15.10
2015

 Заборгованість перед працівниками підприємств на базі Олександрійського буровугільного комплексу в даний час складає близько 16 млн гривень. Про це в ході зустрічі з активістами «Слова і Діла» повідомив голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко, коментуючи виконання своєї обіцянки про те, що обласна влада буде відроджувати цей комплекс.

Як розповів журналістам Кузьменко, ДХК «Олександріявугілля» працювало як державне підприємство до 2004 року. «У 2004 році державою було прийнято рішення передати його в приватні руки. З 2004 по 2009 роки там працювали орендодавці, які мають певний стосунок до Костянтина Жеваго. Там добувався вугілля, він був потрібен для ГЗК в Полтавській області. Але в 2009 році була перша хвиля економічної кризи, в результаті чого діяльність була припинена, і в той же рік накопичилася значна частина заборгованості по заробітній платі перед працівниками », – розповідає Кузьменко. За його словами, на сьогоднішній день область має там близько 16 млн гривень заборгованості перед людьми. «Є заборгованість перед Пенсійним фондом. Крім того, сьогодні там працює фіскальна служба, ліквідатор, оскільки підприємство – банкрут. Відповідно, проводяться певні заходи, щоб реалізувати державне майно, отримати кошти і розрахуватися з людьми. Але наше завдання насправді просте. Крім того, щоб закрити заборгованість по заробітній платі, нам потрібно ще й знайти інвестора, який буде зацікавлений в тому, щоб ті 50-70 мільйонів тонн вугілля, які є на Костянтинівському розрізі, можна було б використовувати як сировину для виробництва», – аргументував свою позицію глава області. І в даному напрямку, за його словами, є два варіанти розвитку подій. «З одного боку – це все той же Костянтин Жеваго і його підприємство, яке потребує енергії на Комсомольський ГЗК. З іншого боку – у нас є багато українських обленерго, які говорять про недостатність електроенергії на українському ринку. Тому знаю, що в планах окремих обленерго – залучення китайського кредиту, до того ж, як фінансового, так і кредиту обладнання для того, щоб відновити видобуток, побудувати електростанцію на 350 мегават », – констатував Кузьменко. А тому, за словами голови облдержадміністрації, стратегічно і тактично перспектива Олександрійського буровугільного комплексу полягає не в бажанні влади або губернатора, а в першу чергу – в інтересі бізнесу, для якого використання цього ресурсу є і економічно, і логічно виправданим. Роль влади на цьому етапі, як стверджує Кузьменко, в дозвільному, регуляторному або адміністративному сприянні інвесторам, які готові будуть вкладати фінанси і взяти на себе ряд соціальних зобов’язань.

«Точка доступу»

, .

коментарі 4

  • Анонім пишет:

    Каки-таки “орендодавци там працювали”? К аренде и управлению госсобственностью, которой был и остаётся разрез, были допущены бестолковые арендаторы, в результате деятельности которых образовались миллионные задолженности по зарплате и по отчислениям в ПФУ. Мало того, что работники остались без средств к существованию, но и без страхового стажа необходимого для начисления полноценной пенсии. Этот беспредел учинил АРЕНДАТОР-долги ЕГО!!! Частично ужо-пужатый арендатор вернул пару лимонов и мы знаем кто, где, когда, как и сколько, к чему только жУвать жоване-пережоване… перед каждыми выборами. Если бы государство захотело отдать долги вместо виноватого– давно бы это сделало и не языком… ежевыборным. А если бы вообще государство БЫЛО–,то Костик бежал бы ИХ отдавать как экспресс “Москва-Воронеж”…

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Думаю губернатор лукавит, а если говорить прямо – обманывает. В нынешних экономических условиях, вкладывать в восстановление разреза миллионы долларов и знать что это на перспективу, ибо получение прибыли будет не быстрым, будет только умалишенный.

    Лжет также как и про убежища для населения области, которые по его словам могут укрыть 95 % населения области.
    В каких бомбоубежищах города сможет укрыться 65 тыс. александрийцев ? Лжет однако губернатор.

    Мне нравится! Thumb up 0

    • Горожанин пишет:

      Губернатор старается делать то что пообещал или не старается?
      Вот написано: “Кузьменко обещает, что областная власть будет возрождать Александрийский угольный комплекс” – статус “В процессе” http://ru.slovoidilo.ua/promise/25720.html
      И там же: “Кузьменко пообещал возобновить деятельность буроугольного комплекса в г. Александрия” – статус “Не выполнено”
      От как-то так…
      Думается, что у губернатора мало рычагов что-бы что-то конкретно решить по Константиновскому разрезу, разве что восстанавливать за средства Агрокома, но это из рода фантастики.

      Мне нравится! Thumb up 0

      • Самым лучшим вариантом, наверное было бы сказать не часть правды : «…Роль влади на цьому етапі, як стверджує Кузьменко, в дозвільному, регуляторному або адміністративному сприянні інвесторам…», а всю правду, что власть хочет восстановить Константиновский разрез, но не имеет для этого средств и привлечь за все прошедшие годы реального инвестора не смогли.

        А речи о восстановлении ВСЕГО «Олександрійського буровугільного комплексу» вообще речи идти не может, это из области фантастики. Но нас регулярно кормят обещаниями, особенно перед выборами.

        Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень