб-сайтах протягом 10 календарних днів без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Звертаємо увагу, що податкову консультацію в усній формі можна отримати у Олександрійській ОДПІ (кім.2) або за телефоном: 7-34-28.

Також за усною консультацією можна звернутися до Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України за телефоном 0-800-501-007. Всі дзвонки із стаціонарних телефонів безкоштовні.

 

Зріс вартісний критерій для основних засобів

З 1 вересня вартісний критерій щодо віднесення необоротних матеріальних активів до податкових основних засобів збільшується з 2500 грн до 6000 грн.

Тобто в цілях податкового обліку основними засобами вважатимуть матеріальні активи, призначені для використання в господарській діяльності платника:

– вартість яких перевищує 6000 грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом;

– очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких із дати введення експлуатацію становить понад рік.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 №655-VIII.

 

Ухвалено закон, спрямований на зменшення податкового тиску

З 1 вересня для платників, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній рік становив менше 20 млн.грн., передбачено звільнення від фінсанкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання.

Для використання цієї норми існує одна умова – сплатити донараховану суму податкового зобов’язання у відповідний строк без оскарження податкового повідомлення-рішення. У такому разі платнику скасовуються фінсанкції протягом 10 днів із дня сплати.

Зазначена норма діятиме до 31 грудня 2016 року і застосовуватиметься до різних податків і зборів, адміністрування яких регулюється Податковим кодексом України.

Однак у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору фінсанкції скасовуватися не будуть.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 № 655-VIII.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ

Головного управління ДФС у Кіровоградській області


Оголошення про проведення семінару

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області запрошує платників ПДВ на БЕЗКОШТОВНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ семінар на тему: «Система електронного адміністрування ПДВ з 29.07.2015. Зміни в законодавстві щодо ПДВ».

Семінар відбудеться 19 серпня 2015 року о 10-00 год. в приміщенні актової зали УВП УТОС за адресою: вул Пролетарська, 17. Телефон для довідок 7-34-28

Надходження єдиного соцвнеску в Олександрії

Платниками Олександрії та Олександрійського району впродовж січня – липня 2015 року мобілізовано до бюджету 151,2 мільйона гривень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з яких 23 мільйона – у липні.

«Єдиний внесок автоматично розподіляється і перераховується Державною казначейською службою України до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. Цим самим забезпечується основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Додатковою базою для збільшення таких надходжень, без зростання навантаження на громадян і бізнес, є виявлення прихованих трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах», – коментує начальник Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Альона Тітекіна.

Разом з цим громадяни виявляють бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного соцвнеску. Так, з початку року в Олександрійській ОДПІ укладено 33 договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадуємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює онлайн-сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру досить знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Користувачам системи електронного адміністрування ПДВ

З метою оперативного отримання інформації платниками з Системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України запровадила електронний сервіс «Витяг в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ» (F/J1401901) на «Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ» (F/J1301901).

І знову про електронний цифровий підпис

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про необхідність заміни безкоштовних електронних ключів фіскальної служби.

Користувачам, у яких термін дії електронного цифрового підпису добігає кінця, необхідно потурбуватися про його поновлення, оскільки масова заміна наприкінці року може створити певні незручності для платників податків.

Отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно, звернувшись у відділ реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області Управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за адресою: м. Кіровоград, вул. Глинки, 2 каб.15, контактний телефон (0522) 36-69-52 (Кіровоградська ОДПІ) та за адресою: м.Олександрія, вул. Пролетарська, буд.17, каб.6, контактний телефон (05235) 7-51-71 (Олександрійська ОДПІ).

Звертаємо увагу, що за об’єктивних обставин пункт видачі ключів в Олександрійській ОДПІ працюватиме з 1 вересня. Попередній запис на поновлення ключів здійснюється в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ у вікні приймання звітності.

Податківці радять подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу в електронному вигляді

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 413 встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби України за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідною формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами. З метою створення комфортних умов для платників податків в програмному забезпеченні OPZ додано форму  F/J3001001 – “Повідомлення про прийняття працівника на роботу”.

У системі електронного документообігу «M.E.DOC IS» для створення повідомлення  необхідно з «Головного меню» увійти в «Звітність – Реєстр звітів», обрати період створення звіту та натиснути на кнопку «+» (або Файл – Створити звіт). Для юридичних осіб у розділі «Податкова інспекція підрозділу Інше» із реєстру бланків слід обрати документ J3001001 «Повідомлення про прийняття працівника на роботу».

Олександрійська ОДПІ звертає увагу всіх платників податків на пріоритет подання такого повідомлення саме в електронному вигляді, що зекономить ваш час і додасть зручності.

Щодо змін в обов’язкових реквізитах податкової накладної

Законом України №643 від 16.07.2015 виключено з переліку обов’язкових такі реквізити податкової накладної як “Місцезнаходження (податкова адреса продавця)” та “Вид цивільно-правового договору”.

При цьому обов’язковими реквізитами податкової накладної залишаються:
– порядковий номер податкової накладної;
– дата виписування податкової накладної;
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
– податковий номер платника податку (продавця та покупця);
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
– опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
– ціна постачання без урахування податку;
– ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
– загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
– код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Форма податкової накладної, форма розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної та порядок їх заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957, з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №13.

До внесення змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування вони складаються за формою, встановленою Порядком №13, але з урахуванням норм Закону №643.

Таким чином, з 29.07.2015 платники податку при складанні податкової накладної / розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля наступних реквізитів:
– місцезнаходження (податкова адреса продавця);
– місцезнаходження (податкова адреса покупця);
– номер телефону (продавця та покупця);
– вид цивільно-правового договору, його номер та дата;
– форма проведених розрахунків.

При цьому наявність чи відсутність у податковій накладній/розрахунку коригування заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми заповнюється без змін.

Зазначений порядок складання поширюється на податкові накладні/розрахунки коригування, дата складання яких припадає на період, починаючи з дня набрання чинності Законом 643, включаючи такий день (тобто з 29.07.2015 включно).


Відкриття нових рахунків з єдиного соцвнеску

У зв’язку з реорганізацією Олександрійською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області незабаром будуть відкриті нові рахунки для сплати єдиного соцвнеску. Тому маємо велике прохання до всіх платників: перед тим, як проводити сплату ЄСВ, зателефонуйте за номерами 7-12-67 або 7-34-28 для уточнення реквізитів, або цікавтеся цим питанням у кімнатах 1 або 2 податкової. Уточнення реквізитів варто проводити безпосередньо в день сплати, щоб ваші кошти не були зараховані на невірні рахунки. Неправильно зараховані суми можуть коштувати штрафів та пені.

 Набрали чинності зміни щодо реєстраторів розрахункових операцій

23 липня став чинним Закон України від 01.07.2015 №569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Головна зміна до Податкового кодексу: не застосовують реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку:

  • першої групи незалежно від обсягу доходу;
  • другої групи і третьої групи тільки для фізосіб-підприємців незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

До Закону України про РРО внесено зміни, згідно з якими суб’єкти господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки, зобов’язані щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій, але при цьому звільняються від їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відміна касових апаратів не стосується юридичних осіб, які проводять готівкові розрахунки через каси підприємств з видачею видаткових та прибуткових касових ордерів. Їм, як і раніше, потрібний РРО. Обов’язково потрібний він і тим, хто здійснює торгівлю пивом.

І ще про одну норму щодо реєстраторів розрахункових опреацій.

Раніше, а саме до 1 січня 2015 року, фіскальний звітний чек (Z-звіт) друкували кожного робочого дня. Відтепер обов’язок щоденно друкувати Z-звіти лишився тільки в тому випадку, коли здійснюються розрахункові операції. Друкувати «нульові» Z-звіти не потрібно. Але, якщо розрахункова операція була, а Z-звіт відсутній, то має місце штраф у 340 гривень за кожний несформований Z-звіт.

   Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 

Зловмисники представляються співробітниками податкової
і вимагають гроші

 До відділу власної безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшла інформація від суб’єктів господарювання міста про те, що в липні 2015 року невідомі особи, які представлялися від імені начальника Кіровоградської ОДПІ, пропонували зателефонувати на вказані ними номера телефону «начальнику ОДПІ» та вимагали перерахувати на банківські рахунки, відкриті у Приватбанку, значну суму коштів в обмін на надання їм в подальшому певних преференцій у бізнесі.

Податківці звертають увагу платників податків, що посадові особи територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області  не мають жодного відношення до шахрайських дій, які вчиняються невідомими особами з метою заволодіння чужим майном (коштами) шляхом обману чи зловживання довірою.

Відділ власної безпеки ГУ ДФС в області звертається до платників податків з проханням бути пильними і зваженими та не піддаватись на провокації. А у разі надходження такого роду дзвінків від імені керівництва податкових органів з метою збору коштів на будь-які цілі чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за номером 0522-39-69-42 «телефону довіри» відділу власної безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

 

Порядок формування податкового кредиту та податкових зобов’язань з ПДВ з 1 липня 2015 року

 З 1 липня 2015 року набрали чинність зміни до Податкового кодексу України щодо порядку формування податкового кредиту та визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

Зокрема, виключено пункт 198.4, згідно з яким суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг та необоротних активів, які призначаються для використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, не належать до податкового кредиту.

Змінено редакцію пункту 198.3, відповідно до якої податковий кредит звітного періоду формується незалежно від напряму використання придбаних товарів/послуг (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).

Одночасно пунктом 198.5 визначено, що платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання та/або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 Кодексу);

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Також внесено зміни до статті 199 Кодексу, зокрема пунктом 199.1 зобов’язано платників податку, у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідні податкові накладні на частку сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Отже, якщо товари (послуги, необоротні активи) придбаваються для повного або часткового використання в операціях, зазначених у підпунктах “а” – “г” пункту 198.5 статті 198 Кодексу, платник податку на дату їх придбання включає сплачену/нараховану при придбанні таких товарів/послуг суму ПДВ до складу податкового кредиту (за умови своєчасної реєстрації постачальником податкової накладної в ЄРПН). При цьому платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на відповідний обсяг придбаних товарів (послуг, необоротних активів), що призначені для використання в операціях, визначених у підпунктах “а” – “г” пункту 198.5 статті 198 Кодексу, та не пізніше останнього дня звітного періоду скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

 

Система електронного адміністрування ПДВ: реєстраційний ліміт, овердрафт, врахування переплат

 З 1 липня 2015 року при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.

У такому випадку (в тому числі якщо реєстраційна сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;

поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 20 тис. грн., при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення і становить -5 тис. грн., то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис. грн.

Крім того, реєстраційну суму платників податку автоматично збільшено:

01.07.2015 на так звану суму „овердрафту”: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;

08.07.2015 на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.

Одночасно інформуємо, що термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документа. При цьому слід мати на увазі, що з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ

Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 

Прийнято працівника на роботу – повідомте податкову

З 1 січня 2015 року набрали чинності зміни до Кодексу законів про працю України, згідно з якими працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про це органів фіскальної служби.
До 27 червня 2015 року «повідомленням» вважалося заповнення таблиці 5 додатку 4 Звіту про ЄСВ.
З 27 червня повідомлення має чітко визначену форму, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413.
Таке повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою-підприємцем до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Фізичні особи-підприємці, які планують оформити трудові відносини з найманими працівниками в повідомленні вказують саме номер та дату наказу про прийом на роботу. З огляду на це, після підписання трудового договору з працівником, фізична особа-підприємець має обов’язково скласти наказ про прийом на роботу та зареєструвати його журналі реєстрації наказів.
Звертаємо увагу роботодавців: відповідно до ст.265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, та виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ – у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, за кожного працівника (36 540 гривень).
Якщо порушені інші вимоги трудового законодавства – у розмірі мінімальної зарплати (1218 гривень).

