27.01
2022

У двох регіонах України – Закарпатській та Рівненській областях зафіксували спалахи поліомієліту серед дітей, тож наразі залишається актуальною вакцинація від захворювання дітей Кіровоградщини. Про це під час брифінгу повідомила голова обласної державної адміністрації Марія Чорна.

За інформацією, на Кіровоградщині востаннє цей вірус був зафіксований у 1960-х роках. Захворювання може загрожувати невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем і навіть смертю.

«Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб захисту – щеплення. Кампанія з вакцинації стартує в Україні з лютого. Перший її етап (1-22 лютого) охопить дітей віком до 6 років, які пропустили обов’язкове щеплення. На Кіровоградщині 1720 малюків, яким треба надолужувати вакцинацію. Другий етап розпочнеться в кінці лютого, коли в Україну завезуть оральну вакцину проти другого типу поліовірусу. Обов’язок батьків – завчасно подбати про здоров’я своїх дітей. Вакцина від поліомієліту давно випробувана та дієва», – пояснила очільниця області.

Цю вакцину варто отримати всім дітям до 6 років, навіть якщо вони повністю щеплені обов’язковими дозами. Таких у нас в області 39189 дітей.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень