Директор департаменту охорони здоров’я ОДА нагадав алгоритм дій хворого на ГРВІ чи COVID-19
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко нагадав алгоритм дій хворого на ГРВІ чи COVID-19 під час брифінгу сьогодні, 31 січня.
«В першу чергу ми пропонуємо звернутися до сімейного лікаря. Це можна зробити навіть у телефонному режимі, розповісти про симптоми, вислухати поради лікаря та визначитися, чи є необхідність прийти безпосередньо до медзакладу особисто. Якщо така необхідність є, то ми пропонуємо побудувати свій візит так, щоб він був узгоджений на певний час та вислухати інструкції свого лікаря. А якщо ви працівник великого колективу, то повідомити про стан свого здоров’я працівникам, з якими ви були у контакті. Ваші колеги мають бути поінформовані та розуміти, що теж мають пройти ПЛР-тестування», – пояснив Олег Рибальченко.
У випадку, якщо у хворого ПЛР-тест виявляється позитивним, слід знову звернутися до сімейного лікаря щодо призначення лікування. Крім цього, важливо залишатися на період лікування вдома. «Швидку» варто викликати, коли стан хворого потребує госпіталізації: мова йде про середній або важкий стан перебігу хвороби.
«Оператору «103» слід повідомити про скарги та симптоми, які хвилюють. Рішення про госпіталізацію приймає лікар на основі попереднього обстеження під час відвідування. На «103» слід телефонувати у разі таких скарг: біль у грудній клітині, важкість дихання, задишка в стані спокою, ознаки дихальної недостатності, знижений рівень сатурації. Абсолютним показником для виклику «швидкої» є порушення свідомості, будь-які інші ознаки, які загрожують життю. В такому випадку бригада медиків обов’язково прибуде до пацієнта», – додав Олег Рибальченко.
Залишити відповідь