Мінімальні ціни на алкоголь зростають у два етапи

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про підвищення в два етапи мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої на 25-40%. Відповідну постанову №426 було прийнято 17 червня 2015 року. Документ набирає чинності через 10 днів з моменту опублікування, тобто з 11 липня, оскільки постанову офіційно опубліковано 1 липня 2015 року в газеті «Урядовий кур’єр» №116.
Таким чином, перший етап підвищення мінімальних цін триватиме з 11 липня по 30 серпня, другий розпочнеться з 1 вересня. Так, наприклад, за першого здорожчання мінімальна ціна горілки ємністю 0,5 літра складе 49,90 грн., за другого – 54,90 грн.
Нагадаємо, фіксація мінімальних цін на алкогольні напої не дає можливості реалізовувати алкопродукцію дешевше за такі встановлені ціни.

Місцеві бюджети в Олександрії стабільно поповнюються

У Олександрійському регіоні відмічено тенденцію до стабільного і ритмічного забезпечення коштами місцевих бюджетів у частині податкових платежів. З початку 2015 року ця сума склала майже 77 млн. грн.
Показники з податку на доходи з фізичних осіб, що є основною складовою місцевих бюджетів, виконані на 112,0 відсотків. Місцеві бюджети отримали цього податку понад 41 млн. грн. Також забезпечено надходження плати за землю – 15,5 млн. грн., (+766,4 тис. грн.), єдиного податку – майже 9,5 млн. грн., (+2,1 млн. грн.).
Нововведений з 1 січня цього року акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів приніс місцевим бюджетам 7,5 млн. грн.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 

Терміново: всім платникам необхідно потурбуватись про заміну електронних ключів фіскальної служби

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам, які в період з жовтня 2013 року по березень 2014 року отримували ключі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України, що термін дії таких ключів добігає кінця. У зв’язку з цим зазначеним платникам необхідно здійснити попередній запис на оновлення ключів у відділу реєстрації користувачів (кабінет №6 Олександрійської ОДПІ). Кількість осіб, яким буде оновлено електронні ключі за один день, обмежена.

Запроваджено більш лояльні умови для застосування знижуючого коефіцієнта з єдиного соцвнеску

З 1 січня 2015 року роботодавцям надано право значно знизити навантаження на фонд оплати праці шляхом застосування знижуючого коефіцієнта єдиного соцвнеску. Проте початкові умови, які були запропоновані, щоб використання зниженої ставки ЄСВ стало можливим, виявилися обтяжливими для більшості платників єдиного внеску.

Тому з 13 березня запроваджено нові, більш лояльні умови застосування знижуючого коефіцієнта з ЄСВ, яким може відповідати більшість платників.

По 31 грудня 2015 року при нарахуванні зарплати, винагороди за цивільно-правовими договорами; лікарняних; допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно три умови.

Перша умова: база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу.

Друга умова: після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

Третя умова: кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно.

Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.

Понижуючий коефіцієнт не застосовується до:

ставки єдиного внеску для платників, які виплачують грошове забезпечення (34,7 відсотка ЄСВ);

ставки єдиного внеску для підприємств, установ, організацій для працюючих інвалідів (8,41 відсотка ЄСВ);

всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6%; 6,1%; 2,6%; 2,0% та 2,85%).

У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті. Розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.

При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску.

Платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такого боргу. Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено борг.

Застосовувати понижуючий коефіцієнт можуть платники, які були утворені або розпочали фінансово-господарську діяльність протягом 2014 року.

Понижуючий коефіцієнт застосовується також при нарахуванні заробітної плати за сумісництвом.

 

                                 Прес-служба Олександрійської ОДПІ

Головного управління ДФС у Кіровоградській області


В Олександрії з початку року до бюджету надійшло майже 8,5 мільйонів гривень єдиного податку

З січня по червень цього року „спрощенці”, зареєстровані на території м.Олександрія та Олександрійського району, сплатили 8 млн. 452 тис.грн. єдиного податку, що в порівнянні з цим же періодом 2014 року на 2,4 мільйона або майже 40% більше.
„Сьогодні ми маємо прикласти усіх зусиль, щоб у важкий для країни час забезпечити стабільне та ритмічне надходження платежів до бюджетів усіх рівнів. Це було і залишається нашим основним завданням”, – зазначила начальник Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС в області Альона Тітекіна.

У багатьох підприємців термін дії електронного ключа незабаром закінчиться

Наприкінці 2013 року в податковій Олександрії платники податків масово отримували безкоштовні ключі електронного цифрового підпису від Державної фіскальної служби України. Термін дії таких ключів – два роки. Платникам, у яких термін дії електронних ключів добігає кінця, необхідно упередити небажану ситуацію, щоб мати мождивість подати електронну звітність без зайвого клопоту.
Олександрійська ОДПІ радить ТЕРМІНОВО потурбуватися та завчасно отримати нові електронні ключі, оскільки масова їх заміна наприкінці року може створити незручності для платників у вигляді черг. Знайдіть влітку час для заміни безкоштовних електронних ключів.
«Вже кілька років в Олександрійській об’єднаній державній податковій інспекції діє відділ реєстрації користувачів по формуванню безкоштовного електронного цифрового підпису (кімната №6). Другий такий відділ по Кіровоградській області діє тільки в Кіровограді. Тому олександрійці, на відміну від платників більшості інших районів, можуть у будь-який зручний час отримати елекронні ключі Державної фіскальної служби», – зазначає начальник Олександрійської ОДПІ Альона Тітекіна.
Довідки за телефоном 7-51-71, 7-27-89.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 Реєстратори розрахункових операцій: незабаром нові правила

Для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку третьої групи, кардинально змінилося законодавство щодо застосування касових апаратів.

З 1 липня 2015 року фізичні особи-підприємці, які працюють на 3 групі єдиного податку, при готівкових розрахунках обов’язково мають використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Для єдинників другої групи це стане обов’язком трішки пізніше – з 1 січня 2016 року.

Також з 1 липня вже почнуть застосовуватися штрафні санкції за невикористання касових апаратів юридичними особами, які надають послуги за готівку через касу. Це наразі робити заборонено.

Без касового апарату можуть працювати тільки ті, хто розраховується виключно у безготівковій формі, єдинники першої групи, а також платники, які здійснюють діяльність на ринках та займаються пересувною торгівлею.

Наприклад, фізична особа-підприємець, який є платником єдиного податку третьої групи, займається наданням послуг з обслуговування офісної техніки. При цьому розрахунки веде в готівковій формі. З 1 липня такий підприємець обов’язково має встановити касовий апарат.

Інший приклад. Юридична особа, яка не є підприємством торгівлі і громадського харчування, приймає готівку в касу за надання в оренду частини своєї будівлі. До 1 січня приймання готівки оформлювалося прибутковим касовим ордером. З 1 січня цю можливість скасовано, але до 1 липня таким підприємствам надається час на встановлення касових апаратів, і штрафи не застосовуються. З 1 липня таким юридичними особам треба буде мати РРО.

Платники єдиного податку третьої та другої груп, які з 1 січня до 30 червня 2015 року почали застосовувати у власній господарській діяльності касові апарати, звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО з дати початку застосування касових апаратів і до 1 січня 2017 року.

Застосовувати можна не будь-які касові апарати, а тільки ті, котрі зазначені в Державному реєстрі РРО. Такий Реєстр визначений наказом ДФС України від 27 квітня 2015 року №302.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 В цьому році на потреби армії від Олександрійщини
надійшло вже 4 мільйона гривень

За словами начальника Олександрійської ОДПІ Альони Тітекіної, з початку року мешканці Олександрійщини сплатили до державного бюджету майже 4 млн. грн. військового збору, з них 2,5 мільйона надійшло від платників м.Олександрія, 1,5 мільйона – від платників Олександрійського району.
Військовий збір використовується для фінансування війська України, тому увага акцентується на необхідності відповідального ставлення до його нарахування та сплати.
У разі ненарахування, неутримання або несплати військового збору передбачено накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню або сплаті до бюджету. Крім того, у день настання строку погашення податкового зобов’язання нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати доходів.

В Україні розпочалася операція «Акциз-2015»

З 10 квітня розпочалася операція «Акциз-2015». У разі виявлення фактів незаконного виготовлення та реалізації підакцизних товарів просимо громадян повідомляти на сервіс «Пульс» за телефоном (044) 284-00-07.

В Державній фіскальній службі України – новий очільник

5 травня 2015 року Міністр фінансів України Наталія Яресько представила колективу нових керівників служби. Згідно з розпорядженням Кабміну Державну фіскальну службу України очолив Роман Михайлович Насіров. Перед призначенням він очолював комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
Під час представлення новопризначеним керівникам ДФС було поставлено основні завдання. Серед них – оптимізація вертикалі керівництва ДФС на рівні областей та центрального апарату, залучення до роботи на цих посадах високопрофесійних кадрів, що зможуть ліквідувати корупційні схеми; збільшення надходжень до бюджету за рахунок детінізації економіки та боротьби з «податковими ямами», а також за рахунок боротьби з контрабандою.

Прес-служба Олександрійської ОДПІ
Головного управління ДФС у Кіровоградській області


 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у семінарах-зустрічах з фахівцями Олександрійської ОДПІ з питань застосування РРО.

Зустрічі будуть проводитися щотижня протягом квітня-травня. Дата проведення: 17, 24 квітня та 8, 15, 22, 29 травня 2015 року. Час проведення: 10.00 до 11.00 години. Місце проведення: вул. Пролетарська, 17, Центр обслуговування платників Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області, кімната №2. Питання, які пропонуються до розгляду:
* механізм застосування реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році;
* особливості застосування РРО для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування (єдиному податку).
Для оперативного отримання відповідей у ході семінарів-зустрічей пропонуємо завчасно готувати запитання.

В 2015 році зменшилася кількість звернень громадян до податкової

За січень-березень працівниками інспекції, які задіяні в роботі Центру обслуговування платників надано 2257 адміністративних послуг. Всього до Центру обслуговування платників в цей період звернулося 28587 відвідувачів.

Серед послуг, якими здебільшого цікавились платники податків, є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За три місяці було надано 1025 таких послуг (45 % від загальної кількості адмінпослуг). На другому місці – послуги із зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 236 послуг (10,5%). Третє місце належить адмінпослугам з реєстрації розрахункових книжок – 218 або 9,7%.

Крім комплексу адміністративних, консультативних та інформаційних послуг в центрі обслуговування платники можуть подати звітність та отримати безкоштовні ключі електронного підпису.

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.
Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Уточнюючий розрахунок 1ДФ за періоди 2014 року для відображення військового збору не подається
Із 1 квітня 2015 року набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» від 13.01.2015 № 4.
Ним нова форма № 1ДФ доповнена розділом щодо оподаткування процентів та військового збору. У цьому розділі потрібно відображати загальні суми нарахованих та виплачених доходів, у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею, а також утриманого та перерахованого податку на доходи фізичних осіб.
У рядку «Військовий збір» слід зазначити, крім сум нарахованих та виплачених доходів, загальну суму нарахованого та перерахованого військового збору. При цьому в податковому розрахунку за формою № 1ДФ податкові агенти не будуть зазначати відомості про фізичних осіб, яким нараховані такі доходи.
Податковий розрахунок за оновленою формою № 1ДФ подаватиметься за підсумками І кварталу 2015 року. Тож податковим агентам не потрібно подавати уточнюючий розрахунок за формою № 1ДФ за періоди 2014 року з метою відображення військового збору та сум податку на доходи фізичних осіб з нарахованих та виплачених доходів у вигляді процентів.

29 квітня – останній день сплати податку на нерухомість та транспортного податку за 1 квартал

Олександрійська ОДПІ нагадує, що 29 квітня 2015 року закінчується строк сплати юридичними особами авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за І квартал 2015 року. Цієї ж дати закінчується і термін сплати для юросіб транспортного податку за 1 квартал. А вже 30 квітня спливає термін для сплати за березень податку на додану вартість, плати за землю (крім громадян), акцизного податку, щомісячного авансового внеску із податку на прибуток. Платники єдиного податку 4 групи (колишні платники фіксованого сільгоспподатку) мають розрахуватися по єдиному податку за 1 квартал теж не пізніше 30 квітня. Самозайняті особи (нотаріуси, адвокати тощо) в цей же термін розраховуються по єдиному соціальному внеску за 2014 рік.

В Олександрії нагородили переможців конкурсу

Доволі часто діти ліпше за деяких дорослих напрочуд ясно і чітко розуміються на досить серйозних речах. Вони вихоплюють основну думку, відсікаючи все зайве, і від того істина стає ще більш очевидною.

Саме це і продемонстрували учасники першого етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу „Майбутнє країни – у мріях дитини” від Олександрійщини. Конкурс підтвердив те, що молодь Олександрії – талановита і перспективна.

Цього року на Олександрійщині у конкурсі взяли участь 65 молодих людей. Найактивнішими стали учні Червонокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості і Олександрійської дитячої художньої школи.

Стартував конкурс ще у січні цього року. Це був перший етап, проведений на рівні районів. Другий етап, регіональний, завершено у травні. Останній, третій етап конкурсу, проводився в Державній фіскальній службі України упродовж червня-серпня.

Першими свої винагороди отримали переможці третього етапу конкурсу (Всеукраїнський рівень). У вересні відбулося нагородження переможців другого, регіонального етапу в обласному центрі, з яких троє – олександрійці. В жовтні для нагород і привітань до Олександрійської ОДПІ були запрошені переможці районного рівня з Олександрії й Олександрійського району.

Найкращими в номінації «Художні твори» цьогоріч стали роботи Жайворон Вікторії (І місце), Шевчук Дар’ї (І місце), Мірошниченка Антона (ІІ місце), Слинько Анастасії (ІІІ місце). Перемогу в номінації «Літературні твори» вибороли Листопад Олександра (І місце), Меркушева Анна (І місце), Назарюк Віталій (ІІ місце).

Переможці отримали дипломи і відзнаки, а дорослим залишається тільки тішитися з того, що така серйозна тема, як необхідність та добровільність сплати податків, щороку знаходить своє відображення у дитячих роботах.

«Податківці мають велику надію, що ці діти збережуть свої погляди на необхідність чесно виконувати свої обов’язки перед державою і перенесуть їх у доросле життя. А їхнім наставникам щира вдячність за виховання податкової культури та допомогу», – зазначила начальник Олександрійської ОДПІ Альона Тітекіна

 Звернення громадян може бути усним або письмовим (електронним)

Державна фіскальна служба України повідомляє, що з 28.10.2015 р. набирає чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно з якою звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення).

Отже громадянин може викласти своє звернення до ДФС через:

– засоби телефонного зв’язку контакт-центру ІДД ДФС за телефонним номером: (044) 284-00-07;

– використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштову скриньку zvernennya@sfs.gov.ua, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі Головна>Діяльність>Звернення громадян>Реєстрація звернень;

– поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до ДФС за адресою: 04655, м. Київ, Львівська площа, 8;

– особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів ДФС.

Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслана відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фотокопії.

Також звертаємо увагу, що, відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

 

 Фіскальна служба пропонує зручну послугу для громадян

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що, відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи – платника податків до паспорта (сьома, восьма або дев’ята сторінки) можуть бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру (ідентифікаційний номер).

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою, встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Отримати зазначену послугу можна в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ за адресою: м.Олександрія, вул. Пролетарська, 17, кімната №205. Для цього необхідно надати оригінали паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків.

 

 Податковий календар на 9 листопада

 Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що 9 листопада 2015 року закінчується строк подання багатьох форм податкової звітності:

– звіту про суми податкових пільг за ІІІ квартал 2015 року;

– декларації з ПДВ за ІІІ квартал 2015 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

– декларації з податку на прибуток за три квартали 2015 року;

– розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за три квартали 2015 року;

– декларації платника єдиного податку за три квартали 2015 року фізособами-єдинниками третьої групи;

– декларації платника єдиного податку три квартали 2015 року юрособами-єдинниками третьої групи;

– форми №1-ДФ за ІІІ квартал 2015 року;

– декларації екологічного податку за ІІІ квартал 2015 року;

– декларації з рентної плати за ІІІ квартал 2015 року;

– декларації туристичного збору за три  квартали 2015 року;

– декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за три квартали 2015 року;

– декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України та знаходяться за її межами.

Статтею 120 Податкового кодексу України передбачено, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Слід зазначити, що повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 гривень, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже був застосований штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень